Bill Clinton: Koha tregoi sa i drejtë ishte vendimi për ndërhyrjen në Kosovë

September 25, 2014 08:51

Bill Clinton: Koha tregoi sa i drejtë ishte vendimi për ndërhyrjen në Kosovë

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton, ka thënë se koha ka treguar se vendimi i SHBA për të shpëtuar shqiptarët e Kosovës, ka qenë i drejtë.

Deklarata e tij është bërë gjatë takimit të Nismës Globale Clinton.

Në këtë takim ka qenë prezent edhe presidenti shqiptar, Bujar Nishani.

Nё fjalёn e tij pёrshёndetёse, Clinton vuri nё dukje bashkёpunimin e ngushtё me Shqipёrinё gjatё Presidencёs sё tij, dhe theksoi, mё tej, se koha ka provuar se sa i drejtё ishte vendimi amerikan pёr tё vepruar energjikisht pёr tё shpёtuar shqiptarёt e Kosovёs nga dhuna dhe gjenocidi serb”, thuhet në një njoftim të Presidencës shqiptare.

Bill Clinton ishte nismëtari kryesor për të ndërhyrë gjatë konfliktit të Kosovës me Serbinë, çka solli bombardimin e Beogradit dhe përfundimin e genocidit serb.

September 25, 2014 08:51
Komento

8 Komente

 1. beni September 25, 09:14

  Me nje gur te vrasim dy zogj, kjo ishte strategjia e usa ndaj sistemit socialist te serbise! Kosova ishte vetem fjala, ku strategjia ishte diku tjetr ku problemi ish si e si te hapeshe nje markat e re per perendimin e mos shiteshin produkte qe nuk plotesonin kushtet perpara atyre te perendimit! Zastava u shkaterua e vendin e saj e mori fiat per te then per nje vlere qesharake! Me vjen per te qeshur ku perendimi financoj milloshevicin e me von e elmuan, per mos paditur asnje deshmi ne gjyqin e hages pikerisht per bill klintonin qe kosovaret e duan shum sepse u dha lirin, qe akoma nuk esht pranuar nga e gjith bota!

  Reply to this comment
  • psekaqkeq September 26, 01:18

   Je keq, ne kufijte e delirances. Sistemi socialist serb, harrove ti vihe para togfjaleshin nacional fashilt. Po ju luan eshtrat ne varr jo vetem slloveneve, kroateve, boshnjakeve, shqiptareve por edhe atyre socialisteve evropiane qe nuk duan te ken asgje te perbashket me kermen Milloshevic. Te jesh ngjizur ne zyrat e UDB dhe sdo ishe kaq i mbrapshte.

   Reply to this comment
   • beni September 26, 15:30

    Ku qenron e keqja, te thuash realitetin! Qe te mos jesh tifoz i bill klinton, nuk do te thot qe je i lidhur me udb, sigurish qe ju jeni i semure nga sintoma e nacionalizmit ekstrem dhe ju ben pershtypje kto fraza realiteti,! Te keqiat dini ti shprehni, te mirat duhen pyetur amerikanet.?

    Reply to this comment
 2. Toni i Madh... September 25, 09:18

  Ish-Presidenti Amerikan thote te verteten, dhe per kete njè pjese Kosovaresh po i’a shperblejne Amerka.. duke prere koka njerzish,i fundit qe i’u pre koka nje Francezi ,i ndjeri punonte si Guide Turistike ,pra; njeri i thjeshte,neser mund te ndodhe nje tjetri……..
  Ajo qe me ben te mendoje thelle… eshte pse te dalin nga gjiri i Kosoves kriminele te tille duke qene Kosova si nje vend i ish-Jugoskllavise me dyer te hapura, ku kane bredhur Boten nga njè qind’vjet ,pra e njohin Boten Moderne me kohe, PSE…………………………..?.

  Reply to this comment
 3. orienti September 25, 09:21

  -..do ngelet i madh per njerezit e thjeshte ,duke e merituar plotesisht dashurine e tyre.

  Reply to this comment
 4. mir September 25, 11:00

  i vetmi president qe meriton fjalen ….burre shteti.

  Reply to this comment
 5. Socialisti bythpambuk September 26, 03:21

  Koha e tij ishte e arte.
  1 gallon(gati 4 litra) ishte 0,9 dollare, sot 3,5 dollare.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*