Zbutet anonimati i Ministrit të Jashtëm, promovohet në rrjetet sociale

December 30, 2018 19:14

Zbutet anonimati i Ministrit të Jashtëm, promovohet në rrjetet sociale

Përkundër gjithë skeptikëve për emrin e ministrit të ri të jashtëm, Adri Nurellari ka postuar sot në rrjetet sociale një foto me Genti Cakën, duke e përcaktuar atë si eruditin që meriton besimin e dhënë nga kryeministri Rama.

Ky i fundit dy ditë më parë, shkarkoi plot 7 ministra nga kabineti.

Për të gjitha ndryshimet mund të flitet pafund, por ajo që ka krijuar më shumë paqartësi dhe dyshime në publik ishte emërtimi i Gent Cakaj.

Gafa dhe një anglishte të pakuptueshme ishte i vetmi informacion që qarkulloi për të në internet, ndërkohë që një jetëshkrim i tij mungonte dhe në faqen zyrtare te Ministrisë së jashtme ku ai mbante detyrën e zëvendësministrit.

Ministri i ri i Jashtëm, thuajse i panjohur dhe vetëm 28 vjeç tani duket goxha më i njohur falë kësaj fotoje me mikun e tij, edhe ky erudit.

v.l/ Dita

December 30, 2018 19:14
Komento

20 Komente

 1. Na mbyti injoranca. December 30, 19:26

  Akoma me kete analfabetin Cakaj ju ?!
  Ps: Kush eshte ky idioti tjeter ?

  Reply to this comment
  • fery December 30, 20:40

   Adri Nurollari eshte keshilltari politik i presidentit te Kosoves Hashim Thaci
   Me gjasr qenka luantur edhe ketu ano loja ” ti mua , une ty “,
   Na mbyti injoranca

   Reply to this comment
  • Injoraniti u mbytet nga vet-injoranca December 30, 21:46

   Ai që vetë idiot është thotë idiotizma

   Reply to this comment
  • Bureto December 30, 22:12

   Po kush ta ka fajin o ditzi, që të paska mbytur injoranca!?
   Si duket Albert Ainshtajni ( ia ke dëgjuar emrin?), do ketë rastisur ndonjë si puna jote kur tha: budallallëkun sado hollë që ta presësh, prapë i trashë do ngelet.

   Reply to this comment
  • shvejku December 30, 23:09

   Ky berishisti Nurellari,aias haj haj xhuxhallari,e mbaka veten per erudit!
   Ua me qafsh me qurre o Nurellari?
   Kush t’a mati intelektin ty,me qafsh me qurre,qe te vune nofken erudit?
   Cfare i ke dhene Shqipertise keto 28 vjet ti o derrase e kalbur,se per llogje kavaje me palo analistet tane ti derdellit sa te duash!
   A ke bere o Nurellar ndonje studim se pse deshtoi demokracia ne Shqiperi?
   Se pse u shkaterrua e u vodh e gjithe pasuria kombetare?
   Pse ka kaq shume disnivel midis nje grushti te pasurish dhe shumices se popullit te varfer?
   Pse nuk caktohet minimumi jetik ne Shqiperi?
   Pse duhen perdorur PPP ne tenderat e koncesionet?
   Cfare rrugesh duhen ndjekur qe shqiptaret te mos vuajne per buken e gojes?
   Si mund te frenohet emigrimi ne mase i shqiptareve?etj,etj!
   Ja me ketro merru ti,se per keshilltare si ty kemi Ver Llapen ne!
   Po ky miku yt kosovar,ku i e shfaqi eruditin e tij ne Kosove e ne Shqiperi,apo vetem se ka mbajtur canten e Ditmirit?
   Mire per llafollogji ditka ky kosovari,por cfare kontributi ka dhene konkretisht ne ministrine e Jashteme keto vite?
   Si mundet te shkarkohet ministri dhe te hipe zv,ministri?
   Mos valle ky ka punuar kunder ministrit?
   Ja per keto na shkruaj se per der dere ka plot ketej nga fshati yne!

   Reply to this comment
  • Une... ti... ne te gjithe... December 31, 00:20

   Eshte shume domethenese: te gjithe ata qe kane qene palca e ps jane zbehur dhe po fshihen nga derrasa e zeze.

   Kane dale kalamajte per te perfaqesuar vendin ne lidhje me vet vendin dhe neper boten.

   Nuk eshte muhabet injorancash, eshte tjeshte nje thjeshtesi intrigash dhe prapaskenash tprej atyre qe luajn kukullat ne virtinat e politikes sone…! A thua edi rama ka kapacitetin mendor ti beje i vetem gjithe keto mrekulli politike? Apo jane qendisur ne netet e gjata te dimrit ne bodrumet e orgjive me te majtet, te djathtet, te paret,.te pasmet e te qendres…? une do e quaja disi si:
   Gemur Ti Gemur kush t’vuni livadhis se mungon huni!

   Sala e tha troc: nga jashte eshte e mbrojtur nga nato, nga brenda kush e kruan vritet si qen ,- vetem nqs nuk ka bythe te na varasi, kuptohet. Se me ata qe kane bythe ne ulemi ne tryeze e bejme emerimet.

   Reply to this comment
 2. LADI December 30, 20:31

  O NURELLAR FSHATARI NESE AI KOSOVARI ESHTE I ZOTI SKA NEVOJE PER PATERICE SI PUNA JOTE, CA BATON HAXHINJVE E ZHARAVE KOSOVARE NDAJ MOS I HARXHO KOT FISHEKET O NAR BERATI.

  Reply to this comment
 3. C'a bohet kshtu December 30, 20:45

  Cfare shprehje e gazetarucit koqe: “Bie anonimati i Ministrit te jashtem”.
  Cfare anonimati o koqe ka qene z/Minister , mbase per gazetaruc koqe ai eshte anonim????
  Po pse more koqe nje foto self me gomarin apo koqen e kandarit Nurellari e beri ate te njohur????
  Nje foto self me budallajin kaqolin Nurellari ja ka ulur vlerat Ministrit te Jshtem, Genti Caka.

  Reply to this comment
 4. info analitike December 30, 20:47

  Batoni paska nxjerre zarin e tij per ti mbrojtur te sapo promovuarin. Amani more shoke akoma nuk e kane mesuar keta rilindjotet se zotesia nuk tregohet me llafe por me pune. U bene 5 vjet llafe e aspak pune.

  Reply to this comment
 5. Fidel Kastro December 30, 20:54

  Valle kush eshte ku Adri Nurellari . nuk e njoh , po nese del fotografi me Ver Llapen behet dhe ky i famshem.

  Reply to this comment
 6. Soc.i zhgenjyer December 30, 20:54

  Po pse ore u Shua shqiperia per personalitete dhe njerez te ditur dhe duhet te marim nga Kosova?Edi Rama nuk la kalamaqer pa ngritur ne detyra te rendesishme,nje anonime behet minister ne nje dikaster shume te rendesishem.si zj.Balluku etj,etc kjo qeveri pervec Erjon Braces qe ka vjetersi ne PS dhe experience e eshte I pa perlyer ,te tjeret meri me leng.(nga keta cilimijte e Edi Rames),te fundit.

  Reply to this comment
 7. shabani December 30, 21:28

  Baton Haxhiu e ftoi ne emision me pyetje dhe pergjigje te pergatitura nga vet Batoni,keta vene ministra qe s kane kapur akoma dashnore te dyte

  Reply to this comment
 8. Nabukodonosor1 December 30, 21:33

  Na falni per injorancen ne qe jetojme jashte Shqiperise,por,ky Llari kush eshte????Sa kushton nje selfi me kete qe te dalim te tere nga ilegaliteti.Persa i perket anglishtes se ministrit mos u qani,kujtoni pak anglishten Vicidolse te dr.Kulla e Pizes dhe do ju duket sikur flet mbreteresha kur te degjoni Gentin.

  Reply to this comment
  • shvejku December 30, 23:19

   Ky Nurellari e ka bere si nje lab para 60-70 vjetesh,qe mori njerezit e tij dhe i coi per te pare per here te pare Tiranen!
   Tek sheshi “Skenderbej” pane ca fotografe dhe thane hajde te bejme edhe ta kemi si kujtim!
   Leberit flisnin me dialektin e tyre te asaj kohe me plot zhargone fshati,ashtu sic flasin sot shqipen edhe shumica e kosovareve qe nuk kuptohen fare cfare thone!
   Fotograf-thote plaku i leberve,do na QITC (besh) nje fotografi te tereve nde kembe,pastaj do na QITC nje nga nje dhe ne fund do na QITC te tereve nde bithe(ulur)!
   Fotografi i shkrete qe e mori per ters fjalen “QITC” i zene ngusht u thote:
   -Me falni,por une nuk ua bej dot te gjitheve,por t’i flas pak shokut tim!
   Keshtu edhe ky kosovari qe thone se nuk flet mire as shqipen e as anglishten do te keqkuptohet kur te flase si minister!

   Reply to this comment
   • Fidel Kastro December 31, 18:47

    Kosovar apo shqiptar, asgje nuk ndryshon !! Kemi nje gjak e nje gjuhe, jemi nje, Ministri i jashtem nuk duhet gjykuar se eshte nga Kosova dhe se nuk i kuptohet shqipja e foliur. Kjo mendesi i sherben serbo-sllaveve dhe shume keq per gjith shqiptarine.

    Reply to this comment
 9. Umor Ishti December 30, 22:49

  Genti i ri eshte, 28 vjec! Ka kohe ta mesoje anglishten. Per ti dhene doren e bejme nja 3 vjet minister te jashtem.Besoj se i mjaftojne ta qaje anglishten.
  Pastaj 2 vjet minister te brendshem, dhe ja, eshte gati edhe per provimin e shqipes!
  Brenda 5 vjeteve del i kompletuar!

  Reply to this comment
 10. AM December 30, 23:24

  Lamtumire gazeta dita.

  Reply to this comment
 11. Nje malok me pak, nje bastard me pak December 30, 23:53

  Rama nuk po rekruton malok nga brenda dhe jashte Shqiperise nga qe jane nje popullsi qe shquhet per kulture apo tradita shtet formuese.

  As nje shekull me pare maloket ishin popullsia e vetme krejtesisht analfabete dhe pa histori shtetformuese ne gjithe Europen.
  Vetem ne Gjirokaster kishte me shume njerez qe kishin mbaruar nje universitet jashte nga sa kishte malok qe dinin te lexonin ne gjithe Jugosllavine.

  https://imgur.com/fMXhBMW

  Qeverisja me Lleshra, Bode, Mit’hater dhe sllave importuar nga ish jugosllavia nuk behet per t’i dhene vota PS-se.

  Rama e ka te qarte qe s’e ka te gjate ne PS dhe po mundohet t’i beje Shqiptaret te mos e votojne PS-ne ne zgjedhjet e ardhshme parlamentare ne menyre qe te ricikloje serish maloket e PD-se.

  Reply to this comment
 12. Aliu nga Selenic December 31, 01:08

  Te gjitha do te shpalosen ne vijim, si gjuha si menyra e komunikimit dhe te gjitha me radhe. Nuk duhet ta flasim kaqe shpejet.
  Une vetem per nje gje e vlersoi Kryeministrin. Prurja e kuadrove nga shqiptare e Dardanise(Kosova) eshte mje vendim qe duhet vlersuar.!

  Reply to this comment
 13. maksim December 31, 10:20

  Shqiperia duhet te udhehiqet nga shqiptqre nga Kosova.Nuk duhet te lejohet shpartallimi i shqiptarise nga horrat shqipfoles te janulles.SHQIPERIA NUK KA NJREZILLEK.Kete si duhet e ka kuptuar edhe SHBA.Shqiperine mund ta shpetoje vec Kosova dhe te huajte qe e duan Shqiperine si sfere te tyre te interesit.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim