Blejnë marijuanë në Shqipëri, kapen në Otranto skafistët italianë

August 17, 2016 17:24

Blejnë marijuanë në Shqipëri, kapen në Otranto skafistët italianë

Rreth 400 kilogramë marijuanë, për një vlerë prej rreth 4 milionë euro, janë sekuestruar nga agjentët e Guardia di Finanza në fund të një ndjekjeje spektakolare në Kanalin e Otrantos.

Sipas raportimeve të agjencisë italiane “ANSA”, në fund të ndjekjes kanë rënë në pranga dy skafistë italianë, 51 dhe 66 vjeç, të dy me precedentë penalë për trafik narkotikësh.

Sipas hetuesve, marijuana dyshohet se është blerë në Shqipëri. Operacioni është kryer gjatë orëve të natës nga njësia e Repartit Operativ Aero-nautik të Barit dhe Tarantos, saktësojnë burimet.

Gjatë ndjekjes, dy skafistët kanë hedhur në det një pjesë të ngarkesës me narkotikë, të cilat megjithatë janë rekuperuar nga efektivët.

August 17, 2016 17:24
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin