Blushi: Berisha iku, por jo qeverisja e tij

May 26, 2016 17:57

Blushi: Berisha iku, por jo qeverisja e tij

Deputeti socialist, Ben Blushi vijoi edhe këtë të enjte me kritikat e ashpra ndaj qeverisë dhe kryeministrit Edi Rama.

Blushi e nisi me komentimin e deklaratës së kryeministrit drejtuar një biznesmeni gjatë një aktiviteti këtë javë.

“T’i thuash një biznesmeni që je bërë shqiptar, është përçmuese”, deklaroi Blushi.

Më tej, deputeti kritik i qeverisjes tha se epoka e qeverisjes së Sali Berishës nuk ka ikur akoma, pavarësisht se vetë Sali Berisha është larguar.

“Vendin nuk i mungon asgjë, as toka, as ajri dhe as uji. E vetmja gjë që i mungon është qeverisja, që nuk do ta ketë të paktën edhe për një vit”, u shpreh ai.

Lidhur me dekriminalizimin, Blushi është vendosur sërish mes dy palëve duke hedhur akuza të forta ndaj të dyjave.

“U zutë edhe sot se kush ka më shumë e kush ka më pak kriminelë, se kush ka futur më shumë e kush më pak në Parlament”, tha ai.

May 26, 2016 17:57
Komento

3 Komente

 1. anila May 26, 18:20

  Me vjen keq per Benin, pasi ka nje trung famikja shume inteligjent dhe patriot, por problemet politike te PS i ngre ne kohen dhe vendin e gabuat. Sali Berisha nuk ka ikur, ai vazhdon t’i jape tonin dhe ngjyren serbe politikes shqiptare.

  Reply to this comment
 2. petrit May 27, 00:17

  Ky ka ikur nga mendja fare ,ne cdo diskutim thote te njejtat gjera ,te gjitha gjepura ,si politikan niveli zeroooo.

  Reply to this comment
 3. visari May 27, 09:33

  eshte i drejte mendimi se ky Ben Blushi nuk shikon asgje te mire ne qeverisjen rama, por ama shtrohet edhe pyetja: Po ndonje problem te drejte a ngre ky Blushi qe nuk e degjon askuash nga disa ministra te verbuar nga vetkenaqesia boshe e te korrigjigjojne dicka per te mire te ketij populli.!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim