Bie ndjeshëm numri i vdekjeve në Itali, shënohen 92 viktima në 24 orët e fundit

May 25, 2020 18:44

Bie ndjeshëm numri i vdekjeve në Itali, shënohen 92 viktima në 24 orët e fundit

Kjo javë e fundit e muajit maj po shënon një reduktim të dukshëm të numrit të viktimave dhe të personave të infektuar me Covid 19 në Itali.

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 92 viktima e 300 raste pozitive më shumë.

Numri i përgjithshëm i viktimave ka arritur në 32,877 e numri i të infektuarve në 230,158.

Persona aktiv me Covid 19 janë reduktuar në 55,300.

Numri i pacientëve të shëruar është deri më sot më 141,981 e në 24 orët e fundit janë regjistruar 1,502 të shëruar më shumë.

Pacientë që po kurohen në repartet e terapisë intesive janë reduktuar në 541.

Në struktura spitalore po kuorhen 8,185 e në kushte izolimi shtëpiak 46,574. Rajoni i Lombardisë ka regjistruar sot 34 viktima e 148 raste pozitive.

Deri më sot në Itali janë kryer 3 milionë e 462 mijë e 253 tamponë.

 

l.h/ dita

May 25, 2020 18:44
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim