Bicaj lë mandatin, KQZ miraton kalimin te Mhill Fufi

Redaksia Online September 16, 2013 12:02

Bicaj lë mandatin, KQZ miraton kalimin te Mhill Fufi

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka miratuar sot kalimin e mandatit të deputetit Vasil Bicaj te pasuesi në listë, Mhill Fufi. Vendimi u miratua me shumicë votash.

Vasil Bicaj, deputet i Partisë Demokratike, refuzoi mandatin në mbledhjen e Parlamentit, ku deputetë bënë betimin. Për pasojë, mandati i kalon kandidatit që ka radhën në listë, Mhill Fufi.

Ky i fundit u bë i njohur për publikun pikërisht ditën e zgjedhjeve, për shkak të përfshirjes në konfliktin që përfundoi me vrasjen e një militanti të LSI-së në Laç.

Redaksia Online September 16, 2013 12:02
Komento

5 Komente

 1. fl September 16, 15:25

  Zot na ruaj. Normalisht ky duhet arrestuar pa hyre ne Sallen e Parlamentit.

  Reply to this comment
 2. Emigranti September 16, 16:38

  Besoj se refuzimi i mandatit te te tij e ka bere me urdher per ti hapur ruge pasardhesit per te perfituar nga mandati i deputetit Kjo gjendje nuk duhet te vazhdoje me por ai qe ka kryer nje krim duhet te ndeshkohet pavaresisht se autori eshte ky dhe pergjegjsine per vrasjen e ka mare nje njeri i afert i tij

  Reply to this comment
 3. Arturi September 16, 16:46

  “Vasil Bicaj, deputet i Partisë Demokratike, refuzoi mandatin në mbledhjen e Parlamentit, … ” thjesht dhe vetem per 300.000 euro…

  Reply to this comment
 4. Tani September 16, 19:50

  Kush arsyeja qe ky Bicaj refuzoi mandatin? Si ka mundesi qe ai konkuroi dhe vetem pas dy muajsh nuk pranon mandatin? Kjo PD-ja shume e cuditshme me disa veprime qe as ne shek 18 nuk beheshin.

  Reply to this comment
 5. liri a vdekje September 16, 21:24

  shume i trembur duket ky bycaj

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim