Bode konfirmon se vendimi për bojkot u mor pa konsultimin e grupit të PD-së

September 4, 2014 08:26

Bode konfirmon se vendimi për bojkot u mor pa konsultimin e grupit të PD-së

Deputeti demokrat, Ridvan Bode, ka konfirmuar se vendimi për bojkotin e parlamentit, është marrë pa konsultime me grupin parlamentar të PD-së.

Sipas tij, vendimi ishte marrë më parë.

Vendimi për të mos marrë pjesë në Parlament ishte marrë kohë më pare.

Takimi i ditës së pardjeshme synonte të intensifikonte veprimtarinë e grupit parlamentar, si një veprimtari shumë e rëndësishme e PD”, ka thënë ai për TCH.

Ai ka thënë se për të, deputetët e PD-së duhet të jenë në Kuvend.

Mendimi im është që deputetët e PD-së duhet të jenë në Parlament, por duhet të ketë një garanci”, tha ai.

Bode sakaq tha se nuk beson që PD do bojkotojë zgjedhjet lokale./b.l

September 4, 2014 08:26
Komento

1 Koment

  1. gjok September 4, 09:49

    pER SA KOHE TE KENI SALIUN NEPER KEMBE VENDIMET I MERR AI…………DHE NUK DO TE JENI KURRE NJE PARTI DEMOKRATIKE PER SA KOHE ESHTE SALIU ATY…………….

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*