Blushi: Nuk ka reforma në Shqipëri nëse nuk ndërhyhet në Lazarat

Redaksia Online November 26, 2013 19:16

Blushi: Nuk ka reforma në Shqipëri nëse nuk ndërhyhet në Lazarat

Gjatë fjalës së tij në Kuvend, deputeti i mazhorancës Ben Blushi kërkoi nga qeveria më shumë të veprojë sesa të tregojë, dhe se në Shqipëri nuk mund të ketë reforma pa ndërhyrë më parë në Lazarat.

Nga foltorja e Kuvendit, deputeti Blushi theksoi se: “Sot ishte mundësia e fundit të themi se sa keq jemi qeverisur nga opozita, por pas kësaj dite na takon të themi se çfarë do të bëjmë për ta ndryshuar këtë realitet, cfarë reformash do të ndërmarrim, a do t’i mbajmë premtimet e fushatës?”.

Deputeti Ben Blushi i drejtoi ministrit të brendshëm pyetjen se, a do të ndërhyhet në Lazarat, ku nuk ka ditë që mediat nuk shkruajnë për këtë vend?
Sipas Blushit, nuk ka reforma në Shqipëri përsa kohë që nuk ndërhyhet në Lazarat, por bëjmë sikur nuk e shohim “ishullin e drogës”.

Më tej, Blushi iu drejtua edhe Ministrave të tjerë, duke thënë se: “Kam një pyetje për veten tonë, i pyes sot ministrat a ka të korruptuar ky vend? A do çoheni ju të thoni se kush janë ata që kanë abuzuar, që kanë shpërdoruar detyrën, a do fillojmë t’i padisim? Unë i këkroj qeverisë të shkojë më shumë përpara se mbrapa, më shumë të veprojë sesa të tregojë”.

Redaksia Online November 26, 2013 19:16
Komento

28 Komente

 1. Diana November 26, 19:21

  BRAVO…..sinqerisht nuk e kuptoj kete loje te edi rames!!!!! sa shume premtoi e shau para se te zgjidhej…he pra hidhu…..populli po uleret me dhimbje me mallkime qe te vihen para pergjegjesise kriminlin sale ,lulke, e co…..
  hidhu edi mjaft mbete rrugeve e na lodhe….

  Reply to this comment
  • dida November 26, 19:27

   Po ca Bravo o aaman.. Ky Blushi, ca eshte president nderplanetar qe flet nga lart? Pjse e llumit eshte dhe ky, cfare na ben sikur qenka “nje ishull” i paster mes bajgave. Ja dhe ne foto me dy bajga eshte.

   Reply to this comment
   • tani November 26, 23:44

    clidhje ka ca eshte e me ke eshte…ato qe thote jane te drejta

    Reply to this comment
   • raimondi Vlonjati November 27, 05:19

    Blushi thote shume mire per Lazaratin.–Qeveria duhet patjeter ti japi fund droges se Lazaratit, se ajo droge na turperoi ne Europe

    Vetem nqs e heq qafe drohen e Lazaratit , atehere edhe EU do ta shikoje me besim Shqiperine per te qene pjese e Europes

    Eshte turp , te jesh ne Europe, dhe te kesh nje rajon si Lazarati qe ngjan si Kandahari ne Afganistan ku mbillet droga sheshit

    Ndaj Polica e shtetit duke kerkuar edhe ndihmen e policise Italiane te shkojne ne Lazarat me Helikoptere dhe me autoblinda dhe te shakterojne gjithe drogen e mbjelle atje….

    Kush kundershton ta arestojne dhe tja cojne gjyqit ….Nuk kundershtohet policia ne asnje vend te botes

    Reply to this comment
  • fronti November 26, 22:51

   Poplli po vuan shoke, ne mjerim e skamje. Djoemte e tij me te mire jane ne parlament e po rripen per te miren e tij. Te forcojme unitetin perballe borgjezise.

   Reply to this comment
  • karaskaqi November 27, 13:36

   Bravo do themi atëhere kur t’i vihen prangat SB & co.Lereni Lazaratin ju.

   Reply to this comment
 2. rrapo November 26, 19:42

  O Blush ju Lazaratin e keni ne shpirt

  Reply to this comment
 3. Kalibri November 26, 19:46

  Titulli me beri te mendohem pak. Pastaj u perqendrova te foto qe keni gjetur ju te DITA per Blushin. E nderpreva leximin, ja ai ne foto eshte Blushi…laj thaj ai eshte. Deputet i Samirit dhe Gimes, se me PS e lidh vetem Shefikati.

  Reply to this comment
  • tani November 26, 23:47

   ore se ngelet tere kohen militant..mire e ka ,te dhjefsha tahirin e reformat e akuzat qe kane bere po smbyllen lazaratin…ju merreni kush eshte blushi..popull idiot..meruni me thelbin e gjerave jo me llogje

   Reply to this comment
 4. Pëllumb zaimi November 26, 20:49

  Nuk e kini drejt për blushin? Blushi ështe nga deputetët më me integritet të se majtes dhe nuk i njeh kompromiset pa parime. Eshte pasardhës i dy njerezve gjithashtu me integritet, dhimitër shuteriqit(gjyshi)dhe kiço blushit (i jati). Asnje akuzë nuk ngjit te blushët edhe sikur gjithe shpifesit e botës te mblidhen. Vrejtjet e tij per pasivitetin ne lazarat dhe mosveprimin në ndeshkimin e fajtorëve jane dy minuse qeveritare. Dhe ketë po e thone e po e shkruajnë përditë mijra komentues. Qeveria duhet te veproje dhe jo te tregoje, thote blushi. Dhe keshtu po ndodh këto dy muaj. Nuk po veprohet,nuk po ndeshkohen ata që i ropën pasurite kombetare e djersën e shqiptarëve deri në themel e deri në palcë. Blushi është nga të paktët zëra të vetvehtes në parlament. Shumë të tjerë marin leje kur flasin. Blushi nuk e njeh lejen! Blushi njeh thirrjen e ndërgjegjes së vet. E tërë historia e paraardhësve të tij është integritet dhe identitet…!

  Reply to this comment
  • Hithri November 27, 05:28

   Pse tek Lazarati mbeti problemi o Pellumb? Po aman or vella! Po lere mor Blushin se na a ka qare Shqiperine me ate “ishullin “e tij. Dhe tani na i bie P-rdhes duke na ngritur Lazaratin si “keshtjellen” # 1 qe duhet marre.
   Ikni o ju lutem me gjith Blush idiotin. Rama ka tre “keshtjella” te rendesishme per te marre,
   n#1 – te fuse ne burg Sali serbin( jo lazaratin)
   #2 – GJyqesorin dhe
   #3 – presidencen qe po i behen pengese ne funksionimin e shtetit.

   Lazaratit do t’i vije koha kur t’i vije se nuk po e demton Lazarati Shqiperine as funksionimin e shtetit.

   Reply to this comment
 5. Pëllumb zaimi November 26, 20:51

  V. R!!! Nuk e kini drejt për blushin? Blushi ështe nga deputetët më me integritet të se majtes dhe nuk i njeh kompromiset pa parime. Eshte pasardhës i dy njerezve gjithashtu me integritet, dhimitër shuteriqit(gjyshi)dhe kiço blushit (i jati). Asnje akuzë nuk ngjit te blushët edhe sikur gjithe shpifesit e botës te mblidhen. Vrejtjet e tij per pasivitetin ne lazarat dhe mosveprimin në ndeshkimin e fajtorëve jane dy minuse qeveritare. Dhe ketë po e thone e po e shkruajnë përditë mijra komentues. Qeveria duhet te veproje dhe jo te tregoje, thote blushi. Dhe keshtu po ndodh këto dy muaj. Nuk po veprohet,nuk po ndeshkohen ata që i ropën pasurite kombetare e djersën e shqiptarëve deri në themel e deri në palcë. Blushi është nga të paktët zëra të vetvehtes në parlament. Shumë të tjerë marin leje kur flasin. Blushi nuk e njeh lejen! Blushi njeh thirrjen e ndërgjegjes së vet. E tërë historia e paraardhësve të tij është integritet dhe identitet…!

  Reply to this comment
 6. Strazimiri me foke November 26, 21:20

  Pse merreni me Ben Blushit, ai po flet qarte dhe konkretisht, per Principaten e Lazarat Calumbia, ne mes te Europes dhe per te paditur ne Prokurori ish qeveritaret qe kane bere me Shqiperine c’kane dashur si ne ciflig te “babait”, vjedhur e vrare dhe bejne te “fortin”: ja ku me keni cfare prisni ky eshte Kar shillek. Eshte nje realitet shume i hidhur , deshperuaes e pa rruge dalje, 1 milion votuesit po e humbin durimin e pritjes dhe po zhgenjehen. ” Time Is Now “

  Reply to this comment
 7. Vasillaqi November 26, 21:53

  Duke shprehur konsideratat me te larta per Ju z. Blushi per qendrimet e drejta dhe kritike kundrejt ministrave dhe Qeverise se Edi Rames duhet te thelsoj se nuk eshte kaqe e lehte te mbash premtimet , e thena me te beren ketu ne Shqiperi jan shum lart .
  Bazohem ne qytetin tim Te Fierit ku gjat fushates elektorale zGramos Ruci e shpalli si Kryeqyteti i socialisteve ,…pooor me fitimin e zgjedhjeve kete socialist dhe ne pergjithesi specialistet inxhinier ne fushen e naftes e ndiekne veten te braktisur ,sepse ketu po dominon nepotizmi dhe farefisnia e interesave korruptive duke emeruar neoer institucione te ndryshme njeres te pa afte ,qe skane asnje veti drejtuese dhe menaxhuese bile dhe pa arsimin perkates ,kjo eshte plotesisht e verifikueshme ….per kete shum votues t majte shpehin pakenaqesi per drejtuesit e qendres dhe se jane duke u pregatitur nje pedicion kunder z Gramos dhe Baftiqarit te Bashkise si shkaktar teshkaterimit te te majtes dhe te qytetitte Fierit …
  Nese nuk nderhyet ne kohe un mendoj se Parti Socialiste nuk do te keye me vec LSI .

  Reply to this comment
 8. ali November 27, 01:58

  O zoti Blush nuk do te kete reforme ne Shqiperi pa ju vene ”byzylyqet,, hajnave,vrasesve, etj.
  Lazarati i varfer mbjellin ate te ”shkrete,, per mbijetuar ! Jane bosat e droges more Blush qe
  ngrohin kolltuqet e pushtetit ne Tirane ! Po Ti nuk te pelqen kjo qe te them une se mbron se-
  ren tende . Ti sidomos je bere Kaci i dyte . Me vjen shume keq qe je deputeti Elbasanit !

  Reply to this comment
 9. ali November 27, 04:32

  Po ky Blushi ?! I ka mbetur mendja te Lazarati !!!!

  Reply to this comment
 10. ali November 27, 04:38

  Ky z. BLUSH KERKON TE CVENDOSE VEMENDJEN E PARLAMENTIT NGA PROBLEMET
  KARDINALE . LAZARATI ESHTE VRIMA E FUNDIT E KAVALLIT, PAVARESISHT SE ITALIANET
  E GELLTISIN DROGEN E LAZARATIT BEJNE BUJO TE MADHE ……

  Reply to this comment
 11. 21vjecari November 27, 05:22

  Blushi ka te drejte – mjaft me llafe:

  PS ulurinte per pergjimet – asnje i arrestuar
  PS ulurinte per borxhin asnje i arrestuar
  PS ulurinte per naften asnje i arrestuat Taci ben qejf
  PS ulurinte per Gerdecin – Delijorgji merret me pallatet dhe jevgjit
  PS ulurinte per spitalet asnje i arrestuar
  PS ulurinte per 21 janarin asnje i arrestuar
  PS ulurinte per shitje armesh asnje i arrestuar
  PS ulurinte per HEC asnje i arrestuar
  PS ulurinte per pensionet asnje i arrestuar
  PS uluirnte per ndigmat ekonomike asnje i arrestua

  Reply to this comment
 12. Marin November 27, 07:15

  Lazarati eshte nje kala e ndertuar nga mjeshtri Ali Baba Sali Berisha dhe 40 hajdutet e tij; nuk mund te merret me nje goditje te papergatitur. Ne legjislaturen tjeter Ben Blushi kalon ne pension si politikan.

  Reply to this comment
 13. TROJA November 27, 08:40

  EMEROJENI KOMANDANT TE AKSIONIT NE LAZARAT KETE BLUSHKEN SE SHUME PO I JEP GOJES.LERINI KOPETENCA TA SHTROJE LAZARATIN.NDOSHTA BEHET SI ALI PASHE TEPELENA.KU KA BUTHE KY LEGEN.

  Reply to this comment
 14. Shoku "Shpati " November 27, 08:49

  E keni kuptuar keq foton e Blushit me Boden dhe ate kokl…n e Redbullit . Blushi ka poshte kemishes “cimken “qe i ka vendos Rama dhe gjithe biseden qe behet e degjon Rama ne Tirane . Blushi po te jete i shqetesuar per punet e qeverrise le te filloje i pari te kerkoje ne interpelance ministrat e qeverrise se tij . Le te vendos nje satandard te ri ne parlament . Jo per gje por meqe ishte nipi i Shuterriqit dhe djali i Kicos !

  Reply to this comment
 15. Naftetar Vjeter November 27, 08:52

  O Blush mos u bej me katolik se pap dhe ti Sala u vrau e vodhi ca su beri ti thua pse snderhyn ne Lazarat ke veshe e degjove dije se ben per kompanin e familjes dhe jo me per Lazart qe duhet konsencus i plot nga politika pao duhet te dukesh qe po kritikon po kritiko me vend ne ven te thuash pse spo i shporrni nenpunsit e Sales e po ambasadorin ne Angli pa pik turpi e ja kryeministrin pa eskorti ti vazhdon te flasesh pa lidhje kritika duhet por te jete me vend se PS nuk eshte si PD qe nuk ka ze ndryshe po jo tre hunje nje purtek se ndryshe cu kuptua.Po qe se do flasesh ne ajer me mire bashkohu me Kacin e zi dhe vazhdoni se polpulli e ka zgjedhu rrugen e tije pa Sali Berishen.

  Reply to this comment
 16. lali November 27, 10:18

  te jete kush te jete po flet te verteten kane ngelur ministrat duke thene kan punuar keq kane bere kete kane bere ate dhe nuk i denancojne apo kane vjedh sebashku

  Reply to this comment
 17. mustafa November 27, 10:19

  ky me duket sikur ka rreshkitur fare.pse holanda,cekia nuk jane ne europe?vetem nje parcele ne itali kish 1.5 mln rrenje e italianet na cajne trapin neve.po keta trimat e ps te merren me te tjerat.kur te rregullojne te tjerat te kthehem te lazarati.

  Reply to this comment
 18. tironsirefugjat November 27, 12:44

  O Blush me gjith respektin qe kam ,mir e ke per Lazaratin por lere per ne fund dhe rgulloni ato qe thon “hithri” ,”21 vjecari” e te tjer se e keqja andej vjen e u qelb ter shqiperia e lere he per he Lazaratin se regullohet vet pastaj ! Ktu fillojn reformat e mos u mer me “miza”!!

  Reply to this comment
 19. TOTILA NUMERO UNO,,NUMBER ONE !! - i vertete . DIREKT PRENOST. November 27, 13:17

  Po pse kerkoni ju nga EDI RAMA qe te beje gjithcka per 2 muaj qekurse ai mori qeverine .
  Po pse nuk e di EDI RAMA qe ne fillim duhet te C’MINOSE MINAT qe i ka neper kembe .
  BEN BLUSHKA eshte TARTABIQI i fundit i NDRIOS (( FATOS BANAOS )) qe EDI RAMA e zgjodhi deputet ,dhe e zgjodhi qellimisht qe ne ta tregojme me GISHT KASTRIOT ISLAMIN e radhes te PARTISE SOCIALISTE .
  Shqiperia nen sundimin e BARBAREVE ka aq shume halle per te zgjidhur sa EDI RAMES nuk do ti mjaftonin 2 legjislatura ne se n edo te donim me te vertete qe te benim shtet .
  Nuk dua qe te lakoj emra ,por te pakten qe prej 1991 dhe deri me sot vetem EDI RAMA beri nje pune qe do te mbahet mend ,kur ishte BASHKIAKU i TIRANES .
  Pse mos ti japim kohen e duhur qe te punoje .
  EDI RAMA nuk eka per gje qe te jap doreheqjen per gjene m ete vogel ,sidomos tani qe i hoqi gardhin edhe KRYEMINISTRISE .
  Shikoj ketu ne kte blog qe dikush i thur DITIRAMBE nje vemje si BEN BLUSHI ,,nje legeni byth-pambuk si ai .
  BEN BLUSHI ben pjese tek CMIR-ZINJTE ,por qe per mua ai eshte 1000 % i PA-AFTE per te udhehequr dhe te marre pergjegjesi shteterore mbi supe !

  Reply to this comment
 20. Muhamed Tabaku November 27, 13:47

  Jam i nje mendje me ju zoti Blushi lidhur me denoncimin e rasteve korruptive ne çdo ministri, per do zgjatje e tyre e pakuptimte do te thote pa aftesi qeverisese.
  personat qe kane shkelur ligjin dhe perbejne veper penale.

  Reply to this comment
 21. Alban November 27, 23:33

  Ben Blushi nuk eshte i biri i Kico Blushit, as nipi i Dhimiter Shuteriqit; eshte nip i tradhtareve te PS: Fatos Nano, Kac Islami< Rexhep Mejdani dhe Arben Malaj.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim