Bill Gates: Nuk shpenzoj për rroba e bizhuteri

March 10, 2016 12:13

Bill Gates: Nuk shpenzoj për rroba e bizhuteri

Njeriu më i pasur në botë mund të shpenzojnë paratë e tij për çdo gjë, por ai thotë se qëndron larg nga blerja e rrobave apo bizhuterive për veten e tij.

“Unë do të doja të blej gjëra të këndshme për gruan time”, Bill Gates ka shkruar në Reddit të martën. Në fund të fundit, ai tha se  martesa me të ishte vendimi më i mirë i jetës së tij.

Miliarderi, filantrop i Microsoft-it mori një orë kohë për të bërë një bisedë online, ku u pyet në lidhje me çdo gjë, që nga inteligjenca artificiale dhe debati për Apple, për arsimin dhe  deri tek cila ka qënë koha e tij më e shpejtë në lojën Minesweeper.

Në këtë Live chat u aktivizuan  më shumë se 7,000 komente.

Në lidhje me vendimin për tu martuar me Melindën ai tha se “ky është vendimi më i mirë i jetës sime. Vendimi për të punuar në softëare ishte një vendim i mirë, por që në fakt ai më mbërtheu mua në vend që të ishte një zgjedhje”.

Pyetjes se “cili është një përparim teknologjik që ju mendoni se ne kemi qenë në fakt më mirë pa të”, Gates iu përgjigj: “Unë jam i shqetësuar në lidhje me mjetet biologjike që mund të përdoren nga një bioterrorist. Megjithatë, të njëjtat mjete mund të përdoren për gjëra të mira. Disa njerëz mendojnë hoverboards (patina me bateri) ishin të këqija, sepse ata kanë shpërthyer në zjarr. Unë kurrë nuk kam për të provuar një të tillë”.

March 10, 2016 12:13
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*