Betimi i Qeverisë/ Detajet që nuk i vutë re, nga emocionet e Senidës te buzëqeshjet e Majkos me Metën (VIDEO)

September 13, 2017 17:52

Betimi i Qeverisë/ Detajet që nuk i vutë re, nga emocionet e Senidës te buzëqeshjet e Majkos me Metën (VIDEO)

Pasditen e sotme u bë betimi para Presidentit të Republikës së Shqipërisë, zotit Ilir Meta, i kryeministrit Edi Rama dhe të gjithë ministrave të kabinetit të ri qeveritar.

Ajo që u vu re që në fillim, ishte firmosja e kryeministrit pa e vënë dorën mbi Kushtetutë, ndërsa zv/kryeministrja dhe të gjithë ministrat e tjerë, para se të firmosnin, kanë thënë ‘betohem’, duke vendosur dorën mbi Kushtetutë.
Një tjetër detaj që ra në sy është fakti se Presidenti Meta u ndal më gjatë në fotografimin me zv/kryeministren Senida Mesi, të cilit i hapi edhe librin e betimit dhe pozuan para kamerave. Teksa kjo e fundit u pa të kishte emocione gjatë hedhjes së firmës.

Ndërsa në rradhë pas saj vinte ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati, ai u pa të largohej shpejt nga Meta, me të cilin nuk qëndroi gjatë për tu fotografuar.

Përfaqësues të PD dhe LSI kanë munguar në ceremoninë e sotme. Ndërsa Meta u pa të ishte më i buzëqeshur me ministrin Pandeli Majko.

September 13, 2017 17:52
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*