Bllokuan rrugën Gjirokastër-Kakavijë, shkon në 9 numri i të shoqëruarve grekë, mes tyre Karathanos

November 8, 2018 18:28

Bllokuan rrugën Gjirokastër-Kakavijë, shkon në 9 numri i të shoqëruarve grekë, mes tyre Karathanos

Shkon në 9 numri i të shoqëruarve deri tani në policinë e Gjirokastrës. Mes tyre edhe Babis Karathano, pjesë e Agimit të Artë.

Sipas informacioneve  mësohet se të shoqëruarit po merren në pyetje për verifikim dokumentacioni. Sakaq, në polici ka shkuar edhe kryetari i PBDNJ, Vangjel Dule, për të kërkuar sqarime.

Gjithçka ndodhi pas ceremonisë së varrimit, ku rreth 500 shtetas grekë, mes tyre shumë ekstremistë, lanë fshatin Bularat për tu kthyer në Greqi.

 

v.l/ Dita

November 8, 2018 18:28
Komento

4 Komente

 1. PAISENI ME VAZELINE TE ZIUN November 8, 18:39

  Do ti pelqeje aq shume burgu shqiptar sa do vije muaj per muaj ti çojne shpirtin ne ven ato çunat qe kan 25 vjet qe skane pa gjo me sy.
  Ishalla te jete dhe i depiluar se elbete eshte me bukur.
  Rrofte vorio Albania do te therras pastaj .

  Reply to this comment
 2. demo November 8, 19:30

  Kush i josh Karathanot?
  Karathanot jane me origjine nga Dropulli vendosur ne Ggreqi.Kur Vilma Nushi ishte drejtore e tregtise se Jashtme u njoh me ta npm.Albimpexit.Pas permbysjes se komunizmit nga komunistet,qeveria Sali Berishes dergoi ne reforme,dmth,ne shkaterrim te gjithe industrine Ushqimore dhe duhanit.Firma qe sillte ushqimet dhe paqetat Karelia,ne Shqiperia ishte ne Pronesi te Karathanove.Si partner me Vilma Nushin Firma e falimentuar Pegasos e Karathanove fitoi Koncessionin e privatizimit te Laboratoreve te spitaleve me vlere 100 miljon euro,qe do jepeshin nga buxheti shtetit qe Karathanot te pranonin te merrnin ne pronesi Laboratoret e shtetit.Dmth,jo vetem qe nuk pagoi,por e paguan me 100 miljon euro.Kete ja beri dhurate Karathanove partnerja ne biznes Vilma Nushi,qe te mos i mbetej hatri per concessionin e Chek-0Upit.
  Ky Karathano ka 20 vjet qe krijon incidente neper qendrat e votimit ne Minoritet,sidomos ne zgjedhjet lokale.Nuk di me cfare statusi hyn ky ne qendrat e votimit,neoper komisjonet zgjedhore?Leshojini mor Lazaratin ketij qeni te terbuar te Vilma Nushit.Po cfare kryeministre e bordellos greke eshte kjo Vilma Nushi,qe po na grabit e po na vjedh,e po na shkedh,. me zagaret e saj greke,.Po ka 40 vjet ne detyre ,nuk u be stafidhe pidhi vorio-epirot i vilma nushit?

  Reply to this comment
 3. Dodona mbi Tomorr November 8, 20:56

  FUTENI EDHE VANGJEL DULEN QE TU BEJE SHOQERI TERRORISTEVE “VORIOEPIROT”ME KETE PERKRAHJE DHE NXITJE QE I KA BERE VANGJELI KETYRE BISHAVE PA TRU E KA SIGURUAR NJI KRYETAR BASHKIE NE DROPULL DHE PSTAJ NJ DEPUTET NE KETE ZONE!

  Reply to this comment
 4. Dibrani November 9, 00:45

  Te lir jan te gjith,..show politk i Ramuti

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*