“Humbja e tretë në zgjedhje? Vdekje politike për Lulzim Bashën”

March 16, 2018 17:32

“Humbja e tretë në zgjedhje? Vdekje politike për Lulzim Bashën”

Analisti Besnik Mustafaj, njëherësh ish-ministër i Jashtëm përgjatë kohës së qeverisjes “Berisha”, thotë se pas muajit prill Partia Demokratike duhet të përgatitet për zgjedhjet e ardhshme.

I ndalur tek zgjedhjet vendore që pritet të zhvillohen vitin e ardhshëm, Mustafaj u shpreh në rubrikën “Opinion” në News24, se zgjedhjet lokale nënvlerësohen nga partitë politike.

Kjo do të jetë përballja e tretë e Bashës në zgjedhje, qofshin ato parlamentare apo vendore, që nga koha kur është vendosur në krye të PD-së.

Sipas Mustafajt, një tjetër humbje e tij në zgjedhje, do të ishte “vdekja e tij përfundimtare politike”.

s.a/dita

March 16, 2018 17:32
Komento

5 Komente

 1. Xha Teme March 16, 17:49

  Eshte i vdekur o Mustafe ai dhe gjithe klika juaj kriminale e futur nen strofullen e SHQUP-it

  Reply to this comment
 2. MH March 16, 17:56

  Jo i fameshmi analist dhe ish ish ish dioplomat i ish ish ish qeverise Berisha.
  Populli asht zgjue.
  Kushdo qe te vije ne krye te partise demokratike qofte edhe idhudhi i juej Berisha jeni katastrofikish te humbur.Partia me banim ne vathin SHQUP-it ka perfundue ne vleren e nji partie fashiste ne dam te vendit dhe popullit qe kerkoni ti merrni voten.

  Reply to this comment
 3. haha March 16, 18:09

  pshe Zotin ,perse e ulni deri ne kte far feje nivelin
  e gazetes e afroni te Tilla bla bla bla ,
  te ktij sharlatani (qe i citoni edhe ne titull se dikur paska qen Mini.Jashtem gjasme )
  se mos ngeli hajvan e rrugace rrugesh ,
  pa kap poste mininistri ,shefa policie etj karlliqe ,
  ne epoken kur u bo shpellKarit salih president !
  Ajo eshte epoka kur u tentua mutacioni shoqerise Shqiptare nga banda e shpellarve .ta shndronin shoqerine shqiptare sipas nji modeli te
  turmave te shpelles .shoqeri primitive .
  Edje ku kok tamburja qe tingellon si daulle shqyme nga hunjt

  Reply to this comment
 4. Lili March 17, 07:01

  Jo,jo, demokratet alla besniku nuk kuptojne shpejt se vetem nje neuron kane edhe ai eshte i zane me Berisha,berisha, pra do ta kemi deri ne vdekjen e Berishes kete idiot,edhe mustafa do jete prape ´demokrat’ i flaket..

  Reply to this comment
 5. fteri March 17, 07:14

  B.Mustafaj një sharlatan politik ,demagog falsë që i shërben me zellë të madhë S.Berishës dhe L.Bashës me kompani në rrugën e zezë të shkatrrimit të shqipërisë ,legena që fundosën shqipërinë

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*