Bojkoti i opozitës, Basha: Topi është në fushën e së majtës

December 11, 2014 15:20

Bojkoti i opozitës, Basha: Topi është në fushën e së majtës

Lulzim Basha vijon që të mbajë pezull rikthimin e opozitës në Kuvend.

Edhe pas takimit të mbajtur sot me aleatët dhe deputetët e vet, Basha nuk ka dhënë ndonjë shenjë për rikthimin në Kuvend, pavarësisht presionit të brendshëm, por edhe atij ndërkombëtar, për ta bërë këtë gjë.

Sipas Bashës, kthimi i opozitës është në dorën e mazhorancës së majtë.

Do të thotë se PD ia ka dalë që së bashku me aletatët, të bëjë ndërgjegjësimin e faktorit ndërkombëtar për rrezikun e jashtëzakonshëm që i kanoset me dhunën në parlament.

PD është e gatshme të hedhë hapin e saj të rrugëdaljes nga kjo situatë.

Nuk ishin vetëm aleatët, ishim ne nismëtarë të këtij takimi.

Pengesa ishin ata që nuk dinin se çfarë ishte opozita.

Arritëm solidarizimin e europianevë për të ndalur praktikat abuzuese e dhunuese ndaj opozitës.

Topi është në fushën e tyre, shpresoj që maxhoranca të reflektojnë”, ka thënë Basha.

Jemi ne që për më shumë se 4-5 muaj kemi kërkuar me zë të lartë dekriminalizimin e Kuvendit, respektimin e Kushtetutës, vendimeve të Gjykatës Kushtetuese, garancitë e faktorit ndërkombëtar për këtë proces.

PD është e gatshme të hedhë hapin me aleatet, madje është propozuesja e rrugëdaljes nga kjo situatë.

S’kemi qenë ne pengesa, ka qenë shumica, që thoshte në fillim nuk dimë ç’do opozita, e pastaj që i kishin plotësuar kushtet. Ju bëj thirrje të reflektojnë”, tha më tej ai.

December 11, 2014 15:20
Komento

8 Komente

 1. endri December 11, 15:58

  Do kete luajtur ndonjehere me top ky Basha!?

  Reply to this comment
 2. Sokrat Marina December 11, 16:20

  Bravo Basha ! I plotesuat qellimet tuaja,por kryesorja eshte se do boshatiseshin xhepat,ndaj me vrap ne parlament. Para pak ditesh thate se nuk pyesnit per mandate…… hajt mos na cani koken me budullaleqet tuaja. Hajdutet e kriminelet nuk behen kure njerez.
  U erdhi veza te bytha,shkoni ne furrik ,pa lerini deglat me europjane e topa ne fushe…..

  Reply to this comment
 3. KingBardhyl December 11, 16:24

  Na rrujtsh topat o Bashe.

  Reply to this comment
 4. qerosi December 11, 17:03

  topet i ke ne pyth o lule

  Reply to this comment
 5. Emigrant December 11, 18:02

  Vafsh ne djall o Bashe me gjithe partine qe te kane dhene kudo qe ke qene nuk ke ditur te besh a snje gje tani nuk meson dot me shume. Vetem te keqia ke bere per ate vend nuk ka se si te besh te mira tani.

  Reply to this comment
 6. dita December 11, 19:42

  Te kesh turp qe brodhe neper Europe duke hedhur balte . late nam!!! ne je I zoti rregulloj problemet ne vendin tend. Mos kujto se do te perkrahin ty o papagal Ato nuk duan fafe pa mbarim por duan fakte , qe ti bie mbrenda o mjeran. faktet jane kokfort dhe ti thyejne turinjt ty balle per balle, ti po qahesh si cilimi se je I paafte te drejtosh nje parti ik more lul I pa afte se te kemi njohur dhe po te njohim dhe si kryetar bashkie qe je nje zero. ku I ke premtimet qe more kur u zgjodhe o merhum Ti llomotit neper bote po te njohim mire ty kush je je nje kriminel qe vrave njerzit e pafajshem ne mes te bulevardit, Dhe tani tu dhimka qytetaret se po vuajne ,Kush I beri qytetaret te vuajne?????Kush e la te mjerr Shqiperin??????Je ti dhe patroni yt o derdymen.vodhet sa nuk ka faqe historie ti shkruash,Ku eshte kombinati tekstil,? ku eshte kombinati tekstil I beratit ?ku eshte metalurgjiku,? ku jane Hidrochentralet??Ku jane spitalet?? eshume e shume te tjera Ju dhe patroni juaj I masakroj duke I vjedhur dhe u pasuruat mbi gjakun dhe munden e popullit .Me thoni pse elita juaj jane pasuruar kaq shume ku u gjenden keto para per te ndertuar pallate madheshtore??? Pergjigja eshte e thjeshte se nuk kishte shtet. nuk fuksiononin ligjet sepse ashtu ju interesonte pushtetit tuaj nje vite me pare.Turp te keni

  Reply to this comment
 7. . December 11, 20:18

  Mashtron …. zerat brenda BE-se flasin te kunderten …
  —————————————————————–
  “Topi-n ta la Ty ne xhep BE-ja dhe Gjermania”.

  Prandaj po hyn ne Parlament.

  Partite e djathta te BE-se dhe ato Gjermane te bene per uje te ftohte dhe as qe te besuan se je “pjelle” e mashtrusit tjeter spiunit “Penicilina”.

  —————————————————————————————————————-

  Reply to this comment
 8. lule December 12, 09:08

  More luli si po hyne ne parlament ?A ste vhen turp nga vetja,shkove e mashtrove neper bote por ta varen teneqen.Ata e kuptuan te verteten me fakte dhe dekumenta.Dhe ty te vjen shume keq per popullin??oh sa me vjen te qesh,te dhimset populli ty ??,Jo more jo ty te dhimset karrigja se ne cdo vend qe ke punuar si kiu-fiu ke bere zullume te medha.Ju e sollet me kete derexhe.Ti ke smire je xheloz Se kryeministri Rama ku do qe k
  a shkuar, Ka treguar culture te lart eshte pritur me dashamirsi.duke e perkrahur me vendosmeri reformat.Me vjen keq dhe shume keq per partin Demokratike qe te zgjodhen ty,Ajo parti ka djem e vajza te mrekullushme te cilet kan punuar me perkushtim per ate parti Por u zgjodhe ti se te deshi patroni yt te kishte si vegel per te mbijetuar per te vjell vre per kundershtarin.Si keni fytyre dhe thoni qe ne partine kundershtare ka njerz te ikriminuar? a e shikon veten more I pa fytyre ti zgjodhe ne krye te parties njeri te burgosur sepse do ta shperbleje se te dha bashkine me votat e vjedhura JU duhet te kerkoni falje popullit per gjendjen qe keni krijuar por jo vetem kaq por duhet te jepin llogari deri nje para drejtesise. prokuroria duhet te veproj mbi ju

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim