Blushi: Reforma në drejtësi po bllokohet me konsensus, po bëhet gjithçka për ta shtyrë

April 14, 2016 12:38

Blushi: Reforma në drejtësi po bllokohet me konsensus, po bëhet gjithçka për ta shtyrë

Deputeti i Partisë Socialiste Ben Blushi, ka mbajtur fjalën sot në Parlament, duke kritikuar dy palët politike në lidhje me reformën në drejtësi.

Edhe nëse reforma në drejtësi tha Blushi miratohet, nuk ka asnjë garanci se do të ndëshkohet gjykatësi, prokurori apo politikani. “Nuk ka asnjë garanci, dhe ky është perceptimi publik, që reforma në drejtësi do të përfundojë si një marrëveshje për të mos na ndëshkuar ne”, vijoi Blushi.

“T’u thuash shqiptarëve se në këtë Parlament nuk ka njerëz me precedent penal është si t’i bindësh se nuk ka pyll pa derra. Ne do paguajmë shumë shtrenjtë shtyrjen e reformës në drejtësi”, u shpreh Blushi.

April 14, 2016 12:38
Komento

1 Koment

 1. LORA April 14, 14:40

  Ja edhe prrallisja e dites se blush-ciprushit,,,,ithtar I ujrave te ndenjura.
  Ky karagjoz,me mandatin-perfitim te deputetit te majte ne xhep,eshte njeriu me i pa-turp para elektoratit te tij.
  I jap shume te drejte antaresise socialiste te Elbasanit ,ne trajtimin e ketij bufoni llape-gjate e
  pune-hic.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*