Bes Kallaku reagon pas thirrjeve raciste në stadiumin e Beogradit

November 3, 2017 12:04

Bes Kallaku reagon pas thirrjeve raciste në stadiumin e Beogradit

Në  ndeshjen e cila u luajt mbrëmë në Beograd mes Skënderbeut dhe Partizantit të Begradit nuk kanë qenë të pakta komentet e shqiptarëve por edhe të serbëve.

“Kosova është Serbi” ishin brohoritjet që gjatë gjithë kohës bënin jehonë në stadium.

Por këto thirrje nuk i kanë pëlqyer asnjë shqiptari.

Madje ka reaguar edhe aktori Bes Kallaku. Me një postin në ‘instagram’ Kallaku ka publikuar një foto të komentatorit Shakohoxha ku shfaqet nga stadiumi dhe shkruan: “Bravo Shako. Le të bërtasin sa të duan, por Kosova është e Shqipërisë.”

November 3, 2017 12:04
Komento

2 Komente

 1. enter"" November 3, 13:49

  Nuk eshte racizem shprehja “Kosova eshte Serbi”.

  Beni dallimin midis racizmit dhe fakteve.
  Sepse sipas te njejtit model I bie qe eshte shprehja Kosova eshte Shqiperi te jete racizem.

  Reply to this comment
 2. Ilir November 4, 14:18

  Po besa, Bes, Kosova është e Shqipërisë e Shqipëri!
  Çirjet e tyre nuk e ndryshojnë realitetin!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*