Bojaxhi: Partia ime e re, arsyeja pse më sulmuan

May 7, 2016 15:06

Bojaxhi: Partia ime e re, arsyeja pse më sulmuan

Gjergj Bojaxhi deklaroi se sulmet ndaj tij janë sajesa, të cilat sipas tij u ngritën në momentin që u mësua se ai do të aktivizojë një forcë të re politike.

“Akuzat ndaj meje janë një përpjekje për të baltosur këdo që është aktiv”, deklaroi Bojaxhi në emisionin “Oktapod” në “Vizion Plus”.

Për sa i përket forcës së re politike Bojaxhi shpjegoi se ajo nuk do të mbetet peng e kryetarit, ndërsa përjashtoi mundësinë e koalicionit qoftë me PS-në dhe me PD-në.

Duke patur modelin amerikan si shembull, Bojaxhi shpjegoi se në partinë e re, do të vendoset normë statutore që kryetari nuk do të jetë kandidat për deputet, as për ministër, as për ndonjë post zyrtar, por do të merret vetëm me menaxhimin e partisë.

“Partia do të administrohet nga njerëz që nuk do të jenë aktivë në konkurrim. Kushdo që do të ndihet protagonist e që ka ide, do të votohet nga anëtarësia për të hyrë në strukturën drejtuese. Unë nuk do të jem kryetari”, ka shpjeguar Bojaxhi.

May 7, 2016 15:06
Komento

15 Komente

 1. Arben May 7, 18:15

  VAZHDO PERPARA GJERGJI,

  AKUZAT ISHIN TOTALISHT TE MONTUARA, JE MARRE ME BIZNES SI CDO NJERI NORMAL MUND TE MERRET.

  TE GJITHE VOTAT E SHQIPETAREVE DO TE JENE PER TY.

  Reply to this comment
  • Aceto May 7, 21:54

   Po qendrove larg saliut dhe edit je ne rregull. Suksese dhe votat tona qe i mori edi zgjedhjet e fundit, do i marresh ti tani

   Reply to this comment
   • Arben May 8, 15:18

    O SHOKU, PERSHKRIMI I INJORANCES SIPAS FJALORIT ESHTE

    “TE BESH GJITHMONE TE NJEJTAT VEPRIME, DHE TE PRESESH REZULTATE TE NDRYSHME”

    UNE PER VETE DO TE VOTOJE CILINDO QE GUXON TE RRESHTOHET JASHTE DY KAMPEVE TE GRABITESVE TE MEDHENJ.

    PO NUK PROVOVE, ESHTE E SIGURT QE NUK FITON GJE, AI QE PROVON BEN VAKI EDHE FITON.

    SHUME NJEREZ PER SE MBARI NUK I FUTEN FARE POLITIKES, PASI POPULLI SHQIPETAR VOTON SI KOPE DELESH DHE KESHTU QE E LENE LE.

    .

    Reply to this comment
   • Arben May 8, 15:48

    O SHOKU, PERSHKRIMI I INJORANCES SIPAS FJALORIT ESHTE

    “TE BESH GJITHMONE TE NJEJTAT VEPRIME, DHE TE PRESESH REZULTATE TE NDRYSHME”.

    UNE PER VETE DO TE VOTOJE CILINDO QE GUXON TE RRESHTOHET JASHTE DY KAMPEVE TE GRABITESVE TE MEDHENJ.

    PO NUK PROVOVE, ESHTE E SIGURT QE NUK FITON GJE, AI QE PROVON BEN VAKI EDHE FITON.

    SHUME NJEREZ PER SE MBARI NUK I FUTEN FARE POLITIKES, PASI POPULLI SHQIPETAR VOTON SI KOPE DELESH DHE KESHTU QE E LENE LE.

    .

    Reply to this comment
 2. Arben May 7, 18:50

  VAZHDO PERPARA GJERGJI,

  AKUZAT ISHIN TOTALISHT TE MONTUARA, JE MARRE ME BIZNES SI CDO NJERI NORMAL MUND TE MERRET.
  .
  TE GJITHE VOTAT E SHQIPETAREVE DO TE JENE PER TY.

  Reply to this comment
 3. Agimi May 7, 21:05

  Gjergji eshte nga te vetmit njerez te besueshem qe mund ti sherbejne ketij vendi me ndershmeri.Pranoi te humbiste funksionet zyrtare qe kishte , vetem per te mos shkelur ligjet e ketij vendi.Sa mes hume e shajne aq me I forte dhe me shume factor behte z.Bojaxhi. Shqipersie I duhen njerez si ju>

  Reply to this comment
 4. Xjimi May 7, 22:19

  Mos e can koken Gjergji. Qente le Te LEHIN.

  Reply to this comment
 5. alphade May 7, 22:49

  Doli edhe ky spurdhiaku me “partine e re”sepse deri tani
  i kemi mbushur 100 parti dhe ky Bojaxhiu pa boje do te
  zere vendin 101 !? Nuk paska mesuar gje fare nga Amerika ky myteber !!! Amerika me 330 milion banore ka
  2 parti :republikanen dhe demokraten dhe nje te trete i
  thencin, ndersa Shqiperia me 3 milon banore ka mbi 100
  parti !!! O tempora , o mores !!! Quo Vadis ???

  Reply to this comment
  • Guri May 8, 03:14

   Zoti ALP- HALE Ne SH.B.A qe une jetoje nuk ka 2 parti por shume parti ,por ty si zagar i bereish shpellarit nuk te pelqen nisma e Bojaxhiut

   Reply to this comment
 6. elio May 8, 00:04

  Nuk e njoh Bojaxhiun personalisht por eshte person i moderuar qe mund te na nxjerre nga bataku i politikaneve injoante te paafte e te ligj dhe i “konflikteve” qe shuhen perpara marreveshjeve te korrupsionit. Une do ta votoj!!!

  Reply to this comment
 7. Bayoneta May 8, 09:29

  Si mund te jete ky Bojaxhiu ndryshe nga elita hajdute kur me ata i beri parate e vjedhura dhe me ata u be ai qe eshte sot,Ky eshte nje karagjoz si kreshnik spahiu qurashi qe gjoja do bente namin me parate e sali serbit.Ku ka para te madhe neper kompanite offshore ka korupsion dhe ka mafie.Parate u bene duke u vjedhur kombi yne.Si nuk doli nje njeri i ndershem te beje 20-30 milione euro neper bote se kemi 26 vite ne kurbet dhe jetojme nje jete modeste.Pse te gjithe zhenite qe dine te bejne para qenkan ose politikane ose mafioze ose me droge.Sado te perpiqesh te hiqesh ndryshe o Bojaxhi nuk je asgje tjeter vetem se nje qelbesire e sistemit qe vrau,vodhi dhe shiti shqiptaret dhe shqiperine keto 26 vite.Shpjegim nuk jepet se si u bene 30 milione $$$$$$,Ky po e don shqiperine aq shume mos te fshihet pas pasaportes amerikane qe mban dhe qe e tund sa here i dalin te palarat si shume qelbesira te tjera.E vetmja zgjidhje per shqiperine eshte zhdukje e gjithe parlamentit hajdut,vrases dhe mafioz pa dallim te 150,dhe ardhja ne pushtet e nacionalizmit shqiptar antikomunist antiserb qe te beje per popullin e jo ta vjedhe ate.Mos ju jepni asnje vote shushunjave te sistemit hajdut qe mbahen nga parate e vjedhura dhe mediat qe financohen me parate e droges,sado te ju servirin Bojaxhi pa njolla boja dhe te paster ,eshte nje mashtrim Bojaxhi te paster nuk ka.Shqiperia do beje dicka kur te zhduken nga jeta spiunet e kuq mafioze kelyshet spiune te serbise dhe bolshevizmit qe po pijne gjakun e kombit qe nga 1990 deri me sot.Jane njesoj si sali serbi,ilir hajduti dhe edvin qelbesira e bojaxhi amerikani ASNJE VOTE PER TA.Keta nuk bejne dot shtet nuk kane cfare te ofrojne me shqiperise dhe shqiptareve.jepini votat atyre qe jane puro nacionaliste dhe jo kelyshat e serbise apo te amerikes apo te greqise.

  Reply to this comment
  • sallakja May 8, 14:06

   Bravo, bajoneta.
   Jam i te njejtit mendim, nuk i heq asnje presje shkrimit tend. Megjithate kam nje paqartesi te vogel:
   Cilet jane nacionalistet ? Per cilin nacionalste e ke llafin ? Kemi vertete nacionaliste te moderuar ? Une mendoje
   se jo.

   Reply to this comment
  • Arben May 8, 15:53

   PO KUSH TE THA SE KA 30 MILION DOLLAR MORE KOQOL.

   30 MLN DOLLAR ESHTE XHIRUA E AKTIVITETIT PER SHITJE NAFTE.

   % E APLIKUAR NGA KOMPANIA PER SHITJE ESHTE SHUME E VOGEL, POR ME E RENDESISHMJA ESHTE QE ESHTE NJE BIZNES I LIRE DHE KUSHDO MUND TA BEJE, NUK SHIKOJ NDONJE PERDORIM TE PUSHTETIT QE KA PATUR PER TE NGRITUR KETE BIZNES.

   KUSHDO FUTET NE BURSE, BLEN NAFTE DHE UA SHET KARBURANTEVE.

   BIZNESI QE KA NGRITUR, ME DUKEJ SI NJE BIZNES I NGRITUR ME PUNE, EDHE KLIENTET I KA KARBURANTE TE VEGJEL DHE SHFRYTEZON BOSHLLIQET E TREGUT.

   NUK ME DUKET SE BIZNESIN E KA NGRITUR DUKE VJEDHUR.

   Reply to this comment
 8. Lpl. May 8, 10:47

  E veshtire eshte me i thy komunistet ne unitetin e tyre ku doktrina e tyre eshte urrejtja qe i bashkon cep ne cep te Shqiperise militante fanatike dhe kjo ben qe votuesit te perqendrohen tek PD ja ju duket kohe e humbur me u marre me nje parti te re sepse ne nuk jemi ne kushte normale qe mund te presim se gjendja eshte katastrofe e do pergjigje emergjente nuk pret populli nje parti te re ne keto kushte sepse ne sjemi nje vend normal jemi ne krize identiteti dhe njerezit kapin litarin e me te parit ku beson se shpeton . Me mire do te kishte qene nje opozite gjithperfshirse per me levizur kete staniacjon sepse Rama eshte dorezuar sepse e sheh se gjerat nuk jane si i ka menduar dhe keta sot vetem se e perkeqsojne me teper se nuk japin me shprese vazhdojne ne agonine e tyre nga egoja per pushtet .Kjo eshte nje gjendje e rrezikshme kur humbet arsyeja e llogjika dhe sundon instikti kjo po ndoll sot , kjo ka ndoll perhere ne Shqiperi por sot eshte kthyer dukshem saqe e prek i mafh e i vogel .

  Reply to this comment
 9. alberto May 8, 16:18

  krijimi i partive behet me qellim per te mbrojtur vjedhjet dhe abuzimet kur ke qene ne pushtet

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*