Besa Shahini: E prisja se mund të bëhesha ministre, por nuk prisja diçka tjetër

January 25, 2019 22:11

Besa Shahini: E prisja se mund të bëhesha ministre, por nuk prisja diçka tjetër

Ministrja e Arsimit Besa Shahini e ftuar në Zonë e Lirë tek Arian Cani ka komentuar zhvillimet e fundit në qeveri dhe si e mori vesh lajmin se do t zvendsonte Lindita Nikollën.

Si e more vesh lajmin e emërimit në këtë post? Ti ke qënë zv/ ministre për një vit e dy muaj dhe papritur për ne, dëgjuam se u ndërruan 7 ministra?

Besa Shahini: Për mua nuk ishte e papritur se një ditë do zëvendësoja ministren. Po ajo që nuk e kam prit është që Lindita Nikolla do largohej, isha aty kur ndodhi protesta. U pyetën studentët disa herë nëse mendonin se fajin e ka pasur ministrja. Studentët nuk e identifikuan dhe nuk kërkuan dorëheqjen e ministres Nikolla.

I bie që Rama e ka larguar kot?

Besa Shahini: Ai ka bërë një ndryshim në qeveri në përgjithësi. Këtë e ka thënë edhe kryeministri në mbledhjen e partisë por edhe në mbledhje të tjera. Ndryshimet në qeveri erdhën për shkak të një momenti dhe protestës.

Çani: Percepimi i publikut është se ose u bë shkas Lindita Nikolla për këto ndryshime ose Gjiknuri pas aferës me DH Albania

Besa Shahin: Nuk jap do gjykim.

Arjan Çani: Ku ishte kur more vesh lajmin? Besa Shahini: Në mbledhje, nuk po them se nuk dija gjë fare por isha në mbledhje kur mora vesh lajmin.

l.h/ dita

January 25, 2019 22:11
Komento

6 Komente

 1. intelektuali January 25, 22:32

  MINISTRJA KOSOVARE E EDVINIT ME INTELIGJENCE ZERO

  Besa Shahini foli ne emisionin “Zone e Lire” te rufjanit Arian Cani nje thes me klishe llafoqyli si nje gramafon i prishur, u mburr se zoteronte shkelqyeshem anglishten dhe serbishten,

  por:

  Kur erdhi radha ne testin e intelgjeneces per te njohur homologet e saj ne Evrope te pakten nga emeri i treguar u vleresua na publiku si ngelese me noten “Dysh me Xhufke”, rezili me i madh ishte kur nuk njohu as ministrin anglez dhe ate kroat, njeri me emer te paster anglez dhe tjetri me emer te paster serbokroat. Mbetet te pyesim Kryeministrin tone KAQOL pa shkolle, Edi Rama:

  ME KETA MINISTRA ME INTELIGJENCE ZERO QE NUK KALOJNE DOT NJE TEST PALO GJE TE ARIAN CANI DO TE QEVERISESH SHQYPNINE TI, O EDVIN KAQOLI?

  Reply to this comment
 2. ante January 26, 00:04

  ORE ZOG I ERESIRESKAM NJE PYETJE FARE TE THJESHT,
  C KUPTON TI ME FJALEN INTELEKT ?

  Reply to this comment
 3. Ivi January 26, 00:53

  Qysh kur o “Intelektual” njohja e homologeve te tu te huaj brenda nje jave ne detyre qenka tregues intelekti dhe zotesie prifesionale? Kot nuk i ke vene vetes emrin “Intelektual”, e meritoke 100%.

  Reply to this comment
  • intelektuali January 26, 01:37

   Ivi Prifesionali,

   Po kjo BIBA kosovare kokeboshe me inteligjence zero e Edvinit ka dy vjet qe eshte zv.ministre e Arsimit o Mavri Prifesionale? Po vete u mburr kjoo idiote te Arian Cani se e dinte serbishten me mire se shqipen? Si nuk e pa qe emeri i Blaženka Divjak ishte shkruar ne nje serbo-kroatishte te paster dhe nuk linte asnje dyshim per origjinen e ministres kroate, po ministri i arsimit i Britanise se madhe qe nuk mund ta ngaterrosh me asnje tjeter, po ministri gjerman i arsimit, ku kjo bibe idiote ka studiuar per vite me radhe me lekat e George Sorosit?

   PO KJO NUK GJETI ASNJE EMER HOMOLOGU O IVI MAVRIA.

   qe:

   Do te thote se dallkauket qe ka zgjedhur Edvin Kaqoli si Ministra te tij me Batonin duke i reklamuar si te ditur qe kane lexuar plot libra, nuk kalojne dot nje PALO TEST te thjeshte per shkolle fillore tek estrada e Arian Canit “Zone e Lire”,

   prandaj:

   Jane katunare dru me pre prej Kosove me inteligjence zero.

   PO PSE ME KETO BIBA IDIOTE DO TE HYJE EDI RAMA NE BE?

   Reply to this comment
 4. Kopshtari January 26, 08:30

  Ati Edit ti do i hash mun, o lamash kokebosh qe te duket vetja mendjendritur. Nuk me kane zen syte njeri qe te fryhet me shume se ty, gje qe me le te kuptoj se nga ato qe ke kenduar, hiç gje ske mbesuar.

  Reply to this comment
 5. demo January 26, 15:23

  Kukullat nderrohen.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*