Blendi Fevziu në emision me dy dosje Sigurimi, nuk tregon ku i gjeti

December 3, 2014 12:25

Blendi Fevziu në emision me dy dosje Sigurimi, nuk tregon ku i gjeti

Blendi Fevziu ka paraqitur në emisionin e djeshën “Opinion”, dy dosje origjinale të Sigurimit të Shtetit.

Ai ka dashur të tregojë se si ishte një dosje e Sigurimit.

Por, ai nuk i është përgjigjur pyetjes se ku i ka gjetur dosjet.

Kjo, duke qenë se bëhet fjalë për dosje sekrete.

Kjo tregon që Fevziu ose ka hyrë brenda në arkiva, ose ia ka dhënë dikush.

Kushedi çfarë kanë bërë me dosjet, kur Fevziu e ka pasur aq të lehtë t’i marrë pa problem dy dosje origjinale.

December 3, 2014 12:25
Komento

21 Komente

 1. Sokoli Kolonja December 3, 12:37

  Kini plotesisht te drejte! Kur nuk merreni dot me ndertimin e veprave,meruni me ate se cfare shkruajne letrat. Sigrimi ka qen sigurim,e armiku nuk gjente dot vrime. E cfar presim nga nje njeri ngre tradhetaret .e ul luftetaret …….

  Reply to this comment
 2. nazim December 3, 12:53

  Fakti qe ia ka ne dore dy dosje i jep te drejte prokurorise ta arrestoje per disponim jo ligjor te dosjeve sekrete dhe ta beje te thote se ksuh ia ka dhene, se kuptohet ai vete nuk i ka marre. Por cfals une, jemi ne Shqiperi ketu e cdo gje ndodh dhe askush nuk zbaton ligjin.

  Reply to this comment
  • Iliri December 3, 14:56

   A eshte drejtesia e drejte? Po sikur te dale nje qytetar i thjeshte me dosje sekrete ne dore, a do te veprohej? Edhe mosveprimi i organeve kompetente, eshte i denueshem e i parashikuar ne kodin penal. Apo kush rri e hap kodin thuaj…Ky popull duhet te kuptoje qe ne SHqiperi nuk ka drejtesi ne te gjitha kuptimet. Faleminderit.

   Reply to this comment
  • Prrenjsaku December 3, 16:11

   Po pse mor Nazim duhet arrestuar,bravo i qofte i ka mare si i ka mare fundja eshte gazetar,dhe jo nenpunes arkive…….,duhen arrestuar ato q e kane te drfejten ligjore dhe akses mbi keto dosje.Lam name dosjet dosjet, ato duhet te ishin hapur me kohe e vakte,por te gjithe gati 40% e popullsie,dhe 90% e politikanve i ke me dosje bashkpunimi.Por une nuk shikoj ndonje perpjekje per hapjen e tyre nga politika,vetem hedhin shahska,dhe asgje ….Edhe Edvini ka qene bashkpuntor mese i sigurte.tani do hapen kur jane tjetersuar,dhe do lexohen emra fshataresh te keputur jevgje rroje apo edhe berbera.Ato qe i sajuan keto dosje as e ruajne fare por kane detyra ne qeveri,nese jo ato se tashme jane plakur,femijet e tyre……

   Reply to this comment
 3. p0lo December 3, 13:09

  Turp per prokurorin, qe nuk I ve prangat atij qe ja ka dhen, por edhe Atij, qe I publikon.POTIGU

  Reply to this comment
 4. shqiptar sharri. December 3, 13:28

  NAZIM GJALI PLOTSISHTE KE TE DREJT OR CUN,SKA SHTET DHE REND NE SHQIPRI,E LIGJET VETEM SE VOTOHEN POR NUK ZBSTOHAN MJERISHT.
  KUR ISHTE ,AI SIGURIM QE PO E SHAJN DHE E DEGRADOIN,KISHTE SHTET DHE REND,ZBATOHESHIN LIGJET DHE ISHTE I SIGURT SHTETI DHE POPULLI.
  E’TANI ROFT LIGJI I XHUNLLES SE LESH ARAPI E BETE SHQIPRIN.PO,FEVZIU KAH I MORI DOSJET PYSIN NJERZIT?PO,FEVZIU I ZIU VET KA QEN SPIUN DHE BASHKPUNTOR I SIGURIMT ATE E DIJN KREJT PUSHTETARET E SOTEM DHE TE GJEHSHEM,PASTAJ AI I KA DYERT HAPUR KU HYN,POR VETEM TANI DUHET TE,PROKURORI TA MAR DHE MASAT E ARESTIT TJA TREGOI,KTI HAJDUTI SESI KI PIZEVENG,JA VJEDH,DIKUJ DOSJET KI KRIMINEL I FLLIQUR,KUR VET AI NJERI NUK I DIN KU I KA DOSJET QE ATI I TAKOIN DHE JO FTYRZIUT E FAQEZIUT TRADHTAR,PRA GJYKATA DHE POLICIA DUHET TE MOS BEHEN QORA.

  Reply to this comment
 5. sali-21-janari December 3, 13:32

  a e dini krimineli i vuçidolit ja ka dhan paljaço faqeziu

  Reply to this comment
 6. ivani i madh December 3, 13:33

  ama pyetje se ku i gjeti Feziu dosjet, SHISH eshte i Saliut eshte dhe i Feziut atje i gjeti kjo dihet nga te gjithe.

  Reply to this comment
 7. Likja December 3, 13:41

  Edhe thuhet qe Sali Berisha e ka lene pushtetin!Sa per Blendin ,ai gezon imunitet nga Administratori i ketij vendi si edhe vete Berisha.Nje nga versionet qe Blendi eshte gati te paraqese eshte se:Dosjet ja ka dhene ish zyra e gestapos prane Berishes pra Gazidede(ne kohen kur nuk kishte kthyer patkonjte akoma).

