Bllokimi i rrugëve, Policia procedon Bashën, Kryemadhin dhe deputetët

April 5, 2018 21:14

Bllokimi i rrugëve, Policia procedon Bashën, Kryemadhin dhe deputetët

Policia e Shtetit ka proceduar Lulzim Bashën, Monika Kryemadhin dhe të gjithë deputetët që morën pjesë në mosbindjen civile sot, ku bllokuan katër akse rrugore.

Protesta u mbajt në katër qytete dhe rrugët u bllokuan në Vorë, Çermë, Bradashesh dhe aksin Lezhë-Milot. Policia në bashkëpunim me prokuroritë e qyteteve përkatëse ka proceduar në gjendje të lirë deputetët pjesëmarrës në tubim të paligjshëm.

Gjithashtu janë proceduar dhe një pjesë e madhe protestuesish.

Kanë qenë 150-200 tubues për çdo aks të bllokuar.

Deputetët të cilët do të procedohen në gjendje të lirë janë:

1-Monika Kryemadhi

2-Enkelejd Alibeaj

3-Tritan Shehu

4- Luan Buçi

5-Myslim Murrizi

6-Nada Meçrapaj

7-Oerd Bylykbashi

8-Lulzim Basha

o.j/dita

April 5, 2018 21:14
Komento

7 Komente

 1. Aleksander Thana April 6, 04:15

  Per plehrat duhe burgu. Ndryshe nuk kuptojne se ka ligj e shtetit ligjor!!!

  Reply to this comment
  • adri April 6, 14:28

   Shyqyr qe u filles nje procedim penal per kryekriminelin e pandershkuar nga drejtesia Lulezim Bashen. Po ai dhe lors sali ku ishte futur ai i nxiste protestuesit nje nate me pare .Sic duket e ka nuhatur rrezikun. Mjafton kjo ndjekje penale dhe as enkeled Ali beak as Lulezim Basha e as Monika Kokelopa nuk do te jene deputete ne parlamentin e ardhshem ne baze te ligjit te dekriminalizimit.

   Reply to this comment
  • Ina April 6, 14:29

   Shyqyr qe u filles nje procedim penal per kryekriminelin e pandershkuar nga drejtesia Lulezim Bashen. Po ai dhe lors sali ku ishte futur ai i nxiste protestuesit nje nate me pare .Sic duket e ka nuhatur rrezikun. Mjafton kjo ndjekje penale dhe as enkeled Ali beak as Lulezim Basha e as Monika Kokelopa nuk do te jene deputete ne parlamentin e ardhshem ne baze te ligjit te dekriminalizimit.

   Reply to this comment
 2. N.V. April 6, 09:03

  Shume mire, ne se i procedon!
  Keta Sharlatanet e tipit te Saliut jane aq koketrashe, me nje mentalitet bajraktari, sa mendojne se mund te bejne gjithcka me rruget…!
  Vuajne nga Mentaliteti qe Shqiperia dhe rruget e saj JANE ARA IME…!
  Harrojne se rruget jane per cdo njeri , tek lind e tek perendon dhe nuk jane prone e Sali Kapsolles, Lul Bythkos dhe kesaj Psikopates me parti personale….
  Bile, kjo Mona Cizmja mendon se, me qe ka Partine personale, mendon se e gjithe Shqiperia eshte prone e saj!…U desh te deklaroheshi qarte si Ambasadori Amerikan ashtu dhe Perfaqsuesi i BE-se!…Mosbindja civile mund te ndodhe, por ajo denohet!…
  Rruget nuk jane te Edi Rames!…
  Duane me cdo kusht ta rrezojne Kryeministrin e ligjshem te shqiptareve!
  Dhe jo vetem i ligjeshem , por dhe me i sukseshmi ne keto vite te turbullta te Tranzicionit!…
  Mentalitet P R I M I T I V,
  qe e poshteron Qytetarine dhe Intelektin e shqiptareve !…

  Reply to this comment
 3. Paul Tedeschini April 6, 09:31

  Qeveri hajnash dhe opozite hajnash, qe alternohen ne pushtet per te vjedhe me rradhe.

  Reply to this comment
 4. perkthyesi April 6, 09:52

  Pse, mendoni se vertete do te procedohen? Kjo eshte loje, qe politika e marrosur e ketij vendi, perdor gjithnje per ti hedhur hi syve popullit! Asnje gjemb nuk do u hyje ne kembe! Denim quhet burgu, qe per keta specie politikanesh, nuk ka egzistuar dhe me gjase, as nuk do te egsistoje ndonjehere!

  Reply to this comment
 5. fteri April 6, 12:04

  Bllokimi i rrugve nuk është pamja e vërtet , pamja e vërtet e këtyre deputetve është karikatur ! Ata jan një grup i dhunshëm që nga përpalsaj e derës te gjykata ,te futja e duarve nël fyt policit që ishte në shërbim të ruajtjes së procesit gjyqësor , ky Flamur Noka duhej prangosur në vend .

  Dhe përgjegjësia bie pikrisht mbi zyrtarët e lartë të PD-së Lulëzim Basha e MUNIKA KRYEMADHI ,që bllokojnë rrugët si në kohrat e egra.këta duhet të karaktrizohen nga urtësia popullore ,që është koncentruar në atë porosi të magjishme për të edukuar edhe brezat e ri larg preçedentëve penalë .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim