Bill Clinton arrin miliona shitje nga libri “Presidenti është i zhdukur”

August 9, 2018 11:46

Bill Clinton arrin miliona shitje nga libri “Presidenti është i zhdukur”

Bill Clinton është tashmë një novelist që ka bërë miliona shitje.

“Presidenti është i zhdukur”, një melodramë e shkruar së bashku me James Patterson ka arritur më shumë se 1 milionë shitje në Amerikën e Veriut që prej 4 qershorit.

Ky është libri i parë i tij me thriller, por me Patterson arriti të krijojë një prej romaneve më të suksesshme në botë.

Ka patur reagime të ndryshme për librin, por pronari i kompanisë së shitjeve “Barnes & Noble”, Sessalee Hensley tha në një deklaratë të mërkurën se “Presidenti është i zhdukur” ka patur shumë ndikim.

Edhe shkrimtari Patterson bëri një deklaratë, ku thoshte se bashkëpunimi me Bill Clintonin ka qenë kulmi i karrierës së tij dhe se ish-presidenti do t’u sjellë lexuesve nga një këndvështrim i brendshëm se ç’do të thotë të jesh president.

a.s/dita

August 9, 2018 11:46
Komento

3 Komente

 1. Me ken President ,natyrishte s'do me than ,me pallu gjth stafin ! August 9, 13:16

  bILly ka shume me tregu ,
  e mesiguri ka me fitu lexues te rinj
  sepse asht ken vertet nji Kurvar i Talentum ,
  jo brutal si Trump .
  Shume suksese Billy Boy 😉

  Reply to this comment
 2. mushama shiu August 9, 15:18

  Ndoshta nje perktim tjeter i mundshem i “The President is Missing” do te ishte “Presidenti Mungon”

  Reply to this comment
 3. Z/K August 9, 18:04

  Ne shqipe duhet te perkthehet:
  “Presidenti i hupun”.Ose “Presidenti i hupun Bashtinet”

  Presidenti i hupun,nuk e gjen kerkush.lutuni per Te.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*