“Beteja fillon nga e para”, Tahiri: Zvarritja e gjyqit është padrejtësi, nuk kam bërë asnjë faj

June 26, 2020 14:34

“Beteja fillon nga e para”, Tahiri: Zvarritja e gjyqit është padrejtësi, nuk kam bërë asnjë faj

Ish-ministri i Brendshëm, Saimit Tahiri ka reaguar për vendimin e gjykatës për kthimin e çështjes së tij për rigjykim.

Në një prononcim për mediat, Tahiri tha se “zvarritja e procesit është padrejtësi”.

Ish-ministri tha se ende nuk e ka njohur me detajet e vendimit, por shtoi se “ky është një proces i turpshëm. Nuk e prisja një vendim të tillë nga Gjykata. Beteja fillon nga e para”.

Tahiri u shpreh se personalisht ka zgjedhur të përballet si qytetar i zakonshëm me drejtësinë.

“Unë jam përballur si qytetar, jo si të tjerët që janë përballur si pushtetarë. Nuk kam bërë asnjë faj. Mua realisht, nëse ka një njeri të dytë në Shqipëri që zvarritet kështu, më vjen ndot dhe turp për detyrat që kam mbajtur nëse një qytetar zvarritet si unë”, tha Tahiri.

j.l./ dita

June 26, 2020 14:34
Komento

10 Komente

 1. Arben June 26, 15:01

  Litari litari

  Reply to this comment
  • Deda June 27, 08:17

   Po mor po , pse nuk e shave drejtesine kur te liroi nga aresti i shtepi sikur tha dhe Ambasadori Lu me presion ndaj gjyqetarve .
   Pse nuk ulerite kur parlamenti vonoi kontrollin e baneses tende dhe tu desh nje jave ta zbrazje duke punuar dite nate.
   Pse nuk ulerite kur gjykatat nuk te ktheu ne burg kur shantazhoje deshmitaret.
   Eshte i vetmi person ne ruzullin tokesor qe eshte hetuar ne gjendje te lire per trafik nderkombetar narkotikesh ne cilesine e grupit te strukturuat kriminal . Ka goje dhe flet , goditja e Lazaratit ishte lufte politike e karteleve te droges PD – Rilindje , dhe jo goditje ne emer te ligjit.. Ti e ktheve gjithe shqiperine ne plantacione kanabisi te Rilindjes.

   Reply to this comment
 2. fteri June 26, 15:20

  Aaaaaaa,kjo nuk paska bythë ku rri, rifillim nga e para ?!…,po deritani ,çfar keni bë ,keni hëngër mut ?…rifillim gjyqi ,urdhër totalisht poshtrues për zezak ,gjykata nuk ka prova ,ka mëllefe. Në këtë rast duhet të krijohet një komitet të përhershëm drejtësie të mbroi shqiptarët nga zvarritja e diskreminimi.TË GJITHË TRUPËS GJYKUESE TË GJITHA SHKALLVE TË SAJMIR TAHIRIT duhet tu vuhet fitili eksploziviit që shoqëria të çlirohet nga torturat e gjykatave . Ore hale gjyqëtar po a e dini ju sa kriminel vrasës keni liruar ,unë di me saktësi se çfar krimnelësh jeni mbani Sajmir Tahirin peng,kur Sali Berisha vreu 26 veta në gërdec,katër veta në bulevard ,kultivoi ,krijoi dreogën e Lazaratit ,bastjon personal dhe nuk i hyri ferrë më këmbë ,kurse për Sajmir Tahirin nuk gjetët asnjë provë për bashkëpunim kriminal.Mina ,mina ,litari ,litari .

  i

  Reply to this comment
 3. Komentuesi pa pagese June 26, 16:06

  Te kishim DREJTESI, ky mut duhet te ishte ne burg bashke me Ramen, Berishen, Meten, Bashen e shume e shume te tjere. Por si i thone nje llafi, qeni qenin nuk e ha.

  Reply to this comment
 4. Tahiri (jo ministri i suksesshem) June 26, 17:33

  Sot ne gadi te gjitha gazetat (edhe te gazeta DITA) botohet raporti i OKB ku thuhet se : “Shqiperia vendi i 6-te ne glob si vend origjine i kanabisit per periudhen 2014-2018”
  Pra ketu duhet pare dhe shkaku pse Tahos i eshte shtrengu laku keq ne fyt se ne kete periudhe te Lazaratizimit te “Shqiperise qe duam” ishte dhe “ministri me i suksesshem”

