Clinton rrëfen: Kur takoj shqiptarë, më ulen në gjunjë për të falënderuar

June 12, 2019 14:48

Clinton rrëfen: Kur takoj shqiptarë, më ulen në gjunjë për të falënderuar

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton, teksa ka mbajtur fjalimin e tij në ceremoninë zyrtare të shënimit të 20 vjetori të lirisë së Kosovës, ka ndarë një moment të veçantë që i kishte ndodhur derisa ishte duke qëndruar në një hotel në Amerikë.

Ai ka treguar se si një kamerier shqiptar, i kishte rënë në gjunjë për ta falënderuar për gjithçka që kishte bërë për Kosovën.

Clinton ka thënë se kësi momente i ndodhin çdo kund, megjithatë thotë se një i tillë me kamerierin shqiptar ishte gjëja më e mrekullueshme që i kishte ndodhur pas 19 vjetësh që kishte lëshuar Shtëpinë e Bardhë.

“Që 19 vjet që prej kur kam dalë nga Shtëpia e Bardhë, gjëja më e mrekullueshme që më ndodh, është që më ndal dikush në New York, apo diku tjetër në botë, për të bërë një fotografi. Apo kur isha në një hotel, një kamerier shqiptar erdhi dhe më ra në gjunjë për të më falenderuar. Kjo është një gjë e mrekullueshme”, ka thënë Clinton i emocionuar.

l.h/ dita

June 12, 2019 14:48
Komento

14 Komente

 1. Amerikani June 12, 16:16

  E meriton !

  Reply to this comment
 2. Genti June 12, 16:33

  Po ky, po ngaterron Shqiptaret me Monika Lewinskin.

  Reply to this comment
  • Xxx June 12, 16:56

   Ti ” Genti” mos rastesisht te quajne Jorgaqis ?

   Reply to this comment
  • Fidel Kastro June 12, 18:53

   Genti , ja ke bere fort qefin Serbise , “bravo Gentoviç”

   Reply to this comment
   • Genti June 13, 01:44

    Jo o idiot Jo. Eshte ofendim kur thote I ulen me gjunje. I ulen me gjunje per cfare? Po ju nuk kuptoni. Edhe sikur tu q…I ne by….the Klintoni prape do ta duartrokisni, sepse nuk keni as karakter e as dinjitet. Jeni zvarranike e servila ndaj me the fortit e me te pasurit. Prandaj edhe tallin lesht me ju. Kush e do skllavin, servilin e bythlepiresin? Asnje, sepse nuk ben per asgje.

    Mesohuni te beheni burra o kurva, se late nam ne gjithe bote.

    Reply to this comment
 3. Na mbyten budallenjt June 12, 16:55

  Tallin bythen me cecenet

  Reply to this comment
 4. qeflliu June 12, 17:04

  Qefllinjte jane gjithmone njerez te medhej, je i madhi i te medhenjve o Bill Klinton

  Reply to this comment
 5. llapi June 12, 18:05

  Te lumet i nderuar PRESIDENT dhe mikja e madhe e SHQIPTAREVE SHBA perndryshe per keta vjedh hajdutet qe memzi priten te perfundoj lufta e te rjepin MEMDHEUN e ta bien popullin SHQIPTAR ne gjendje te mjerueshme kurr nuk ka ndodh ne historin e SHQIPTAREVE . Ka pas raste individuale po ne menyr kolektive ne te gjitha trojet SHQIPTARE me pas udheheqes vjedh hajdut sikur ne keto dekadat e fundit nuk njef historia !!!!!

  Reply to this comment
 6. idhuj te ....rreme dhe qesharak . June 12, 18:40

  kush tha, se gjerat behen akoma me “deshira” personale, ne kete bote, more idiot . mbase ishe ti ai trapi, qe e bere ballkanin corbe te prishur, shesh per korrupsionin dhe degjenerimin moral e politik, me te pa shembullt ne histori . antipatia midis kombeve te ballkanit dhe “kthimi i prones ish pronarit” ..krime te pa riparuesheme .

  Reply to this comment
 7. idhuj te ....rreme dhe qesharak . June 12, 19:03

  dhe atij kamarierit shqiptar, po i rrihte per shqiperine, apo te tha, pse s’na ndihmove te q..inim ne b..ythe, sali berine, se na la pa breke prinderine, qe po lengon bashke me shqiperine, qe eshte bere grope e vrime .

  Reply to this comment
 8. DRENICA E KUQE June 12, 21:54

  Ata qe ju perulen ne gjunj, o President i dashur Clinton, jane pacifista te LDK se Ibrahim Rugoves dhe pese pare n’def s’i kane… se shqiptaret nuk u perulen as zotave, po miqte i dine per miq e armiqte per armiq……..

  DRENICA E KUQE

  Reply to this comment
 9. Genti June 13, 06:13

  Shqiptaret ne Ballkan po perdoren nga Amerika si mish per top e molla e sherrit, per qellimet dhe interesat e Amerikes. Interesat e Amerikaneve nuk perputhen me mireqenien dhe progresin e Shqiperise. Po te perputheshin, Shqiperia nuk do te ishte ende sot ne nje trazicion 30 Vjecar dhe kaos ekonomik, politik dhe krizash shtefunksionimi. Keshtu e duan dhe keshtu do ta mbajne, deri sa Shqiptaret te behen burra e te mos i lepijne me bolet Amerikes me nje servilizem te turpshem, dhe kompleks inferioriteti.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*