Bie ndjeshëm numri i viktimave në Kinë, dita e dytë pa raste me Covid-19

March 20, 2020 08:32

Bie ndjeshëm numri i viktimave në Kinë, dita e dytë pa raste me Covid-19

Për të dytën ditë resht Kina nuk ka regjistruar asnjë rast të ri me koronavirus.

Pavarësisht se janë regjistruar 39 raste të reja, autoritetet shëndetësore në Kinë thonë se ato janë të importuara nga jashtë.

Edhe numri i vdekjeve në Kinë gjithashtu është ngadalësuar në mënyrë dramatike.

Ka pasur vetëm tre vdekje të reja, thonë autoritetet, duke marrë e cuar numrin e përgjithshëm në 3,248.

Tashmë fokusi i autoriteteve të Kinës është përqendruar tek frenimi i transmetimeve me COVID 19 të personave që vijnë nga jashtë vendit.

Kina dhe shumë vëzhgues ndërkombëtarë thonë se rënia e rasteve është për shkak të masave drastike të bllokimit, ku qytete dhe provinca të tëra u futën në karantinë.

j.l./ dita

March 20, 2020 08:32
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim