Bledi Çuçi: Hetimi për skandalin e barnave nisi nga qeveria, ka dosje të tjera

June 5, 2015 12:04

Bledi Çuçi: Hetimi për skandalin e barnave nisi nga qeveria, ka dosje të tjera

Ministri për Çështjet Vendore Bledi Çuçi, ka reaguar pas arrestimeve për skandalin me rimbursimin e barnave.

Ai ka përgëzuar institucionet për këto arrestime dhe ka thënë se hetimi nisi pikërisht nga qeveria.

Dëshmi e qartë e angazhimit të qeverisë për të luftuar korrupsionit ndaj kujtdo.

Përgëzoj Prokurorinë që çoi deri në fund një hetim të nisur nga departamenti anti-korrupsion pranë kryeministrit.

Inkurajommë Prokurorinë të veprojë në të njëjtën mënyrë me të gjtiha denoncimet e çuara nga kryeministri” tha Çuçi në një konferencë shtypi.

Ai u shpreh se ka edhe dosje të tjera të zyrtarëve të lartë të cilat i janë adresuar Prokurorisë për hetim.

“Qoftë për zyrtarë të qeverisjes, qoftë për të shkuarit.

Vetëm përmes një bashkërendimi të institucioneve bashkëvepruese do të kemi rezultate konkrete në luftën kundër korrupsionit.

Kemi çuar shumë dosje të zyrtarëve të të gjithave niveleve, përfshirë edhe të nivele më të larta të qeverive” u shpreh ministri.

June 5, 2015 12:04
Komento

5 Komente

 1. info-analitike June 5, 13:59

  Po ministrin Beqja kur do ta hetoni? Po per Doganat perse po heshtet per vjedhjet e kryera nga banda me ne krye Spiropalin?

  Reply to this comment
 2. kris 1 June 5, 14:33

  riformatoni qeverine duke hequr Beqiajn dhe CanCanin se njeri ja jep fondet vjehrres e gjyshes ndersa tjetri babait

  Reply to this comment
 3. Perkthyesi June 5, 15:27

  Boll me konstatime, presim veprime! Fjalet e teperta ka kohe qe jane kthyer ne fukarallek!

  Reply to this comment
 4. metlaj June 5, 16:57

  ZOTI bledi juve te gjithe jeni te njellojte dhe keni ndertuar nje sistem te vazhdimesise se te keqes duke thene se e denoncuam neve si qeveri MIRe megjithese ka te dhena qe keto i beni me seleksionim dhe jo per orgsnizuesit dhe mbuluesit te koruptuareve nga ministrar dhe drejtoret e drejtorive PER te koruptuarit e emeruare nga qeveria e me parsheme ju pergezojme qe po i denonconi si dhe masat e largimit nga puna pa trajtime financiare dhe jo si ne disa raste qe keta e fitojne me vendim gjykate dhe pernj vend pune paguhen disa njerze POR keta njerze a jane emeruare nga nomeklatura ne te cile eshte e pasqyruare drejte rekomanduesi dhe aprovuesit qe arrijen deri tek titullari i dikasterit te cile duhet te japin dorheqje ne qofte se e kane bere nga paaftesia ose gjykim kur ndyshohet se ka korrupsion

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*