Bllokohen 4.4 tonë naftë kontrabandë, pezullohet drejtori i Doganës Lezhë

Redaksia Online October 3, 2013 14:47

Bllokohen 4.4 tonë naftë kontrabandë, pezullohet drejtori i Doganës Lezhë

Dogana nis luftën kundër kontrabandës. 4400 tonë naftë kontrabandë janë bllokuar dje pas një aksioni të Drejtorisë së Përgjithshme të Doganave, e cila ka pezulluar edhe drejtorin e Doganës Lezhë.

“Strukturat e Specializuara të Drejtorisë së Përgjithshme të Doganës, në datën 2 tetor 2013, në Degën e Doganës Lezhë, kanë zbuluar hedhjen për konsum në mënyrë të paligjshme nga kompania ADA Petrol të 4400 tonë karburant gasoil”, bënë të ditur burimet zyrtare të Doganave.

Nafta e destinuar për shitje në tregun shqiptar do t’i shkaktonte shtetit rreth 4 milionë dollarë, për shkak të shmangies së taksave.

Nafta e sekuestruar ishte deklaruar si e depozituar në një nga magazinat doganore. Ajo konsiderohej si tranzit dhe nuk mund të hidhej në tregun shqiptar, por  sipas Doganës, është përdorur në mënyrë të paligjshme nga kompania Ada Petrol, e cila i përket ish-deputetit të PD-së, Gjokë Uldedaj.

Drejtoria e Doganave bën të ditur se ka gati kallëzimin për doganierët e Lezhës.

 

 

Redaksia Online October 3, 2013 14:47
Komento

13 Komente

 1. liri a vdekje October 3, 14:58

  imagjinoni sa ka hedhur ne treg kjo kompani karburante per 8 vjet ne pushtetin e PeDe-s ,duhet kaluar ne site i gjith kapitali i kesaj kompanie dhe vellezerve uljaded

  Reply to this comment
 2. shamikuqja October 3, 15:09

  filluan gjemat o thuthuq e ka radhen njerezit e xhozit se ka ba namin 8 vite tu kalu mall pa dogane shum shoqeve te veta demek bisnesmene te familjes se zhozit

  Reply to this comment
 3. Salep i ngrohte October 3, 16:02

  Ja kush jane konkretisht me fakte kontrabandiste dhe vjedhesit e shqiptareve, deputet e PD dhe shoket e shoqet e familjes se kriminelit Sali. Kjo eshte aresyeja qe Saliu “bertet”, qe administrata te mos levize se jane njerezit e tij te inkriminuar e mitingashet e PD, per te vazhduar krimet e vjedhjes dhe kato te vrasjes dhe per te sabotuar programin e Qeverise Rama. Tani Cecua ka bicak e ti pret ato ko… dhe fijet e mafias te lidhur me PD dhe Sali Bishen.

  Reply to this comment
 4. Kreshniku i Partise October 3, 16:03

  KETA NJEREZ NA KANE PIRE GJAKUN PER 8-TE VJET RRESHT.Prandaj duhet te japin llogari .Duhen kontrolluar te gjitha importet per 8-te vjet te kompanise ADA Petrol dhe Uldedaj-Liss si dhe duhet te behen kontroll i plote financiar nga njerez kopetente per keto kompani per aktivitetin 8-te vjecar.Kjo eshte vetem maja e ajsbergut per kete keto kompani dhe shume te tjera qe do dalin nese kontrollohen shpejt.

  Reply to this comment
 5. Horri i Bulevardit October 3, 16:11

  Keta punonjes me status administrate kerkon te mbash ne pune, or trap bythlepires pushteti, i ke ngja babes ai spiun sekretar partije dhe ti spiun dhe byt..im partije
  Prit se se shpejti do fillojne dhe gjurmimet e parave tuaja te vjedhura, ka per tju dale Edi Rama ne onder cdo nate, ndoshta dhe gjate dites.

  Reply to this comment
 6. raimondi October 3, 16:37

  Me mire te mos bllokohet, por ti merren parate e takses dhe le te vazhdoje _-natyrisht ne kete rast ti merret taksa dyfish , Ndersa doganieret ti shkarkojne

  Reply to this comment
 7. XHINO October 3, 16:48

  po i del koka P.artise D.ocave mendoni sa miliona dollare nuk jane arketuar ne buxhetin e shtetit keto 8 vjet

  Reply to this comment
 8. Bato Mokra October 3, 17:27

  Dhe, te nderuar komentues kujtoni ankth-harene, harene-ankth per 1/2 gjelin e vitit te ri per pensionistet, kreshperimin e SRB-it per rritjen e rrogave si nje cudiberes, nderkohe qe tatepjetohej jeta ne mjerim te pameritueshem.
  Dhe, jo vetem mua, po qindra e mijera shqiptareve u ben pershtypje gam-gameria militare (reagime te paimagjinueshme, u shpreh SRB-i, i rifaktorizuar, sipas tij) e SRB-it.
  Nese bota demokratike u be nje me vullnetin e shumices se popullit shqiptar per ta shporrur kete armik te perbetuar (edhe sa fakte te reja duhet te dalin, tani kane nisur “te flasin” edhe te vdekurit, si P. Arbnori per Janullatosin etj) te popullit shqiptar, ndihma per shkak TE RREZIKSHMERISE SE LARTE TE KESAJ QENIEJE, nuk mund ta nderprese ketu ndihmen. Mire thoshte njeri, ky sillet si star politik dhe s’e dine, eshte ne jerm se cfare po ndodh dhe do te ndodhe shume shpejt.

  Reply to this comment
  • elti October 4, 16:41

   shikoni o populll,,,keta na varferuan,,duke fituar mliona,,e ne na e moren shpirtin,,
   vetem DEPUTETE VJEDHIN,, ATA PO MERREN DHE ME EMERIME NE PUNE,,
   ULDEDAJT,,KANE BLERE TURIZMIN E LEZHES E TE SHKODRES,,
   K/MINISTRI I RI TE TREGOHET RIGOROZ,,PER NDRYSHE POPULLI NUK WSHTE ME BUDALLA,,,SHOKE:DY DUAR PERMBI KOKEEEEE,,,,

   Reply to this comment
 9. DREAM October 3, 21:29

  Pezullim per nje dem prej 4 mil.dollaresh ????
  Po per te prere nje flete arresti pa afat cfare duhet te bejne ???
  Duhet tu shesin naften ,Shqiperine ,mamate dhe listen e familjes ???
  Ops harrova qe jua kane shitur me kohe ,vetem nafta ju ka ngelur .

  Ti znj drejtore ,aktiviste e aktivizuar e partise mjaftiste ,duke qene qe provimin nuk e ke marre asnjeher mbi ekonomine ….therrit ndonje qe di te bej ca llogari dhe sidomos therrit ndonje jurist te mesoj nja dy ligje …ah se mos harroj nuk duhet te jete juridiks i mjaftit si ty dhe ai .
  Qeveri bojaxhinjsh …te gjithe ne klase kane ngelur !

  Reply to this comment
 10. Pëllumb zaimi October 4, 00:56

  Uldedaj, uldedaj, uldedaj. Ah po,kontrabandistë! Nxitonin duke kujtuar se nuk jane mare frenat akoma! Ranë brenda! Por ajo qe duhet te beje prokuroria eshte te veje tek tutoret politikê. Nuk eshte zor te vihet. Jane te gjithe me tutore politike qe ne kohen e kontrabandes se madhe te kelysheve te tyre bejne zhurme te madhe ne parlament qe te terheqin vemendjen! Por llalla nuk shkon deri ketu. Shkon deri te çezma ku mer uje për t’u holluar!?

  Reply to this comment
 11. KADAFF October 4, 09:35

  PO KJO ADMINISTRATE AKTUALE E KAPI KETE RAST,
  PO UNE KAM NJE PROPOZIM NQS VERTETOHET QE KA BERE KONTRABANDE LE TE PAGUAJE GJOBEN SI BABAI I SAJMIRIT QE E KEMI MINISTER TE BRENDSHEM.
  U SE HARROVA AI AS GJOBE SPAGOI SE KISHTE BERE KONTRABANDE NE VLERE TE VOGEL, POR JU SEKUESTRUAN VETEM ILACET.
  GOJET E LIGA THONE QE TANI QE JU BE I BIRI MINISTER I BRENDSHEM PO VERTITET ANDEJ NGA KOMISIARATI QE TJA KTHEJNE CANTEN ME ILACE
  TE JETE E VERTETE VALLE ?!
  NA NDIHMONI EDHE JU TE REDAKSISE TE NA NDRICONI PER KETE RAST JU LUTEM

  Reply to this comment
 12. kastriotet October 4, 17:05

  Mire qe drejtori i dogans se Lezhes u pezullua po me kontrabendistat cfare u be.Kujdes se mos u jepet ndonje dekorate nga ata qe japin dekorata

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*