“Të mbaj rradhën për 2 mijë lekë…”

August 4, 2016 11:47

“Të mbaj rradhën për 2 mijë lekë…”

Çdo lloj mënyre dhe qëllimi i vetëm është, fitimi i parave. Një rast i çuditshëm vjen nga qyteti i Shkodrës…

Dy persona janë arrestuar në flagrancë pasi, pranë ambienteve ku kryhet kontrolli teknik i automjeteve në Shkodër mbanin radhë.

“Vendin” e shisnin për 1500-2000 lekë ndaj qytetarëve.

Në pranga për këtë biznes në paligjshëm, kanë përfunduar: Agim Shkjau, 49 vjeç dhe Çesk Prela, 26 vjeç.

Ndaj tyre rëndon akuza e korrupsionit pasiv në sektorin privat.

Gjithashtu edhe 6 persona të tjerë janë nën hetim për këtë veprimtari të konsideruar të paligjshme.

August 4, 2016 11:47
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim