Bilanci paraprak i dëmeve në Athinë: Zjarri dogji 6500 shtëpi

July 24, 2018 22:45

Bilanci paraprak i dëmeve në Athinë: Zjarri dogji 6500 shtëpi

Publikohet bilanci i parë i dëmeve materiale të shkaktuara nga flakët në periferi të Athinës.

Më shumë se 2 500 shtëpi janë shkatërruar tërësisht në Voutza, Nea Makri, Mati dhe Rafina, Atika lindore, ndërsa 4000 mijë shtëpi kanë pësuar dëme serioze, informon skai.gr.

Ky është bilanci paraprak i autoriteteve vendore në Rafina dhe Nea Makri.

Ndërkohë ministria e Mbrojtjes ka shpërndarë pamjet e shkatërrimeve nga zjarri në malin Pendeli dhe përgjatë brigjeve lindore të Atikës.

Flitet për 77 të vdekur.

o.j/dita

July 24, 2018 22:45
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim