Bie shikueshmëria e “Oscars”, Trump ironizon: Nuk keni më yje, përveç meje

March 7, 2018 12:01

Bie shikueshmëria e “Oscars”, Trump ironizon: Nuk keni më yje, përveç meje

 

Mbrëmja  e çmimeve Oscar pavarësisht shkëlqimit që pati dhe komenteve të shumta që u bënë, duket se këtë vit nuk ka pasur suksesin e duhur. Sipas Los Angeles Times shikueshmëria ka rënë në një nivel shumë të ulët.

Ky lajm duket se e ka nxitur presidentin e SHBA-ve të shkruaj një status në profilin e tij në Twitter.

“Oscarët më të dobët, vlerësuar në historikun e Akademisë. Problemi është, se ne nuk kemi më yje – përveç presidentit tuaj (thjesht shaka, natyrisht)!”, është shprehur Trump.

Nuk është hera e parë që 71-vjeçari reagon për ngjarje të tilla në rrjetet sociale, pasi ai njihet edhe si presidenti më aktiv në përdorimin e tyre.

l.h/ dita

March 7, 2018 12:01
Komento

2 Komente

 1. Toni March 7, 19:32

  Drejtuesi i Oscarit Jimmy Kimmel i eshte pergjigjur qe: ‘Kemi edhe Presidentin me perqindjen me te ulet te miratimit ne histori”.

  Reply to this comment
 2. Pa ton March 8, 02:12

  Nje nga shkaqet e renies se shikueshmerise eshte perseri vendosja si PREZANTUES kryesor i Jimmy Kimmel, orkestruesi i gafes se ndrimit te Cmimit Oscar vitin e kaluar duke ja hequr kete cmin nga duart LIVE filmit La la Land.
  Nuk shtyhet me me xhima e me e aktore mesatar ose nen mesatar.
  Ne Hollywood sot lojen e bejne espaniket ne menyre te vecante meksikanet qe po u rrembejne cmimet Oscar me mediakritetin e tyre.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*