Biseda me ndërkombëtarët/Rama: Do përmbysim baltën për shembjen e Teatrit

May 19, 2020 18:17

Biseda me ndërkombëtarët/Rama: Do përmbysim baltën për shembjen e Teatrit

Kryeministri Edi Rama ka shkruar në “Twitter” pas takimit me ambasadoren e SHBA, Yuri Kim.

“Biseda të mira sot me miq ndërkombëtarë jashtë vendit, për të përmbysur me fakte kështjellën e baltës së eksportuar nga prodhuesit e shpifjeve për godinën e shembur dhe ngjarjet rrotull saj! Gënjeshtra vrapon më shpejt se e vërteta, po këmbët e shkurtëra e lënë në mes të rrugës.

Biseda të mira edhe me miqtë ndërkombëtarë në Tiranë dhe dakordësi e plotë për të parë përpara të gjitha bashkë, duke adresuar menjëherë domosdoshmërinë e finalizimit të reformës zgjedhore, me të gjithë gatishmërinë tonë për përmbushjen e rekomandimeve të OSBE/ODHIR-it” – thotë kryeministri.

 

l.h/ dita

May 19, 2020 18:17
Komento

19 Komente

 1. SB May 19, 18:33

  Mos e vri mendjen plako, se njesoj e mbronin edhe Saliun sic po te mbrojne ty sot.

  Reply to this comment
  • Jamarber May 20, 12:56

   Dhierkombetaret e perkrahen aq shume Ramen, sa ketij iu mbush mendja qe eshte i pazevendesueshem.
   Nuk ka asnje dhe kurre njerez te pazevendesueshem, aq me teper në pushtet.
   Do te vije Dita qe pushteti ti hiqet shejtanit e do ti kthehet sovranit.

   Reply to this comment
  • korçari May 20, 16:00

   Vetem veprat e mira mbeten dhe kujtohen me respekt ,ndersa balta thahet dhe iken beshke me shiun.Perpara per te miren e Shqiperise z.Rama por dhe duke kthyer koken pas.Nuk kemi kohe per te humbur duke e ndier vehten si qytetare te dores se dyte ne Europe ,ka ardhur koha te jemi te barabarte dhe te respektuar dhe kjo varet ne pjesen me te madhe nga ju me imazhin e shtetit shqiptar.Dhe se fundmi çdo gje qe nuk eshte funksionale e ka vendin ne shkaterim per t’u zevendesuar nga diçka me e mire.Ps(Per ata qe propozojne per teatrin e vjeter si muzeum duhet t’a dine se dhe si muzeum rrezikon jeten e njerezve …pra ringritja mbi germadhat e tij nje te ri modern dhe funksional i cili t’i pershtatet kohes,biles do te propozoja qe te mos kurseheshin leket dhe te ngrihej nje ndertese moderne dhe mjaft impresionante pasi jashte kur shfaqin Shqiperine japin bustin e Skenderbeut pa patur diçka tjeter me bashkekohore.TEATRI I RI ndertohet vetem njehere.

   Reply to this comment
 2. Zigur Qarri May 19, 18:59

  Kishte nje terheqje per shembjen e Teatrit nga Rama dhe Veliaj,nje terheqje taktike.
  Sapo opozita u ul ne tavoline me Qeverine per diskutimin e reformes zgjedhore,si nje nga kushtet e BE per hapjen e negociatave,mafiozi Rama prishi Teatrin.Dhe kjo nuk eshte hera e pare qe Rama vepron ne menyre te tille.Gabim fatal i opozites qe fillon diskutimet pa kushte me nje bande gangsterash,qe perdorin mashtrimin si mjet per te arritur qellimet.Rama duhet te ekzekutohet ne karrike eleketrike dhe e ka pak.

  Reply to this comment
  • Zigur Qarri May 19, 19:36

   Dhe dihet boterisht qe ne shqupisat grate, motrat, vajzat e kusherirat i japim por Teatrin kurre, aty eshte vija e kuqe, dmth pak me tutje dritave te kuqe te semaforit ku kemi lene ato qe permenda.

   Reply to this comment
  • z....... May 20, 06:36

   Unë nuk jam Zigurr Qarri ,por Zgjyra e llagaëmit ,dhe qorri i blogut , nuk më shohin sytë e ballit ,mendja më ka lënë ,jam idjoti lindur. .

   Reply to this comment
 3. intelektuali May 19, 19:47

  Edvin Mashtruesi:

  Ja ku e ke Raportin e OSBE/ODHIR-it publikuar ne media do kohe me pare:

  http://www.panorama.com.al/raporti-sekret-i-osbe-ja-lidhjet-kriminale-te-rames-metes-dhe-berishes/

  prandaj:

  O Edvin Droga qe kanabizove Shqypnine dhe mbushe Vatanin ne kokaine importi,

  Mos mashtro si Enveri, qe sa here gjendej ne siklet per pushtetin e tij personal nderronte MIQTE dhe dashnoret e tij politike si:

  MBRETI GRATE

  por:

  Beji te fala Bamiresit te Lindes dhe te familjes tende kriminale mafiozit George Soros qe te urdheroi te anatemoje dhe te masakroje me liber shpie Presidentin amerikan, Donald Trump nga CNN,

  SI NJE TURP DHE REZIL I SHQYPNISE 30 E KUSUR VJET PAS RENIES SE MURIT TE BERLINIT

  Reply to this comment
  • Gzim Kulufi May 19, 20:18

   Gjithe keto reforma te perfunduara! O Zot me cfare gjenish kemi te bejme! patjeter qe dhe shoqja Kim ka rolin e saj modest ne permbushjen e gjithe ketyre reformave pa numerim! Jemi shume te permalluar!
   Edhe kjo foto mjaft e forte, por jo aq sa ajo me pare tek lajmi parakalues.

   Reply to this comment
 4. Jimi May 19, 20:09

  Eshte shum intreresante!? Vetem pse jane kundershtare politik te Rames, keta qe tere jeten jane marre e merren me kultivimin dhe kontrabanden e droges, akuzojne Edin per kanabizimin e Shqiperise!?

  Reply to this comment
 5. Gzim Kulufi May 19, 20:17

  Gjithe keto reforma te perfunduara! O Zot me cfare gjenish kemi te bejme! patjeter qe dhe shoqja Kim ka rolin e saj modest ne permbushjen e gjithe ketyre reformave pa numerim! Jemi shume te permalluar!
  Edhe kjo foto mjaft e forte, por jo aq sa ajo me pare tek lajmi parakalues.

  Reply to this comment
 6. Barty72 May 19, 22:01

  Ja dhe kjo kurva kineze perfaqeson Ameriken koke e bythe me mafien komuniste ho qyqare alabani kar

  Reply to this comment
  • Gtz May 20, 03:41

   Imagjinoni sikur Ismail Qemali te vidhte ikona Kishash Shqiptare dhe ta ndertonte pushtetine tij duke ua bere ato Dhurata Churchillave te Anglise dhe manipulatoreve financjar te kohes.

   Reply to this comment
 7. Adih May 20, 01:43

  Tentove o Rame me ane te “prishjes ” se teatrit bashke me Bashen tend ,te minonit reformen zgjedhore .

  Deri sa e permend jashte deshires tende reformen zgjedhore , ku ti bashke me Lulin nuk e honepsi fare kete reforme , te paska zdruguar mire kjo gruaja e vogel e nje shteti te madh demokratik .mjaft me finte Enveriste ,ju ka ardhe fundi .Po ju mblidhet . Keni te gjithe nje mal me pislleqe .Mjer ju .Lat name o te mjere ti o Rame bashke me Bashen ,vellain tend te vogel..

  Reply to this comment
 8. edi May 20, 06:56

  E mor “zigur qarri” ju gjith kohen keshtu keni vepruar .Perpara ja jepnit partise kurse sot qeverise dhe bashkise.

  Reply to this comment
 9. Arben May 20, 07:19

  Protesta e rradhës tek zyrat e skllavopronarëve

  Reply to this comment
 10. info analitike May 20, 10:50

  Kryellumi qe kerkon te permbyse balten! O ty te zencin germadhat e teatrit per mendte qe ke o karagjoz?

  Reply to this comment
 11. Jimi May 20, 12:43

  I vdetmi rast kur me gjithe zemer them, qe i ke luajtur fene. Mos e caj trapin nga keto hijena qe po mundohen te perfitojne c’te mundin nga kjo komedi. Jemi me ty Edi.

  Reply to this comment
 12. Te flasim bukur shqipen May 20, 12:52

  Nuk eshte shqip “do te permbysim balten”
  Ka plot shprehje shqipja per kete qelllim, si psh.:
  “Do te heqim njollen”, “”Do te heqim/pastrojme balten”,etj.
  Mos na i shmtoni shqipen e bukur te Naimit.

  Reply to this comment
 13. Vazhdon me sukses dipllomacia e pikturave e Ministrit të jashtëm! May 20, 17:44

  Ç’ janë ato njolla rrotull Ismail Qemalit? Takimi me ambasadoren bëhet në zyrën e kryeministrit apo në dhomën e Zahos ku ai laparos muret për të kaluar kohën në mënyrë kreative duke trashguar talentin e babës?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim