Përgjimet e reja: Habilajt flasin për një gjerdan dhe Audin e ish-ministrit

January 3, 2018 19:51

Përgjimet e reja: Habilajt flasin për një gjerdan dhe Audin e ish-ministrit

Dy materiale të reja audio përgjime të Habilajve kanë nisur të shpërndahen në portale sot pasdite.

Nuk citohet burimi i këtyre materialeve.

Në materialin e parë botuar nga portali Lapsi flitet për një dhuratë:

Biseduesi 1 – More vesh ça i kishte blerë Moisiu nuses së atij?

Biseduesi 2: Eeeeee…

B1: 15 mijë euro gjerdan..

B2: Ça thu ti re?

B1: Tani për tani.

B1: Përveç Sokolit që mori lekët për punën…Saimiri nuk donte lekë. Edhe u dha…i dha gjerdan. Komplet diamant.

Në materialin e dytë audio, botuar nga portali Politico  flitet për makinën e Saimir Tahirit, Ministër i Brendshëm në atë kohë, që ‘ndërroi duar’ duke u kaluar Habilajve.

B3: 01 e ka Presidentit, 02 e ka Kryeministri, 03 e ka Saimiri

B3: E ka tashi me gjithë dokumente ai Artani, e ka të tijën personale vëllaaaa. E përdor Artani në Vlorë, e ka me dokumente të tijat.

B2: Atë ia ka dhënë kushëririt në besim, nuk ia dha…Ia dha Moisiut në fillim. Moisu ia bleu sa i desh bytha atij ia bleu.

B2: Çfarë makine është, Audi?

B3: Audi siç e ka Xhorxhua.

B2: A-6?

B1: E shoku, Pajton është. 12 pistonëshe shokuuu. Pajton 12 pistonësh benzine….Sa harxhon ai nga këtu deri në Brindizi?

B3: 250 euro benzinë.

B2: 6 mijsh benzinë po ça thua ti ere, ai do çisternën me vete.

B2: Po sa nxjerr ajo?

B3: 260

B2: Ajo 180-shen, 200-shen se ndjente fare. E kishte xhamin… dopio xham. Kaq.

B2: Po ça është ajo, amerikane, ça mund të jetë?

B3: Po dopjo xham, o.

B1: Pajton o…

January 3, 2018 19:51
Komento

9 Komente

 1. Izeti January 3, 20:02

  Ti hani bythen Saimir.Tahirit.

  Reply to this comment
 2. Une, Lubonja. January 3, 20:54

  Me vjen keq por keto nuk jane fakte! Jane fake news! Dy analfabete qe hiqen sikur kane boten nen kembe shesin mend me idiotesine e tyre! Tregojne,apo genjejne . se sa te forte jane! Si ka mundesi qe nuk u gjet nje fakt i drejtperdrejte per Saimirin qe ben miliona por pyet per nje byzulyk mijera dollare sipas pergjimeve! Media shqiptare eshte e shitur e gjitha! Nga ata qe hiqen si te “pavarur” e deri tek Ylli RAkipi me LUbon dhe Bushatin,tek Zheji,Blendi dhe e gjithe skorta e felliqur e medias shqiptare qe paguhet me para te pista me para gjaku!

  Reply to this comment
 3. Berti January 3, 22:22

  Ka Andi Bushati anal-isti i papare ndonje gje pwr te thene pas kesaj corbe…he Andi thuaj ndonje gje te madhe te vloje kazani. Ptuuuu qelbesira!

  Reply to this comment
 4. Adih January 3, 22:27

  Ne qofte se keto telefonatat jane dhene nga Italianet ,punet po shkojne ne rregull..Mos u gezoni ju komentatoret e mesiperm para vaftit .. Sinqerisht nuk e njoh fare dhe skam inat me Saimir Tahirin ,por inatin e kam me banden ne fuqi, ose me mire me kete tranzicion alla komunist ,dhe me shume oreks per LEKE: ..!!!!!

  Reply to this comment
 5. XXXL January 3, 23:06

  Burimi i shperndarjes se ketyre felliqesirave nuk dihet, perseri “fake news” mediat qe paguhen nga Shkerdheni i Sali Kar-xhicit.

  Reply to this comment
 6. N.V. January 4, 09:41

  O Dita,
  Keto lajme i perhapim Mediet e Sali Toptanit….
  Sa pordhë u kane shpëtuar Habilajve?…
  Jane lajme qe i bejne jehone luftes se piste te Ilir&Mona&Sali Monstrës….
  Mos e beni pis Gazeten me Baltën e atyre qe pritet dita dites tu hidhen hekurat e te japin llogari si Hajdute dhe kriminelë me damkë!…

  Reply to this comment
  • info analitike January 4, 18:21

   O Neti ibreti keta trimat i ke ne pranga ne Itali. Si ishte ajo e ores tik tak tik tak. Prit o Neti se nuk ke pare gje akoma. Kriepsikopati sot i dha shqelmin jashte partise Tahorrit neser nese ia lyp interesi i hedh edhe prangat.

   Reply to this comment
 7. Askushi January 4, 15:34

  Qe ne fillim te kesaj ngjarje te Habilajve dhe Tahirit mr ka lindur nje pyetje. Si eshte e mundur qe 3-shja tropojane e prokurorve vrapuan per te kerkuar arrestimin e Saimir Tahirit ne kuvend me pergjime gjoja ku faktet ishin ne shesh por ishin pershesh dhe asnjeri nga keta prokuror s’mori mundimin te shkonte ne itali te merrte ne pyetje Habilajt? Cudi ndoshta skuptoj une nga drejtesia e korruptuar.

  Reply to this comment
 8. Franci January 4, 17:22

  Se shpejti del nje video e re ku degjohen audio pordhet eHabilajve

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*