Biznesmeni u drejtohet politikanëve: Zoti ju ktheftë mendjen, keni 2-3 shtëpi, pse s’i hapni

November 29, 2019 18:53

Biznesmeni u drejtohet politikanëve: Zoti ju ktheftë mendjen, keni 2-3 shtëpi, pse s’i hapni

Një “tronditje” për politikanët vjen nga biznesmeni nga Elbasani, Gjergj Luca.

Teksa dha kontributin e tij për familjet e prekura nga tërmeti, ai foli për të gjithë përfaqësuesit e politikës.

“Këta politikanë që kanë nga dy-tre shtëpi që shkojnë atje vetëm 10 ditë në vit, pse s’i japin ato për banorët e prekur nga tërmeti meqë u dhemb zemra për shqiptarët. Cili nga ata ka hapur shtëpitë, nuk dua të vazhdoj më se mund të vazhdoj gjithë ditën duke sharë.

Punëtorët e mi kanë dashur të japin rrogën e një muaji, por unë u kam thënë jo. Të japin një ditë pune. Le të marrim një nismë, që 6 muaj këtë tatim fitimi 50% t’u shkojë këtyre familjeve në nevojë për ndërtimin e banesave të prekur nga tërmeti. Zoti  u ktheftë mendjen politikanëve, sepse çdo e keqe vjen për një të mirë të madhe”, tha ai.

j.l./ dita

November 29, 2019 18:53
Komento

8 Komente

 1. MH November 29, 19:29

  Bravo! O, te lumet i nderuari biznesmen,Gjergj Luca !!!

  Krieminstri e ka te lehte hapjen e gojes per te nxjerre llapen ne kerkesa mbi kurrizin e bisnesmeneve.
  Me kete gjest i ke dhane nji shuplake te forte gjithe deputeteve qe vjelin vota nga populli dhe nga keto hallegjinjet te cilet po ndihmohen nga shtetet e botes.
  Hajde like florini qe thue se te dhimbeset populli.Hapi dyert ne Lalez dhe streho fatkeqet e termetit.

  Reply to this comment
 2. Deti pllumbi November 29, 19:31

  Luca çun M.Shyri, djal i nje çiftii sa te talentuar ne fushen e artit aq dhe fisnik. Mbi 500 familje qe kane te siguruar buken per familjet e tyre. Te uroj qe te behen 5000 dhe paç uraten e tyre….Vizitojini dhe gjykoni vete per komplekset qe ky njeri ka ngritur ne Elbasan e Prenjas …

  Reply to this comment
 3. Titi November 29, 19:34

  Bravo i qofte.
  Likja duhet te hapi shtepine ne Lalz dhe Mona ti sherbeje te pastreheve, mjaf vite kane vjedh

  Reply to this comment
 4. llapi November 29, 19:49

  Po te kishte Nena Shqiperi politikan aq te arsyeshem kjo fatkeqsi natyrore do perfundonte me pasoja shum me te lehta !

  Reply to this comment
 5. Sa gjynah... November 29, 20:11

  Hajt të bome e të lonme Luce. Duhet me u hollu pak se je bo si kacek 😉

  Reply to this comment
 6. Bravo Gjergj Luca ! November 29, 20:28

  Shqiperia ka burra te mencur ka njeres shume te mire si Gjergji ! Ai 100 per 100 correkt per ato qe thote rreth politikaneve shqiptare te babezitur dhe hipokrit !
  Vertet ata kane nga 2-3 shtepi, nga 4-5 Llogari Bankare ! Nga 3-4 biznese !
  Ky termet po i nxjerr te palarat ! Sa i varfer eshte popullsia shqiptare dhe sa te paafte jane Administrata e qeverise lokale dhe ajo qendrore te manaxhoj nje katastrof kaq te madhe !
  Ndihma nga te huajt Shqiperia ka patur 30 vjet. me mijra miliona dollare nuk numurohen sa ndihma kane dhene te huajt miqt e shqiptareve , Ameriaka Europa .. por ato jane manaxhuar keq nga POLITIKA nga TRE kucedrat shqiptare PD-LSI-PS !

  Reply to this comment
 7. mirel drejtesia November 29, 20:37

  te lumte goja !

  Reply to this comment
 8. KOZi November 29, 22:52

  Ore po sa shtepi kane ne amerike pasaniket !? asnje nuk ju thot kur ka cunami ose tajfune qe te hapin shtepite e tyre per te demtuarit! jemi ne kapitalizem ,cfare eshte kjo fryme . Eshte shteti qe votohet dhe ka edhe kujdesin social. …..

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim