Betohet kryeprokurorja Arta Marku

December 18, 2017 12:02

Betohet kryeprokurorja Arta Marku

Arta Marku ka bërë në Kuvend betimin si Prokurore e Përgjithshme e Përkohshme.

Pas leximit të formulës së betimit nga kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi, Marku u shpreh “Betohem!”, mes tensionesh në sallë me deputetët e opozitës.

Mazhoranca votoi me 69 vota pro, dy kundër dhe dy abstenim Arta Markun kryeprokurore të përkohshme.

December 18, 2017 12:02
Komento

1 Koment

  1. PA EMER December 18, 13:59

    ta gezoje detyren per te miren e popullit , per pastrimin e vendit nga felliqesirat .URIME!

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*