  Reply to this comment
 5. Adih June 26, 17:47

  O Tahir ,keto kthimet te pa fundemeve te vendimeve ,ju politikanet i keni molepsur ,ku edhe ti ke gatuar kete corbe te prishur .Pse tani e mesove se shume njerez hallexhi kthehen si tope lecke nga gjykatat ” trgatare” tona te pjerdhura .Por nje pyetje kam une o Tahir, e na u pergjegj po te jesh burre .Ato dy oficeret drejtorete e tu te policise se Vlores ,me gjithe se ndenjen ne arati shume kohe ,por tani jane brenda ne burg ,dhe presin ti behet gjygji .A eshte e drejte kjo o Tahir ,ca te nenes e ca te babaes ,bile ti ishje shefi i tyre ,apo ti mendon se ato e luanin drogen pa lejen tende dhe te Rames ,eshte e pa mundur more djale ,ti leme perallat me nastradine e me dyzete hajdute ??? Ti ne qofte se do ja hedhesh te maresh pafajsine , natyrisht vetem po te ndihmoje Rama ,do jeshe i barabarte tamam si Like FLORIRI qe fitoi gjygjin 5 me 0 per vidion “fallco ” me ze e me figure . .. Prandaj o Tahir ???

  Reply to this comment
 6. Hosteni June 26, 21:37

  Teater i ndyre po luhet. Ky plehra ben si i pezmatuar qe gjoja do rigjykohet. Ky do dale pa lagur fare si edhe ca miliona euro demshperblim. Cdo gje e kopsitur mire. Edhe thone qe Europa nuk na do se gjoja myslimane apo budiste.

  Reply to this comment
 7. Vlonjati June 26, 21:44

  PO I BERSOHET KAURIT O SAJE ?? CMUT DOJE TI NE QEVERINE E MERIMAGAVE?? NE QEVERINE E TE PABESEVE TE ANTISHQIPETAREVE , TE DINAKEVE HAJDUTEVE , TE PANGOPURVE ..TANI MOS HA MUT KOT , IK BEJ ATE BURGUN E RI URTE ..

  Reply to this comment
 8. MallaKASTRIOTI June 27, 12:16

  DITA:S.Tahiri do e cilesoja si NAPOLON BONOPARTIN Shqipetar,me i miri MB ne 30 vite.Ai vuan pasojat e shembjes se LAZARATIT te ligjeruar nga SaliKrimineli i shek.20,21.
  -Lazarati ishte bere bastion i krimit te PD i rrethuar nga te 4 anet me njerz e arme te renda sa qe duhej vetem nje Minister si Tahiri (Napolon)dhe nje polici shteti me trima qe sakrifikuan nje deshmor.
  -Ne Lazarat luftonte shteti ligjeruare dhe nje shtet paralel i PD qe ne 30 vite i ka bere karshillek ligjit dhe shtetit si ne asnje vent tjeter te botes.
  -Fijet e tensionit te larte 220 wolt i luan vetem nje njeri,Sb,i cili kerkon destabilizim sipas direktivave te atyre qe e vune ne pushtet ne 1992.Dhe qe e kan mbrojtur 30 vjet,ndonse ka bere mbi 65 krime.
  -Sb me Prekurorin Tropojanin BH sajoi dosjet Habilaj-Tahiri e me pas Babale per F.Xhafajne me qellimin e rrezimit te Qevetise Rama,pasi nuk e mund dot me zgjedhje.
  -Fillimi gjyqit nga e para behet pasi gjyqtaret kan frike nga Sb,i cili drejton drejtesine qe nga 1992.Ne te kundert do e psonin si Gjyqtarit Konomi,A.Hajdari G.Pashko,S.Olldashi,P.Arbnori,S.Zhulali,A.Spahia etj,ku disa prej tyre dinin per 4 vrasjet ne 2 prill 1991 ne Shkoder.
  -S.Tahiri ka vetem nje faj: Ai nuk foli si duhet per vrasjen e S.Olldashit organixuar nga udheheqja aktuale dejure e defakto te PD.Dhe siç ka deklaruar S.Tahiri mund te flasi ne nje moment tjeter.
  -Ne çeshtjen Tahiri ka faje edhe Edi Rama,pasi e leshoi Tahirin LAKURIQ ne gojen e ujqerve pa mbrojtje,duke thene se “nuk jemi si Saliu”.Kjo “ndershmeri” e PS po i fal pushtet PD ne vite,si ne 2017 qe i fali Lulit 14 ministra e drejtor.Dhe ne 2020 marrveshjen idiote zgjedhore.
  -Nese S.Tahiri do fitonte lirine-DJE.. kish e ka te drejte te krijoi nje PARTI TE RE per te hequr qafe drejtuesit 30 vjeçar te krimit si Sb,Im,Lb..e ko..!
  -Uroj qe S.T te fitoi lirine sa me shpejt,si viktim e LAZARATIT si bastion krimi i PD.
  -FLM-DITA.

  Reply to this comment
 9. info analitike June 27, 13:12

  Edhe ky akullore fare!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim