Besnik Mustafaj ka një dilemë: Jeminët e Bashës janë shejtanë apo budallenj?

September 26, 2017 13:39

Besnik Mustafaj ka një dilemë: Jeminët e Bashës janë shejtanë apo budallenj?

 

Një nga kritikët më të ashpër të Lulzim Bashës që pas zgjedhjeve, Besnik Mustafaj e ka akuzuar atë se po e drejton PD me një sedër të sëmurë, dhe se po vendon inatin ndaj kundërshtarëve të partisë mbi interesat e PD-së.

Në një analizë që ish-ministri i Jashtëm Mustafaji bën në Panorama, shkruan se Basha do ta ketë të vështirë të rikthejë PD-në në pushtet në këtë mënyrë.

Sipas Mustafajit ,me opozitën që bën Basha, PD mund të vijë në pushte vetëm nëse një ditë Rama do të lodhet dhe do t’i lëshojë vendin.

“Pasi të ketë qetësuar sedrën e vet të sëmurë, do t’i kthehet, pse jo shpresës për të marrë pushtetin. Por kali i betejës, Partia Demokratike, do të jetë ligur aq shumë atëherë, sa nuk do ta mbajnë dot këmbët. “Djali i mirë” Lulzim Basha ka me siguri në prapamendim ndonjë marrëveshje tjetër nokturne kokë më kokë me Ramën, i cili, i tejngopur tashmë me ushtrimet kryeministrore, do t’i lerë zyrën e qëndisur me vizatimet e tij këmbëpule. Po a ka njeri në Shqipëri të besojë se Edi Rama do të ngopet një ditë me pushtet”?, shkruan Mustafaj, që sakaq thekson se në rrugën qorre që është futur po e gremisin edhe një sërë jeminësh:  “Basha nuk dëshiron ta kuptojë se gojën e kritikëve e mbyll vetëm duke bërë mirë detyrën e kryetarit të Partisë Demokratike, e cila nuk është vatha e tij personale, por shtëpia e të gjithë demokratëve. Duke i hequr kësaj shtëpie gurin e themelit, siç bën, i ndihmuar edhe nga një grup jeminësh, nga budallallëku apo nga shejtanllëku, – njësoj është rezultati -, ai po e shtyn të djathtën politike shqiptare drejt një humnere, nga ku asaj do t’i duket një mundim i madh për të dalë. Unë nuk po flas pra thjesht për të shpëtuar shpirtin tim. Nuk do të doja të isha dëshmitar i kësaj katastrofe”.

September 26, 2017 13:39
Komento

10 Komente

 1. beu i saukut September 26, 14:17

  Nqs se do me pyeste ndonjeri
  kush eshte kryemonstra shqipfolese
  nga 1991 e deri me sot ??

  PERGJIGJA DO ISHTE

  Besnik mulla Mustafa( plehu qe lulezon krimet e bash-berishes)

  Ky kelysh I institutit te marksizem leeninizmit u be nje morr I islamikeve ne shqiperi..eshte fatkeqesi qe “intelektuale”: qe kishin talent vetem per ti kenduar enverit dhe qe aksidentalisht kishte mbaruar gjuhet e huaja e bene ambasdor…Kam lexuar nje tregim te tij “:Nje kafe turke ne selanik” dhe tregimet e “gjyshit te tij” duket qe eshte tipik INTELEKTUAL IDIOT…fakti qe e perzuri me shkelma brerisha si minister te jashtem para ardhje bushit dhe heshtaj e tij FLET SHUME
  .
  te tregimi “nje kafe turke ne selanik” ne veren e 1991 ky kelysh i elez serbiberit..shkon ne nje mbledhje “europjane” ne selanik….merr makine fringo te re biles merr te gruan me vehte…..hajde turizem hajde

  kush ja dha makinen…pse shkon ben palle dhe me gruan ne 1991….pse tregohet kaq turboislamik…etj
  .
  shkoni shikoni sarajet mberterore ne rreze dajtit….dhe villoni vetingun kete monstet biberiste-islamiste

  Reply to this comment
 2. shqip September 26, 14:22

  Pra Rama e paska mbushur zyren me piktura kembe pule . Nuk i kam lexuar as nje faqe Liber ketij fytyre mongoli . Me mjafton vetem ndonje prononcim i tij , per te kuptuar idiotesite qe nxjerr nga goja . Dhe te mendosh qe te tille perverse , paskan qene edhe ministra ! Mesoni o qytetare , mesoni nga keta dru me pre . Medemek , Nese Pikturat e Rames i ekspozojne ne ndonje kryeqytet te botes , njerezit atje shkojne te shohin vizatime kembepule . E ngaterron galerine e arteve ne Rome , Nju Jork , etj , me Q-adren e Baftjarit . Keta hajvane Kane shekuj qe na mbajne peng . Turko- mongolo-shpellaret .

