Bilanci ditor: 236 italianë humbin jetën, vijojnë infektimet

May 5, 2020 18:50

Bilanci ditor: 236 italianë humbin jetën, vijojnë infektimet

Italia ka regjistruar 236 viktima në 24 orët e fundit nga COVID-19 teksa totali shkon në 29 mijë e 315.

Tashmë Italia nuk është më vendi me më shumë viktima në Europë pasi stafetën ja mori Britania.

Ndërkohë sot ka pasur 1 mijë e 75 raste të reja dhe ky është lajm i mirë për italianët pasi një shifër kaq e ulët nuk shënohej prej 10 marsit, apo 2 muaj më parë tashmë prej pandemisë.

Bilanci tashmë është 213 mijë të infektuar nga të cilët, 85 mijë e 231 të shëruar.

 

l.h/ dita

May 5, 2020 18:50
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim