Bogdani: PS-LSI, koalicion i dështuar

Redaksia Online April 6, 2013 16:53

Bogdani: PS-LSI, koalicion i dështuar

Kryetari i Forumit Rinor të Partisë Demokratike, Gerti Bogdani, e cilësoi të dështuar koalicionin PS-LSI. Sipas tij, ky grupim është një bashkim i vjeter  figurash politike. Ai i bëri deklaratat në komunën e Bushatit në Shkodër, ku ishte i pranishëm në ceremoninë e ndarjes së dokumenteve të antarësimit për 350 të rinj që iu bashkuan forumit rinor të demokratëve. “Sot Shqipëria po ndryshon dhe këtë ndryshim e ka sjellë Partia Demokratike dhe kryeministri Berisha. Koalicioni që krijoi, i cili rrëzoi poshtë të gjithë koncepotin e tij të alindjes, që tregoi se kishte një koncept false, që kishin një mashtrim për qytetarët, se në fund i interesonte vetja dhe jo shqiptari. Atë koalicion me LSI-në e krijoi pikërisht më 1 prill, ditën e rrenave. Pse? Sepse vetë ai është një gënjeshtër e madhe”, deklaroi Bogdani.

Redaksia Online April 6, 2013 16:53
Komento

17 Komente

 1. LORA April 6, 17:23

  Ky nuk ka asnje shans tjeter per vazhdimin e “karrieres” ne nahijen e PD-se,vecse t’ja haje taze
  shefit te tij dhjeraman.
  E vleresoj Erla Mehillin qe i tregoi gjithe dynjase kriterin e vetem qe duhet permbushur ,per te bere perpjete ne nahijen e dr.dhjeramanit.

  Reply to this comment
 2. Marin April 6, 17:35

  Sic duket, Gjykata e Larte po e rishikon ekspertizen amerikane te videos se Priftit.

  Reply to this comment
 3. lavirja e kuvendit April 6, 18:11

  O Bogdan !
  Pse kur beri koalicion PD me LSI ishte i mire, dhe tani PS mre LSI i deshtuar ? Mund te pergjigjesh, apo do vazhdosh te hash mut, qe te besh kar..iere. Me vjen gjynah se je çun i ri, por spaske pik morali. Ti, qe dikur kishe idhull Edi Ramen, te kujtohet ?
  Vazhdo lepiji bythen plakut Mere qe te marresh ndonje kocke. Fare e shemtuar, gabim gjenetik.

  Reply to this comment
 4. SHKARRAVINA April 6, 18:27

  o qorr dole prap

  Reply to this comment
 5. Horri i Bulevardit April 6, 19:04

  Bogdano, a i ke peshuar ndonjehere mutin qe ke hengur nga 2005 deri tani nga Sali Berisha se simbas Erles, ti mbaje rekordin si grykes.
  Ishalla nuk behesh per operacion, se ska anestezist qe te marre ne dore, se me gjithe ate mut qe ke hengur, ste ze edhe anestezia qe perdoret per elefantet.

  Reply to this comment
 6. Leonardo April 6, 19:48

  Një vemje e shpifur

  Reply to this comment
 7. lani April 6, 21:47

  Historikisht skrapalinjte jane treguar te pa moralshem me aleancat e tyre per interes.
  Enveri i zbriti ne Tirane dhe ne fusha, i dha buke dhe nje uniforme ushtarake apo kostum gri sigurimsi per te shtypur popullesine vendase. A ju kujtohet ? Ata e kishin mire me regjimin dhe e perkrahnin ate. Normal, sepse ne malet e tyre nuk kishin cte hanin.Shkurt MERCENARE.
  Tani eshte Meta ai qe po kujdeset per cudirat e Skrapalinjve te diteve te sotme.
  TURP por ky qenka mentaliteti i tyre, interesi.
  Historikisht ajo krahine nuk eshte njohur per kulture si Shkodra apo Elbasani ku popullesia ishte e shkolluar dhe studionin edhe jashte qe atehere. Por keto mund te presesh nga mentaliteti i varfanjakut, i varfer ne bark, i varfer ne shpirt. Dhe ka ardhur dita qe qeverisemi nga Skrapalinjte apo jane dhe opinionista. Po pyetini nje here cpune ka bere gjyshi i tyre, a ka qene i shkolluar ? A vijne nga familie qe e kane tradite punen intelektuale ? Po keshtu katandiset vendi po ishin ne krye bijte e varfanjakeve te pa shkolluar apo barinjve.Ata nuk kane patur gjithe jezen prandaj DO TE VJEDHIN se kane uri.

  Reply to this comment
 8. studenti April 7, 09:07

  Bravo Gerti!Kenaqemi kur ju degjojme.Na prezantoni virtualisht njriun e ri modernist te nje vizioni obskurantist qe sterilizon çdo mendim e veprim demokratist sipas modelit te rregulluar miks fasho-nazo-komist.Ndermjet Erles e Laures dhe madambukurosheve te tjera te partise je me i pelqyeshmi.Ju te tre dhe madame sarhoshet qe klithin ua kaloni atyre kooperativisteve dhe novatoreve te prodhimit qe pergatisnin fjalime ne vatrat e kultures dhe i lexonin ne tribunat e Dulles gjithe pasion e perrvuajtje duke vjelle urrejtjen e tyre harbute. Ju na e kujtoni ate kohe renqethese te vrenjtur, te thartuar, sepse ashtu e deshiron idhulli juaj, qe perjargej perpara tiranit dhe ndjehej i lumturuar.Leximet e recitimet tuaja e bejne te pëgëret i hutuar si pasardhesi i Dulles, i amshuar. Meqenese rrugen nuk e gjejme neper ferra,do te therrasim edhe ne :rrofte Salbera qe na sjell dimrin kur vjen pranvera!

  Reply to this comment
 9. tim April 7, 09:38

  kur u bone dhe ti buzequmesht te vleresosh koalicione,qe deri dje beje be ne kok te edi rames

  Reply to this comment
 10. eva April 9, 16:06

  Po sigurisht z.Bogdani ,eshte 1 koalicion i deshtuar……kishim 1 imoral u ben 2 tani , dhe pa me thoni si mund ta qeverisin kete vend 2 persona imoral njekohesisht ????

  Reply to this comment
 11. ana April 9, 16:12

  e mbeshtes deklaraten e bogdanit.
  kualicioni ps-lsi eshte i deshtuar,kjo eshte nje kualicion i vjeter dhe nuk dha rezultat ne 2005.

  Reply to this comment
 12. klea April 9, 16:18

  Perse keni tendencen te ofendoni nje njeri kaq te ri ne moshe dhe kaq te suksesshem ne karriere?! ai eshte nje shembull per tu ndjekur nga e gjithe ne rinia shqiptare..kjo qe ai ka thene nuk eshte asgje me shume se nje e vertete e hidhur ndoshta per simpatizantet e se majtes,por realisht le te gjykojme,nga ky koalicion i krijuar perkundrejt popullit transmetohet vetem pafytyresi dhe negativitet!

  Reply to this comment
 13. endri April 9, 16:36

  une habitem se si vazhdojne ta perkrahin Z.Rama ende kur ai vertetoi se nuk esht gje tjeter vecse nje njeri pa karakter i cili ne momentin e pare qe e ndjeu veten ngushte,lepiu aty ku ca kohe me pare peshtyu publikisht..gjithcka ne kete pseudokoalicion te krijuar mbi bazen e mashtrimit ka ne fund te fundit nje qellim : autogratifikimin e zotit Rama dhe permbushjen e egos se tij!!!

  Reply to this comment
 14. artemis April 9, 16:48

  pse kam pershtypjen une qe cilido qe ka komentuar negativisht kundrejt zotit Bogdani,ndjen thelle thelle ne vetvete shume xhelozi dhe zili,ne pamundesi per te zoteruar cilesite dhe eksperiencen e tij????????

  Reply to this comment
 15. elida April 9, 17:13

  ok Gerti po qendron ne hijen e nje njeriu te vetem, po Rama i cili po na mban ne hije nje opozite te tere vetem e vetem per per qellimet e tija personale. duhet te jemi me te vemendshem

  Reply to this comment
 16. lori April 9, 17:25

  pavaresisht se cfare ndodh ne partine demokratike dhe deputetet e saj te rinj te cilet duan karriere, apsolutisht nuk jam dakort me levizjen qe beri kryetari i partise sone zoti Edi Rama me koalicioni tradhetar te Metes, pak nga pak po me zbehet pelqimi per PS-ne per shkak te Rames. Nqs do vazhdoje ne kete rrjedhe vota ime dhe familjareve te mi per fat te keq do shkoje per AK

  Reply to this comment
 17. tefta April 9, 18:02

  per shkak te Rames dhe Ilirit kerkoni te hidhni balte mbi Gert Bogdanin, flisni sic eshte per te fol se nuk jua ka njeri fajin.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?