  Reply to this comment
 3. Arben September 26, 14:51

  THJESHT SIGURIMS SI PUNA JOTE, O BESNIK

  Reply to this comment
 4. Adih September 26, 15:32

  Me qe shkruani Z Mustafa ,dhe si intektual dhe si DEMOKRAT qe e mbani vehten ,mos shkruaj rronglla e berdogma . Ne qofte se doni ta ndihmoni vehten dhe shqiptaret te vije demokracia , jane vetem dy gjera .
  1 Pronat ,ti shkojne pronareve reale .
  2 Te hapen dosjet e sigurimit , sidomos per politikanet ,e ketyre 26 viteve ,te vete shpallur te majte e te djathte .Vetem atehere do vije demokracia ,vetem atehere do vije PD ne pushtet ,ndryshe populli i ndershem do ta hedhi ne koshe te plerave . ,natyrisht dhe ju do hynit pak ne histori per mire ,ne te kundert ,mos llap.. Me burre ,o hipokrit ,se ska me budallenj sot ……

  Reply to this comment
 5. deberishizimi =shpetimi i shqiperise September 26, 15:49

  keq ardhje per Adih-un

  1- pronat ti jepen pronareve ne rradhe te pare duke shpronesuar grabitesit e gjirit lalezit rrethinave te dajtit me xen berishat dhe politikuajve si ky Besni Mstafa vila e te cilet e kalon vleren e 5 miljon dollareshit.
  .
  2-dosjet e sigurimit le te hapen ato te sardeleve qe kane ngelur po le te hapen ato te agjenteve te vertetuar te udb-asfalias qe shpesh kane patur lidhej ‘W” me cian.
  .
  por qe te realizohet kjo duhet ne fillim de-berishizmi qe do te thote PRANGAT SALISATANAIT SE PER 24 ORE rregullohet ai vend.

  pse duhet akuzuar sali monstra miku i mstafes ?
  .
  1-vrau ne 21 janar 2011
  2-dogji ne gerdec 26 veta
  3-tradhetoi qe shiti detin
  4-tradhetoi te varrezat e grekut
  5-sabotoi uck
  6-furnizoi miloshevicin
  7-beri genocid ndaj haklajve
  8-zhduku remzi hoxhen
  9-beri pucin e 14 shtatorin 1998
  10-dogji vendin e ne 1997
  .
  pra eshet aksiome pa u denuar berishizmi dhe elezbiberizmi dhe pa u kthyer ai vend ng anje republike ambasadoriale..ai vend do vazhdoje shperfyterimin me lulbashat dhe keto besnik mutstafat..

  .

  Reply to this comment
 6. marku September 26, 16:30

  Jemin don Zhuani?
  po, se eshte edhe burre i pashem Jemin miu…
  Kjo ndodh kur lejoni rreth vete njerez pa integritet.
  Jane kollai per t”u evidentuar kjo kategori: Servile me eproret arrogant me vartesit.

  Reply to this comment
 7. vasili September 26, 17:05

  Dikur banda islamike-komuniste e katundarit Sali,qe mbajti pushtuar gjate kete vend,vodhi,vrau dhe shkaterroi historine e shkuar dhe te se ardhmes se ketij vend.
  Dhe askush nuk guxonte tu dilte perpara,deri sa i mbyti vet gjynahu i madh,si ndeshkim i makuterise se madhe,keta mbartes te injorances se eger dhe kriminale..
  Dhe tani,me prona dhe para,te grabitura pa hesap, por pa pushtet,keto qenie qe asnje gje nuk i lidh me njerzit,i sulen njeri tjetrit si hiena te zgjebosura me dhembe jashte,gjithmone te pangopur,per qofte dhe nje thele te mbetur brenda tepsise.
  Dhe asnje fjale,nuk drejtojne keto hiena te mbetura pa drejtim,drejt shkaktarit kryesor,te kesaj ngordhje partie,ne menyre integrale, te paralajmeruar qysh ne krijim.
  Pasi se pari jane sozia e tij e zgerlaqur dhe se dyti,ikin me bishtin ne shale duke angullitur,kur ai tu nxjerre pasqyren para surratit ne gjithe dimensionin e tyre te peshtire.Ai mbasi i rekrutonte i korruptonte,duke i bere bashkepjesmarres ne krim.
  Dhe te gjithe kete e mbeshtjelle nje sjellje prej karagjozlleku te ndyre,pasi hiqen sikur kane parti.
  Kur ajo ne te vertete nuk ekziston.
  Forumet nuk mblidhen qe kur nuk mbahen mend.
  ,I kane braktisur ato,mbasi tere kohes ka vendosur balozi i kulles se erret.Antaret e dikurshem,kane mbetur prej kohesh ne histori, pervec ca larove te llojit palacosh ordinere si nje nga fshatrat e Lushnjes, qe bejne mender ´´te fortin´´(para nje policie te dhjere),me syte dhe mendjen nga kerpirja e kockes,qe u hedh luli i Saliut.

  Reply to this comment
 8. Endrit September 26, 19:15

  Jemini qe lidhte fshesa ne Starove te Pogradecit pasi sherbeu si agjent i sigurimit te shtetit dhe vodhi per femijet e tij hyrje pallati, dyqane dhe BMW kur ishte minister vazhdon instiktet e tij si histerik i keq qe eshte.

  Reply to this comment
 9. demo September 26, 19:27

  Demagogjia e malokut B.Mustafa dhe hajvaneria e malokut A.Hajdari jane permbledhur tek maloku S. Berisha.Kur s`i dinim,ju lumte .Por tani qe i dimeeeee!!Ik Mustafe,se je bere si skilja plake,..nuk ka me Ambasade per ty!

  Reply to this comment
 10. DRENICA E KUQE September 27, 07:52

  Per t’ja hequr dilemen B. Mustafajt duhet t’i tregojme se jeminet e Bashes, tute e te Sales bashke jane shejtane jugosllave e serbe (“shqiptare”) te LDK se “patriotve” e “atdhetarve” shqiptare qe i kane sherbye UDB e KOS pernjeheresh!…

  DRENICA E KUQE

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim