Blair: Urime Shqipërisë për statusin, hapi i parë në rrugën për anëtarësim

June 25, 2014 15:30

Blair: Urime Shqipërisë për statusin, hapi i parë në rrugën për anëtarësim

Ish-kryeministri britanik, Tony Blair, ka përshëndetur marrjen e statusit të vendit kandidat për Shqipërinë.

Blair shkruan në Facebook: “Urime Shqipërisë që arriti të marrë statusin kandidat në BE-së, hapi i parë në rrugën për anëtarësimin. Kjo pason përpjekjet e vazhdueshme të vendit për reforma dhe është meritë e qeverisë dhe popullit shqiptar. Ishte fantastike të takoje kryeministrin Edi Rama javën e kaluar”.

Blair ishte i pranishëm në mbledhjen e fundit të qeverisë javën e shkuar.

 

June 25, 2014 15:30
Komento

3 Komente

 1. alexus June 25, 17:12

  edhe pse me shum dinakri dhe jasht masse me vones masi gjith shiptart jena me koh per europ na e dhon statusin jo per na njicgjo po e meritojshimedhe ma para

  Reply to this comment
 2. shefi June 25, 19:32

  urime edhe juve zoti blair per IRAKUN, AFGANISTANIN, SIRINE, LIBINE, UKRAHINEN keni bere nje pune te paqme per ti shkateruar dhe vazhdoni edhe me shqiperine te njejtin avaz. popujt e dine shume mire se cfare vemjesh jeni ju dhe ata qe ju perkrahin??

  Reply to this comment
 3. I.lir June 26, 07:33

  Shefi ! Ke ngateruar adrese bre shefi. Nuk heq dore nga avazi i te hedhurit balte. Me syzet e kujt po e shikon veprimtarine e Blerit ? Bleri eshte mik i shqiptareve ( mos haro Kosoven )’ ndaj urimi i tij eshte i mirepritur dhe nder per ne. E dhe per ato vende qe permend, Bleri ka ene ne krah te popujve dhe jo te terroristeve.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*