Bode: Na mjafton një sinjal nga Rama për t’u rikthyer në Kuvend

August 27, 2014 08:26

Bode: Na mjafton një sinjal nga Rama për t’u rikthyer në Kuvend

Partia Demokratike nuk ka vendosur ende nëse do të rikthehet në parlament me fillimin e sesionit të ri.

Deputeti Ridvan Bode thotë se mjafton një reagim nga kryeministri Rama, që ata të kthehen në Kuvend.

Ne duhet të rikthehemi në Parlament, por ne po presim.

U bënë kaq muaj, që presim qoftë edhe një reagim, një akt nga ana e kryeministrit, si pjesë ndjese dhe reflektimi ndaj asaj që ndodhi në mënyrë të përsëritur në Kuvendin e Shqipërisë ndaj deputetëve të opozitës.

Por, nuk po e shohim një gjë të tillë.

Kjo do të thotë se është strategji e organizuar dhe e materializuar nga vetë Kryeministri Rama i ndihmuar edhe nga kryetari i Kuvendit, Meta”, tha ai për Ora News

Por, Bode thotë se, “ne nuk jemi dorëzuar, por po përdorim instrumenta të tjerë për të komunikuar me qytetarët, rrugë të tjera për t’u dëgjuar.”/b.l

August 27, 2014 08:26
Komento

8 Komente

 1. Dario Fo August 27, 08:36

  Karagjozë, pa pikë dinjiteti.

  Reply to this comment
 2. roza August 27, 08:54

  z.Bode ju apsolutisht nuk duhet te ktheheni ne parlament. Zotri ju dhe shume nga organizata kriminale PD e keni vendin ne burg dhe vetem ne burg . Z.Rama ju lutem asnje marveshje me kte organizat kriminale.

  Reply to this comment
 3. veterani August 27, 09:21

  Kurre mos hyfshi ne parlament se na shemtuat gjithcka parlamentin,mediat,ne sy te botes ndyrsira jashteqitje kombetare.

  Reply to this comment
 4. Fieri August 27, 10:37

  Ju Ridvan Bode keni mare leshpunuesen e Fierit me letra me vlere me çmim pothuaj falas,kjo eshte vjedhje per te cilen jua ka dhene Shpetim Baçi,ju duhet te jepni llogari se jeni hajdut i papare,

  Reply to this comment
 5. Shqiptari August 27, 11:11

  Urdherin per te hyre ne Kuvend o zoti ish minister ti e merr nga Sali Berisha, pasi ai eshte padroni yt dhe ai te ka bere deputet.
  Nese do ta ndjesh qe je deputet i popullit dhe perfaqeson ate, ju deuptetet e PD-se nuk duhet te rrini jashte parlamentit, vetem se gjoja ju ka kercenuar nje deputet i mazhorances. Per kete nuk ju beson asnje votues.
  Por ju nuk jeni deputete te popullit shqiptar, jeni servila te Sali Berishes, te tille keni per te qene sa te jete Sala gjalle, do ti shkoni nga pas atij krimineli dhe nuk do te beni hajer asnjehere. Madje sa te drejtoheni nga Sali krimineli nuk keni per te marre pushtetin asnjehere.

  Reply to this comment
 6. psy August 27, 12:29

  Po si nuk te vjen turp ore rrugaç!

  Reply to this comment
 7. Pëllumb zaimi August 27, 13:34

  Ne ushtarakët të kemi shumë qejf kur na del surrati yt o ritvan rakicka ? E di ti prototipi i zëmërligut neveritës përse? Bën mirë të ruhesh ritvan kur menderen na çan? Hajt shporru simbol i ndyrësisë?

  Reply to this comment
 8. LORA August 27, 13:50

  Ky eshte nje lajm i gezuar per mua,sepse me tregon se nahija e bode-morracakut eshte teresisht e papergjegjshme perpara elektoratit te tyre nga njera ane,dhe sepse nuk po ja dalin dot me kararin e tyre 24 vjecar shkerdhatokrat ne raport me Kryeministrin Rama nga ana tjeter.
  Kam ndot ta degjoj e lexoj kete qelbesiren kusare bode,por ndonjehere ja vlen.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*