Policia padit Bashën dhe Kryemadhin për bllokim rrugësh

April 8, 2018 11:21

Policia padit Bashën dhe Kryemadhin për bllokim rrugësh

 

Policia ka nisur procedimin penal për të gjithë organizatorët e protestës së të enjtes ku për rreth tre orë u bllokuan katër akse kryesore kombëtare.

Në total janë proceduar penalisht 50 organizatorët e protestës.

Mes të proceduarve edhe kreu i PD, Lulzim Basha dhe kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, Arben Ristani, Xhelal Mziu, Nard Ndoka, Edmond Spaho.

Gjithashtu u proceduan Viktor Tusha, Flamur Noka dhe kryetarja e Bashkisë Shkodër Voltana Ademi, deputetët Enkeled Alibeaj, Myslym Murrizi, Tritan Shehu, Luan Baçi, Oerd Bylykbashi, Orjola Pampuri, Nada Meçorapaj.

Procedimi i 50 personave u bë për manifestime të paligjshme, pengim i qarkullimit dhe prishjen e qetësisë publike.

a.s/dita

April 8, 2018 11:21
Komento

8 Komente

 1. gjergji April 8, 11:35

  Ju lumte prokuroris per bashkepunimin me policin.Kushdo qofte,kudo e kurdohere shkelesit e ligjit te ndiqen penalisht.Kushti elementar I ekzistencen e nje shteti e I demokracis eshte procedimi ligjor I cdo thyersi I ligjeve te shtetit.inshalla kemi shenjat e para te nje drejtesie jo te korruptuar e te degjeneruar sic ishte.Besoj se I takon kombit nje drejtesi e tille.Faleminderit SHBA e ambasadorit Lu.

  Reply to this comment
 2. Doni ti ktheni qetesine e njerzillikun Shqiptareve ne jete ? Veproni si Bota mbare vs bandave kriminele ne politike April 8, 11:37

  merrini mer zvarre ,si i takon me marre kriminelet ,
  duke i treguar qe koha kur kapardiseshin si kaposhi
  maje plehut i takon epokes se krimit berishjan ,

  Bota e huaj nuk ju mbron dot me ,
  eshte koha e Shqiptareve e vendosjes se ligjit
  dhe rregullit ,
  eshte koha e kthimin te qetesise ne Shqiperi ,
  e kthimit te Normalitetit ne shoqerine Shqiptare ,
  qe ju banda bastardesh kriminelesh ne politike ,
  e shndruat ne arene lufte ,si Afganistan .

  E vetmja menyre per ti kthyer normalitetin e qetsine
  shqiptareve ,eshte ulja e dellit te ktyre sharlataneve
  marrja zvarre e trajtuar si kriminelet e rruges ,
  edhe ne qeli , nqs keni deshire per te ber shtet .
  Tregoni nese doni te beni Shtet e Drejtesi ,
  ose doni te vazhdoni akoma ne kaos , lajthitje ,pseudorealitet Demokratike e anarshi .

  Reply to this comment
 3. Kush prish qetesin publike duhet te perballet me ligjin April 8, 13:02

  Keta nuk e njohin ligjin prandaj veprojne ne kete menyr. Bravo prokuroria, hera e par ne 28 vjet qe zbaton ligjin

  Reply to this comment
 4. perkthyesi April 8, 13:04

  Mos u nxitoni! Entuziazem i kufizuar! Pervojen e kemi shume te hidhur! Asgje nuk ka per tu ndodhur! Cudia me e madhe te ne 3 dite zgjat! Qofsha 1000 here i gabuar!

  Reply to this comment
 5. basha monika flamuri marrin rroga edhe ne diten e protestes ndersa populli protestues noc rrokun April 8, 13:07

  si ahpjegohet qe nuk kane turp keta politikane gangester te hurit dhe te korrupsionit, ndersa bejne protesten marrin edhe rroge, paguhen, ndersa qytetaret nevojtare, hallexhinje qe duan te perdorin rruget u ndalohet nga vandalistet politikan qe duan dhe synojne vetem pushtet ! maskarenje,

  Reply to this comment
  • Reagimi shpeton Shqiptaret nga ky sistem mafioze April 8, 16:14

   nuk jane politikane i nderuar aspak ,

   jane grupime qe bejne gjasme sikur merren me politike ,

   sikur bejne politike . (te gjithe e dime kte )

   Imagjinoni kane 28-vjet ,qe lujane te nejten loje

   nqs do ti benim secilit nji bilanc e analize te holle

   per gjithe veprimtarine e tyre ne kto 28-vjet ,

   do kuotjme te gjithe se asgje nuk ka te bej me nji

   politike te mirefillte ,por me nji bande pseudopolitikanesh
   qe shpartallojne shtetin , pasi me ndihmen e
   Tutoreve te Huaj ,
   kane ngritur nji sistem bandash qe i bashkon interesi

   i vjedhjes se Shqiperise ,pra pasurimit te tyre vet
   dhe te huajve ,
   sepse kann gjetur kte popull qe nuk di kush eshte
   forca e tij ,por ben naivin duke pritur mashtrimin e radhes .
   Nqs nuk shkaterrohet ky sistem vjedhjeje e kriminale
   ndaj Shtetit Shqiptare e popullit ,
   ku i ashtuqujturi poltikan ben cte doje e nuk mban
   asnjiher pergjegjesi ,perball askujt ,
   ai popull do shkoj drejt zhdukjes e bashke me te
   vet Shqiperia .
   Sikur ta njifnin vertete rrezikun ku gjendet Shqiperia
   dhe jeta e qytetareve te saj ,
   do coheshin ne mesnate e do benin kasaphane
   gjithe parlamentaret e gjyqtaret kte sistem gllaberimi qe con drejt vdekjes jeten ne Sjqiperi.

   Reply to this comment
 6. fteri April 8, 16:23

  Koka e besuar e S.berishës ,si bashkëputor në krime e Lulëzim Basha ,kryetar aktual i së djathtës më të madhe ekstreme të partisë historike të zjarrit e flakës , P.D-së shqiptare nuk skuqet aspak sa i përket thirrjeve terroriste për : mosbindje civile, dhe bllokim rrugësh ,rrëzim me forcë të qeverisë ! “,pas çdo bllokim rrugësh e masakre të qytetarve duke bllokuar me orë të tëra akset e rrugët e shqipërisë ,lutet për pashkë ortodokse për qetësi ,ndërkohë përgadit plane së bashku me Munikën për krime të reja ! Terrorist politik

  Reply to this comment
 7. pjerini April 8, 21:32

  Kjo fare Alpinesh te pazhvilluar ku edhe sot edhe pse kane zbritur ne qytete i thone kembes dore!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim