Bllokohet në Vlorë skafi që do transportonte drogë

September 20, 2014 16:50

Bllokohet në Vlorë skafi që do transportonte drogë

Policia Kufitare ka mundur që të sekuestrojë një skaf i cili kishte mbërritur nga Italia dhe që dyshohej se do të transportonte drogë nga brigjet e Vlorës drejt vendit fqinj.

Policia ka bërë dhe ndjekjen e skafit të markës “GRUPPO MARE”, i cili është ndaluar në grykëderdhjen e lumit Vjosa.

Pavarësisht ndërhyrjes, drejtuesi i skafit ka mundur që të arratiset.

Burime nga policia bëjnë të ditur se hetimet janë duke vijuar për zbardhjen e skemës së trafikimit dhe për vënien para drejtësisë të personave të implikuar. /E.K

September 20, 2014 16:50
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?