Blushi: Çfarë do të thoshte Konica për Ramën

June 5, 2017 12:34

Blushi: Çfarë do të thoshte Konica për Ramën

 

Kreu i LIBRA-s Ben Blushi me anë të një statusi në Facebook ka ironizuar kërkesën e Edi Ramës ndaj shqiptarëve për një mandat të dytë si kryeministër.

Blushi ka përdoru një shprehje të Faik Konicës për të thumbuar kryeministrin.

Mesazhi i Blushit

ÇDO TË THOSHTE KONICA PËR EDI RAMËN

Edi Rama paska thënë se do të bëhet Kryeministër edhe një herë.

Sikur ta dëgjonte Faik Konica do thoshte: merrni darët shpejt o trima, hoqëm gozhdën mbeti vrima.

Të heqësh Edin dhe të vesh Ramën është si të heqësh gozhdën dhe të mbash vrimën.

 

 

June 5, 2017 12:34
Komento

15 Komente

 1. jim June 5, 13:09

  Do thoshte ndonje gje se eshte kryeministri vendit. Po per ty nuk do i binte ndermend fare or “tyt”. Mos kujton se do te njihte prej gjyshit pseudo “shkrimtar”. Mos dil me ne skene se na deshperon.

  Reply to this comment
 2. Nik Delia June 5, 13:16

  Edi Rama asht monstra ma e madhe qe bani vaki dhe na e soll Ilir Kryemadhi ne krye – duhet zhduk ky plhne me cdo mjet se asht funderrine qe s’ka asnje vlere vec me rraf grate..a e shihni si ban gallate dhe s’flet asgja se cfare ka ba 4-vjete-monsteeeeer..!!!

  Reply to this comment
 3. MH June 5, 13:17

  Lideri ma budalla qe flet me te vdekurit per te keshilluar te gjallet.
  Ky edhe si biqim shkrimtari i lidhun ngusht me libra dhe nga pasioni edhe partine e ka nominuar “LIBRA”.

  Reply to this comment
 4. dashamires June 5, 13:20

  Faik Konica do thoshte – Hoqem gozhden mbeti vrima.
  Fan S.Noli do thoshte – Vaj-vatani, mjer-mileti.
  Enver Hoxha do thoshte – Kjo eshte Diktatura e Shalgjatit (Proletariatit).
  Ramiz Alia se vdekuri dhe Nexhmije Hoxha se gjalli do thone – Shqiperia qe duam!

  Reply to this comment
 5. Adih June 5, 14:08

  Keni te dreejte z Blushi. Mjere shqiptaret ,po te jete edhe kater vitet e ardhshme kryeminister Rama . I pa afte ,komplet i pa pergjegjshem ,,genjeshtar ,tradhetoi 1 milion votues .Ku e ka rilindjen qe premtoi ,I ndihmuar dhe njekohesisht i nenshtruar ,dhe dhene restin e imvestimeve deri ne ditet e socme , nga bandat per te ardhe heren e pare ne pushtet .Na mbushi tetvjecaret dhe gjimnazet per femijte tane me kanabis ,apo keto kater vitet e tjera kerkon ta ckanabizoje vendin . Te rinjte e thithen e tani eshte teper vone apo do e importoje nga jasht.. Tani po ben pakt legenash me vrasesit , me hajduet .Me gjithe se me hekur e me beton te cilesise se larte ,beri mburojen e bajges te ndare ne tre pjese ,Liken Prsident , te gjitheve ne shqiptareve te ndershem qe e kemi votuar na perdhosi ,na ofendoi na ktheu kurrizin e pa te permendur 4 viktimat qe u pushkatuan nga dora vrastare e shtetit te dhjere shqiptar ??!!! (I kerkoje ndjese femijeve dhe prinderve te viktimave) Ku e ka lene moralin , burrerine ., kualicion me PD,prap nuk do i eci ,prap nuk do i mbroje ,vettingun dhe reformen ne drejtesi e kane mare ne dore ustallaret matane oqeanit .Nuk ka nuse ne bote te nuseroje dy here rrjesht .1 milion votat ja dhuroi e ndihmuan me gjithe shpirt para 4 vjetesh , Saliu me Liken ,nga vrasjet, vidiot vjedhjet dhe zullumet diten per diell, qe kane bere.Kesaj here nuk e ndimon dot Luli me cadren e republikes se re .E kujtojne popullin kokpalare, e kjo pa dyshim eshte e keqja me e mdhe e ketyre zabiteve neokomuniste .E genjen mendja te gjorin…

  Reply to this comment
 6. Lungara June 5, 14:10

  Nuk e kuptoj DITËN !
  Nuk le pordhë sharlatani pa na e nxjerrë me gërma kapitale , në faqe të parë .
  Shtyp bulevardesk ………..!

  Reply to this comment
 7. timo June 5, 14:20

  O Blush, ti kujton se Konica kishte trutë e tua. Ha ha ha…

  Reply to this comment
 8. Adih June 5, 15:14

  Ju lutem …..

  Reply to this comment
 9. Guri June 5, 16:31

  Germo, Dita, germo, ne gjirizat e politikaneve shqiptare dhe mblidh plehra e hidhi mbi reformat dhe shtetin qe kerkon te ndertoje Rama, por qe ata nuk e duan, njelloj si bretkocat qe krakaritin kur u thahet keneta e llumi. Se nga rrjedh gjithe ky zell i madh qe ka plasur tek ju kunder Rames dhe pro Metes, nuk eshte dhe shume e veshtire te merret vesh, por me mire le t’ia leme kohes.

  Reply to this comment
 10. sopiqoti June 5, 16:41

  MENCURI TE MADHE NA TREGOVE O qirio BLUSHI.MERU ME ZANATIN TEND DHE HIQ DORE NGA POLITIKE SE NUK JE PRERE SI KALLEP PER ATE PUNE.

  Reply to this comment
 11. Lennard June 5, 18:51

  Rama po realizoi Vetingun dhe po pastroi politiken Shqiptare (i ndihmuar nga BE dhe SBA) meriton te rrije dhe dy katervjecare te tjere.

  Reply to this comment
 12. genti June 5, 19:59

  Cdo me thoshte Konica per Ramen……eee ky ka ik ikur per l..sh . Eshte gjynah 5a votosh kete se do filloje te thote histori para 100 vjeteve. disa njerez nuk ndryshojne kurte , thjesht eshte populli qe duhe ti spastrojne keta politikane me voten e lire …. kane kaq kohe ne politike dhe vetem genjejne dhe nuk kane bere asnje gje per kete vend.

  Reply to this comment
 13. "horri i bulevardit" June 5, 23:03

  O Blush, Konica per sojin tend ka thene LEVANTINE, per kete gjetje prandaj ka qene i madh se ka ditur te parashikoje levantinet e se ardhmes.

  Reply to this comment
 14. BUJARI JU DEGJON June 5, 23:11

  Benush,nuk ka nevoje te kerkosh ndihme nga Faik Konica…
  E dime qe e ke “gozhde” qe nuk te perfill fare Edi Rama…
  Ose sic i thone popullorce “Nuk te pjerdh”…
  Pse nuk thua “Shyqyr”?… 🙂

  Reply to this comment
 15. Crusader June 5, 23:41

  Sa per dijeni te gjitheve, as nje vote per kete plehren Blushin. Ky eshte i infiltruari opozitar i Rames, per te marre votat qe do te rrjedhin nga PS-ja, me qellimin final, te bashkoj deputetet me Ramen pas zgjedhjeve. Me pak fjale, te votosh Blushin eshte njelloj si te votosh Ramen. Ky eshte njelloj si Kreshnik Spahiu i Saliut.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim