Foto e Astrit Patozit në kazino, ja si e komenton Besnik Mustafaj

July 18, 2017 13:06

Foto e Astrit Patozit në kazino, ja si e komenton Besnik Mustafaj

 

Faqja “Lolita” në Facebook, ka postuar pak ditë më parë një foto të Astrit Patozit në kazino.

Disa media të tjera e kanë ripostuar.

Besnik Mustafaj ka reaguar sot për këtë foto.

Reagimi i Besnik Besnik Mustafajit:

Fotoja e postuar nga Lolita

E dashur Lolita, per hir te simpatise qe kam per ty, po ta sqaroj se burri, te cilit i ke vene emrin tim, nuk jam une.

Une kam shkuar ne kazino me shume se nje here. Por kurre me Astrit Patozin. Nuk kam patur rast. Madje as nuk e di nese atij i pelqen ky argetim.

Kam qene me te tjere miq politikane, madje edhe te niveleve te larta, shqiptare dhe te huaj, si dhe me shkrimtare dhe artiste po ashtu shqiptare dhe te huaj.

Pra, me siguri qe do te shkoj perseri kur te kem rast.

Nje nga shkrimtaret dhe filozofet e mi me te dashur, Albert Camus, fitues i çmimit Nobel, thote per veten e tij se ka shume vese, por nuk eshte rob i asnjerit. Une jam i tille.

Por nuk kam bere kurre ne jeten time diçka per t’u ndjere me pas i turperuar.

Ky sqarim ka vlere per ty, e dashur Lolita, qe je manipuluar kesaj here, por u drejtohet edhe te gjithe dashamireve dhe dashakeqinjve te mi.

Secili prej tyre le ta lexoje sipas menyres se vet.

July 18, 2017 13:06
Komento

10 Komente

 1. niku July 18, 13:17

  Per kuriozitet, sa here i ke kapur 5 shtatat

  Reply to this comment
 2. asd July 18, 13:30

  Qe ti shkon ne Kazino nuk i plas shqiptareve. Problem behesh kur perdor parate publike. Ky po qe eshte argument qe na intereson.

  Reply to this comment
 3. Debili July 18, 13:55

  Ti ke nje koke per te cilen duhet te ndjehesh krenar. Koka jote ben nje kazan te tere me pace te haje e te shembet e gjithe Tropoja.

  Reply to this comment
 4. Drini Bardhe nuk ka te ndale ! July 18, 14:19

  TURPI TE MBULLOFTE E TE MARROFTE ! Ne kohen e komunizmit , ti ishe nje nga aktivistet qe prinit ne balle te rinise shqiptare te kohes se komunizmit , ne luften kundra zakoneve prepanike dhe atyre fetare . tani qe pllaka ndryshoi dhe feja u la e lire per t’u ushtruar nga pjesa e pa ditur dhe e pa arsimuar e shqiptarve , ti dole nga te paret qe fjalen e Sali tradhetarit per rikthimin e fese dhe te gjithe llumit te saj te mbetur ne skutat e kanaleve te gropave te zeza , u vute ne mbeshtetje te nmendimeve orjentale e feudale per te penguar ecjen e kombit tone nperpara ne rrugen e veshtire , por te zgjedhur prej vete atyre per te hedhur large zakonet prapanike e fetare !

  Reply to this comment
 5. selanik 1991..besniku turist elezbiberist? July 18, 14:58

  ..Ta kemi falur bixhozin apo kazinone…..eshte e keqja juaj me e vogel.
  .
  ti duhet ndeshkohesh nga historia si nje nga banditet e bandes tropojes qe e shkaterruat ate vend pergjithmone..ju turbo-enveristat qe u kthyet brenda nates nga enveriste ne kanibale antikomuniste markatiste-elezbiberiste e xhaferdeviste

  Per dijeni tropoja nga nje krahine qe u zhvillua me shume ne kohen e enverit u be zona qe u dogj me shume ne kohen e tropojanit Sali…shikoni vetem moshen en varrezat e tropojes dhe nuk ka nevoje per koment
  .
  Le te kujtojme profecine e Nolit
  Ate duhen sharlatane
  Qe lepihen ne cdo sahane
  Qe te percajne vatane
  Ke sa te duash tropojane (BEHET FJALE PER KETO KRIMINELE JO PER POPULLIN FISNIK TE TROPOJES)

  Elez Biberaj.
  Ne kohen qe njerzit e tij qe u arratisen ne vitet 50 ne Jugosllavi ishte e modes qe per te mos kthyer mbrapa Rankovici duhej qe I arratisuri te vriste ndonje kufitar apo ndonje kuader ushtrie apo partied he ka dyshime qe ka ndodhur dicka e tille.Por ajo qe e ben kete antishqiptarin me te madhe ishte se u be promoter I dekomunistifikimit ten je kufome dhe kurre nuk foli per pajtim kombetar ose investime nga amerika.

  Sali Berisha
  Eshte e kote qe te flasesh per kete monster pasi Athina & Beogradi ate qe nuk e arriten per qindra vjet e arriten duke “kenduar” kunder komunizmit…Nuk ka litar,oqean dhe fuci bitumi te laje krimet e tij.

  Mehmet Elezi.
  Nqs se ka dy gjera qe urrej enver hoxhen eshte se zbuti keto kafshe si Mehmetelezi duek I prure ne tirane..dhe I coi korentin te shpia ne gop te somes deh sot nuk paguajne energjine e xhaxhit.thjeshte nje nga figurat qe emeton ndyresi

  Azem Hajdari
  eshte kryemostra e demokracise se kaloi nga sigurimi shtetit ne banden antishqiptare te elez biberajt dhe me vone ne mafjene droges dhe armatimit..nje felliqeisre qe ershi nga rruga dh u VRA SI QEN RRUGESH.

  Abedin Mulosmani.
  Ne historne e tij “atdhetare” dikush ka shkruar nje hara-kiri per te:””””Ne vitet 60’ kreu nje akt heroic duke prere kabllin e nderlidhjes qe kalonte ne Adriatik midis shqiperise dhe italise ne fund te detit…””” eshte cmenduri te mendosh qe nje person te kryeje kete akt terrorist pa patur mbeshtetje nje shtet te fuqishem..le te kuptohemi..nqs do kishin vrare psh enver hoxhen ose te pakten tentative per atentat do ta quaja hero

  Besnik mulla Mustafa
  Ky kelysh I institutit te marksizem leeninizmit u be nje morr I islamikeve ne shqiperi..eshte fatkeqesi qe “intelektuale”: qe kishin talent vetem per ti kenduar enverit dhe qe aksidentalisht kishte mbaruar gjuhet e huaja e bene ambasdor…Kam lexuar nje tregim te tij “:Nje kafe turke ne selanik” dhe tregimet e “gjyshit te tij” duket qe eshte tipik INTELEKTUAL IDIOT…fakti qe e perzuri me shkelma brerisha si minister te jashtem para ardhje bushit dhe heshtaj e tij FLET SHUME

  MAL BERISHA.
  Per fat ky eshte nnje aliazh I TROPOJANO-LACJANIT…nuk ka lacjan qe nuk e di se ky ishte nje hafile sigurimi dhe bythlepiresi me I madh I PPSH te asaj kohe…se cfare ka bere duhen rroman ti tregosh..por Fakti qe eshte akoma ambasdor ne Londer qe edhe pse ka poshtruar zyrtarisht kryeministin (fallco) Edi Rama dias here tregon se tropojanet jane ato qe bejne ligjin ne shqiperi sa te jene gjalle dy “doktorret” Saliu ne Shqiperi dhe Elez biberaj ne Amerike qe jane antishqiptaret me te medhenj ne historine e shqiperise..

  ERZEN BRECANI
  Nuk ka bere vaki ne globin tosor qe nje ushtarak I larte policie te shkruaje keto DELIRIUME
  Nëndrejtori i Policisë së Tiranës, Erzen Breçani bën thirrje për rrëzimin me dhunë të Edi Ramës, të cilin e quan edhe hitler
  Përshëndetje liderit historik të shqiptarëve, doktor Sali Berishës. E duam ndihmën tënde se jemi mësuar me ty që të na prish deri sa të largojmë pinjollët e komunistëve me në krye Edvin Ramën, ta largojmë këtë Enver të dytë. Ne që dikur studentë të ‘91 shembëm diktaturën enveriste, do gjejmë forcë dhe optimizëm, do të ngrihemi të tërë së bashku me rininë që të mos e lëmë këtë Hitler të gjunjëzojë shqiptarët,” shkruan Breçani
  Ja vlen dhe nje here te themi se kush I beri varrin shqiperise dhe vete tropojes tyre
  Pse duhet arrestuar Sali krimineli MIKU PERSONAL EI ELEZBIBERIT??

  PSE NUK FOLI KURRE ELEZ BIBERAJ PER KETO KRIME HITLERIANE TE BERISHES
  – 4000 mije te vrare ne 1997
  – operacjoni I shikut per te pushtuar jugun 1997
  – pushtimi I shtetit ne 14 shtator 1998
  – vrasja e 4 protestuesve ne 21 janar krim fashist
  – holokausti I gerdecit nga bossi shkelzen berisha
  – vjedhja e rruges kombit gjysem miljardi dollare
  – sabotimi I UCK
  – furnizimi me nafte te Milloshevicit
  – shitja parcjale e detit jon (tradheti e rende kombetare)
  – fronezimi janullatosit
  – lejimi I varrezave te GREKEVE
  – genocide ndaj haklajve
  – zhdukja e remzi hoxhes

  Pra vetem me keto 13 krimet e mesiperme nga rromani I monstuoziteteve te tij ne cdo vend te botes do ishte ose ne burg te perjetshem ose I egekutuar.
  Pra pse e mbron kete kriminel amerika dhe europa kur jane te dokumnetura me letra ,dokumente dhe video ??
  ja cfare thote gery kokalari personalisht per kete fare elezi

  VOA
  Sa i përket Zërit të Amerikës, ata që janë përgjegjës për intervistën e Mediut duhet t’u vijë turp që kanë lejuar këtë person- që sipas meje është një gjarpër- të vjellë helmin e tij në një forum mediatik të kontrolluar nga qeveria amerikane. Dikur, Zëri i Amerikës i shërbente qëllimit që të shpërndante demokracinë përtej Perdes së Hekurt… tani është bërë pjesë e një hipokrizie të madhe, duke u dhënë mundësi atyre që po shkatërrojnë atë pak demokraci që ka mbetur në Shqipëri për t’i bërë gjërat më keq,
  si perfundim:

  Vetem nje organizim nga VETE TROPOJANET E NDERSHEM TE KORITUR NGA KETO QENA dhe populli MALSISE I TE FORMOJE nje SIX NAVY SEAL per egzekutimin shemnullor te DJALLIT VIQIDOLIT..
  …eshte detyrim KOMBETAR

  Reply to this comment
 6. demo July 18, 15:26

  Bixhozi eshte si pun e droges,rakise,duhanit.Krijon varesi.Pastaj nuk pyet me,jane para publike,apo jane private.

  Reply to this comment
 7. xen gerdeci July 18, 15:39

  Besnik mulla Mustafa

  Ky kelysh I institutit te marksizem leeninizmit
  u be nje morr I islamikeve ne shqiperi..
  eshte fatkeqesi qe “intelektuale”:
  qe kishin talent vetem per ti kenduar enverit
  dhe qe aksidentalisht kishte mbaruar gjuhet e huaja e bene ambasdor

  …Kam lexuar nje tregim te tij “:Nje kafe turke ne selanik” dhe tregimet e “gjyshit te tij” duket qe eshte tipik INTELEKTUAL IDIOT…fakti qe e perzuri me shkelma berisha si minister te jashtem para ardhjes bushit dhe heshtja e tij FLET SHUME

  ..
  shenim zoti moderator..ky eshte komenti i dyte…se ndoshta te parin nuk e botoni apo e tej vononi se eshte me spec….me sakte me piper…..nga se vihet gishti te elez piperaj nje nga njerzit qe e ka demtuar shqiperine me shume se greku dhe serbi te marre se bashku…

  Reply to this comment
 8. alphade July 19, 00:19

  Permend Camus-in ku citon: ” Ka shume vese,por nuk
  eshte rob i asnjerit ”
  Z. tropojan, mund te mos jesh rob i bixhozit,rakise,kazi-
  nove…..,por ama je “rob” i nje gjeje qe zotrote e ke shu-
  me qejf ….. ! Kjo te ka shkaktuar shume probleme qe i ke
  mbuluar shpejt e shpejt ! Kontrolloje figuren tende zoteri !

  Reply to this comment
 9. alphade July 19, 00:52

  Komenti im !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*