Bill Gates “bie” nga froni i njeriut më të pasur në botë

January 2, 2018 17:21

Bill Gates “bie” nga froni i njeriut më të pasur në botë

Sipas një studimi më të fundit të bërë nga “Bloomberg”, pasuria e 500 njerëzve më të pasur në botë është rritur me 23 për qind.

Bill Gates, themeluesi i Microsoftit e ka kryesuar listën e njerëzve më të pasur në botë me 84 miliardë dollarë, por në vitin 2017 vjen edhe e papritura.

Gates nuk është më në vendin e parë si njeriu më i pasur në botë, por këtë vend e ka zënë presidenti i “Amazon” dhe “Washington Post” , Jeff Bezos.

Pasurisë së tij iu shtuan 34.4 miliardë dollarë në vitin 2017 dhe në total pasuria e Jeffit kap shifrat prej 96.6 miliardë dollarë.

January 2, 2018 17:21
Komento

1 Koment

  1. Fat man January 2, 19:55

    Sa lexon fjalen “Amazon” mendja pernjehere te shkon ne plehrat dhe bajgat qe shet kjo kompani nga A deri ne Z, ndersa “Washington Post” shet “fake news”.
    Keshtu pra Jeff Bazos Skarco eshte njeriu me i pasur ne bote.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*