Bojkoti i kampionatit, “zbuten” palët, kryeministri përcakton negociatorin, Liga e Futbollit mbledhje të jashtëzakonshme

September 11, 2020 18:01

Bojkoti i kampionatit, “zbuten” palët, kryeministri përcakton negociatorin, Liga e Futbollit mbledhje të jashtëzakonshme

Reagimi i parë i kryemisnitrit Edi Rama në lidhje me vendimin e Ligës së Futbollit për të bojkotuar pa afat sezonin e ri ishte i fortë.

Pavarësisht kësaj, qeveria ka lënë të hapur derën për një zgjidhje të shpejtë. Për të negociouar me Ligën është autorizuar deputeti Fidel Ylli.

Menjëherë pas këtij lajmi, Liga e Futbollit ka njoftuar zhvillimin e një mbledhje të shtunën në orën 11:00 në stadiumin “Air Albania”. Temë e ditës mes të tjerash është edhe përcaktimi i pjestarëve të grupit negociator si dhe qëndrimi që do të mbahet gjatë negociatave.

o.j/dita

September 11, 2020 18:01
Komento

1 Koment

  1. demo September 11, 23:00

    Nuk te degjon Kocua ty,ere Edi,,,Jo Fideli,po edhe Spiropali,qe e ka nga fshati,nuk ja mbush mendjen.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim