Bode sulmon Bashën: Udhëzimi të vinte nga organet, jo përmes individëve

April 30, 2014 13:10

Bode sulmon Bashën: Udhëzimi të vinte nga organet, jo përmes individëve

Deputeti demokrat, Ridvan Bode, në një intervistë për emisionin “Prizëm” të gazetarit Aleksandër Furxhi, sulmoi kryetarin Lulzim Basha për udhëzimin e shumëdiskutuar për zgjedhjen e drejtuesve të rinj.

Bode tha se një udhëzim i tillë duhej të vinte nga organet dhe jo nga individët.

“Pavarësisht se gjithësecili mund të ketë rezervat e tij personale lidhur me një kriter apo të themi procedurë, por në fund të fundit në qoftë se ato janë në funksion të shëndoshjes së përgjithshme të gjendjes, mendoj që kanë justifikimin brenda. Edhe po të ishte vendim kryesie, do të ishte i njëjti mospranim apo i njëjti reflektim nga ata që preken drejtpërdrejt. Mirë është që të tilla kufizime të vijnë përmes organeve dhe jo përmes individëve. Jo vetëm nga kryetari, pavarësisht se ka vetëm një mandat. Por rrethanat janë të tilla që më shumë u përdor udhëzimi i kryetarit sesa vendimi i forumeve të tjera që edhe mund të ishin mbledhur,” tha Bode.

April 30, 2014 13:10
Komento

9 Komente

 1. Jozefinka Topallovic April 30, 20:17

  Bodja asht jemi. Basha shkon per lesh dhe une e Bodja marrim pushtetin dhe ja fusim edhe sales e Argites dhe Zenit. Se kena edhe Eduar Hamutin me vehte.

  Reply to this comment
 2. Pëllumb zaimi April 30, 23:28

  Mblidh mor taksën e kazanëve të rakise se vetëm kete pune di te besh or bode baulja!? Sa kusure ke ti mor bode nuk i lan dhe devollin të lëshosh!? Eh mor miku i adem rrengës. Edhe në ferr do të te ndjekim e do te vijmé të deshmojme “mos e qasni këtë pis se edhe ferrin e zi, e ndyn”!?

  Reply to this comment
  • Ferri April 30, 23:32

   Unë ferri jam për të larë gjynahet jo bodet që janë më të zinj se unë,më te zinj se e zeza dhe më sterrë se sterra. Hidheni në devoll. Unë nuk e qas.

   Reply to this comment
 3. Cimi May 1, 00:59

  Bode, nje hajdut dhe shoku i Adem Renges, nje ordiner tjeter nga Librazhdi. Njerezit qe ka stimuluar kur ishte ne pushtet ishin spiunat e tij si Adem Renga, Skender Cota, Fasli Goga, Jace doganieri, etj.

  Turp per kete individ te paafte, me keto njerez PD u katandis ne kete pike.

  Turp te kene gjitha raca jote, hajdut dhe i pamoralshem.

  Reply to this comment
 4. ali May 1, 17:01

  Koken hengeshin ! 3B e kane vendin ne burg dhe jo te japin intervista ! Po ne vendin e
  ”Sierra Leones” gjithecka mund te ndodhe !

  Reply to this comment
 5. Qirsi ropve te cimit November 4, 22:28

  O cimi po kur u bone ti me i gjyku keto njerez mer te qifsha katragjyshen mer rracdac

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*