  Reply to this comment
 8. david December 3, 13:47

  po ketij i inteereson te beje pa vlere kete nisem, pasi punon per ish komunistet antikomuniste,
  qe nuk lane gje pa bere. falcitet i shpifur

  Reply to this comment
 9. alfade December 3, 13:49

  Blendi, ashtu si shume te tjere me biografi te keqe, kane qene kontigjente te sigurimit …..!!!!!

  Reply to this comment
 10. shpatar December 3, 13:51

  Habiteni se ku i gjeti dosjet .Ka aq shume fabrika plehrash sa mund te gjesh cte duash ne Shqiperi .Nga 91 e deri ne 97 eshte bere kerdia me dosjet dhe arshivat .Digj orgjinale e zvendsimi me te reja sipas festes se Dankishotve pseudodemokrate.
  Nje gje te bie ne sy. Diktatura beri gjithcka me politikat e saje por la te pa prekura jo vetem dokumentacjonin e trasheguar por dhe ato qe kishte bere me doren e saje .Te gjithe te rekurtuarit nga sigurimi i kishte te evidentuar me dosje .Sot nuk gjene dosje pa u perckenduar nga politikanet e pas komunizmit .Dava jevgjish e tradhetaresh .

  Reply to this comment
 11. alfade December 3, 13:58

  Shenim : Ne shqiperi aktualisht egzistojne 2 pushtete paralele , njeri zyrtarisht i zgjedhur
  me voten e popullit shqiptar me nje milion vota dhe tjetri eshte pushteti mafioz i bandes se
  Sali Berishovicit , i cili qe ne ditet e para te ”humbjes” se pushtetit filluan me tritolet e zhur-
  men e strategjise se tensionit qe vazhdon me intensitet , si dikur ne vitet 90-te, per permby-
  sjen e qeverise legjitime . Por Berishovici dhe falangat e tij fashiste nuk kuptojne faktin se
  jemi ne vitin 14 te shekullit 21 ! Kohet kane ndryshuar aq shume ,sa qe cdo veprim i Saliserbit
  duket donkishotizem ! Quo vadis. ????? MJERANE …..!!!!

  Reply to this comment
 12. Kris 1 December 3, 13:59

  Ku eshte ai horri I gjate qe I beri te gjithe fukarenjte hajdut dhe I kercenon me burg?A do te Dali ne Facebook bashke me Sanco Bracen dhe te kerkoje arrestimin e Fevziut?

  Reply to this comment
 13. sali-21-janari December 3, 15:08

  o faqezi ndonje dite do ti nxjerri per hundesh ai maloku mos u merzit se gjithmone ke qene jashqitja e tij

  Reply to this comment
 14. M A R K O December 3, 16:38

  Keto jane dosje te padeklasifikura. Si te tilla ligji nuk lejon eksopzimin e tyre. Poseduesin dhe ai qe ka dhene denohen ligjerisht sepse perdoren per shantazimin e personeve te tjere…Blendi dhe poseduesit e saj te shkojne para ligjit nese ka shtet.

  Reply to this comment
  • Ballist i PENDUAR. December 3, 17:45

   NASRUDDIN

   A man , shiko se mos eshte dosja jote Ajo qe ka ne dore Fevzi Toptani ?
   Te lutem merr INformacion , eshte e Jotja apo e Koranit ,
   Nuk e nbaj mend mire , sa e kishe Kodin dhe numrin sekret te dosjes , Ty te kujtohet ?
   Mos Harro parrullen .
   Kemi gjithnje ate te Vjetren .

   çeta ka nevoje
   per Ushqim
   PARE ,
   DHE veshbathje ,

   Po se mbajte mend Kundra parrullen ,
   i dogje leket e pensionit.

   Reply to this comment
 15. KingBardhyl December 3, 18:09

  A jane dosjet prone shteterore? Nqs po atehere ky kokezbathuri duhet te denohet per pervetesim te prones shteterore.

  Reply to this comment
 16. . December 3, 18:13

  ——————————————————————–

  IMAGJINONI ….

  SE SA HERE KA FUTUR DUART NE “DOSJET”

  GUNGACI-KRIMINEL SALI BISHA ?

  ——————————————————————-

  Reply to this comment
 17. . December 3, 18:15

  Keto jane dosje kur krimineli Sali Berisha ka qene ne pushtet,

  pra kuptohet

  sa serioze ka qene qeveria qe coi Shqiperine pas Gjermanise.

  Reply to this comment
 18. SuloKapedani December 3, 20:08

  Te nderuar komentues! Duhet ta mbani mend mirè kur saloviçi deklaroi duke thènè se:”une jam arshiva”.Kemi kaq vjet qè e dègjojmè tè shashtisurin qè gèrthet nè çdo skutè duke mohuar tè gjitha krimet qè ka berè dhe duke ia shitur tè tjereve.Kjo tregon se salushi i ka zhdukur tè gjitha dosjet ,tè vetèn dhe tè gjithè kèlyshève spiun nè shèrbim tè tij.Tani ata janè tè qetè prandaj edhe doda behet gjoja nismètare , por spiunèt kèshtu ngrejnè kryet kur i kane krahèt e ngrohta.Prandaj edhe Blendi kopani apo korani eka patur shumè tè lehte ti gjej e ti zhduk gjurmèt e veta dhe tè cicèroje i qeshur duke pèrgojuar tè tjerèt.Kjo tregon se pa siguria eshte evidente.Turp pèr ata qè punojne nè kèto institucione.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim