Bill Gates “tmerron” njerëzimin: Brenda një dekade, robotët do na kalojnë në gjithçka

June 4, 2016 10:14

Bill Gates “tmerron” njerëzimin: Brenda një dekade, robotët do na kalojnë në gjithçka

Miliarderi Gates deklaroi se brenda një dekade robotët do lënë pas njerëzit në shumë drejtime, raporton Daily Mail. “Më në fund ëndrra po realizohet.

Brenda një dekade robotët do na lënë pas në shumë drejtime, duke nisur nga drejtimi i automjeteve, deri te punët e shtëpisë. Por ata do të na parakalojnë edhe në fusha të caktuara të inteligjencës”, tha krijuesi i “Microsoft”-it dhe njëri prej njerëzve më të pasur të botës.

Gates shtoi se robotët do të kalojnë njerëzit edhe në inteligjence apo gjërat më të rëndomta, si punët e shtëpisë.

June 4, 2016 10:14
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*