Bilanci i përmbytjeve në Fier, u prekën mbi 500 familje

October 12, 2015 08:52

Bilanci i përmbytjeve në Fier, u prekën mbi 500 familje

Ka dalë bilanci paraprak i përmbytjeve në Qarkun e Fierit. Shtabi i Emergjencave Civile në Prefekturë thotë se nga përmbytjet e dy ditëve të fundit, janë dëmtuar 550 familje dhe 150 biznese.

Deri më tani janë evakuuar 30 familje, të cilat janë vendosur në dy konvikte.

Nga ana tjetër, Ministria e Bujqësisë pritet të bëjë vlerësimin për tokat e dëmtuara nga reshjet. Nëse reshjet nuk do të vazhdojnë, situata në këtë qark do të shkojë drejt normalizimit.

October 12, 2015 08:52
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?