Bomba e Berishës: Kam përgjime të Lusë ku pranon të më prenotojë vende në gjyqësor

July 8, 2016 21:39

Bomba e Berishës: Kam përgjime të Lusë ku pranon të më prenotojë vende në gjyqësor

 

Në një ditë të tejnxehur nga zhvillimet politike me deklarata e kundër-deklarata, u duk sikur kulmi kishte kaluar. Ambasada amerikane pohoi paradite se PD po pengonte reformën në drejtësi, teksa Rruga e Elbasanit vlerësoi elasticitetin akrobatik të mazhorancës.

Por disa gojë të mira kanë konfirmuar për Gojët e Liga se nga minuta në minutë pritet që ish kryetari i PD-së Sali Berisha të vërtetojë me fakte se ambasadori Donald Lu ishte pro metodës së rezervimit të vendeve për opozitën në drejtimin e organeve të drejtësisë.

Në një status në FB, Berisha shkroi para pak minutash: “Unë kam përgjime që dëshmojnë se z.Lu ka pranuar variantin tonë të reformës, me vende të rezervuara për pakicën. Do m’i prenotosh vërtet?, i thashë. Po ore, pa merak, më tha, sa veta do që të prenotoj. I thashë dy ose tre për çdo organ drejtues të sistemit, me mëngjesin përfshirë”.

Dhe pastaj Berisha kalon në dialekt: “Kjo asht e vërteta e kulluuur, kjo asht rrezja e dillit të s’vërtets, pooo, po mor zotëri… aaa nji sekond, unë ju garantoj jueee”.

Mesazhi vazhdonte me disa shenja të çuditshme, mesa duket sinjal se dikush ishte përpjekur ta shkëpuste Berishën nga laptopi.

Ndërkohë, burime të kulluara që peshkojnë në ujëra të turbullta, pohuan për Gojët e Liga se çuditërisht, shqipja e ambasadorit Lu në regjistrimin e Berishës kishte dialektin lab, dmth, “Po ore, ça thua ore gango, po gradoje trurin në zero ore, po unë i bëj ndere dynjasë e jo më ty ore” etj.

 

***

Shënim: Gojët e Liga është rubrikë satirike. Ju lutemi, mos komentoni me idenë që skenari i përshkruar këtu ka ndodhur vërtet, por që mund të ndodhë… Nejse, ju e dini vetë.  

July 8, 2016 21:39
Komento

5 Komente

 1. socialisti gorar June 8, 22:32

  Po vazhduan dhe ca rilindasit keshtu .ne socialistet do kerkojme . berishen kryeprekuror .

  Reply to this comment
 2. Kola June 9, 06:53

  Kjo eshte logjika e UDB-se dhe e Vicidolit qe ndihet e pasigurt pa pushtetin e drejtesise.

  Reply to this comment
 3. demo June 9, 09:39

  O parti e punes te shk… me keq se te sshker..Dergove djemt e Tiranes ne Kukes dhe Tropoje,ju iku jeta neper fshatra dhe mbajte bishen e Vucidolit ne Tirane!O Enver Hoxha ta dhje..varrin Sali Berisha,mire ta beri,se ate mbajte ne BLLOK!

  Reply to this comment
 4. alphade June 12, 20:29

  Qelbesira e Vicidolit ! Tradhetari me i madh qe ka njohur kombi shqiptar ne keto 103 vjet pavaresi…!!!

  Reply to this comment
 5. alphade June 13, 09:03

  Sajesat e monstres se Vicidolit jane halucinacionet e nje
  njeriu krejtesisht te coroditur pas humbjes se pushtetit.
  Bajraktari i Vicidolit po perpiqet me shpirt neper dhembe
  per te shpetuar nga drejtesia . Por po mundohet kot ! Do
  vije nje dite dhe kesaj Ai nuk i shpeton kurre qe te jape
  llogari Ai dhe banda e tij mafioze para popullit shqiptar per malin me krime qe rendon mbi kete kriminel, hajn ,
  vrases , agjent i Milloshevicit per shkaterrimin e Shqipe-
  rise dhe te kombit shqiptar . Shqiperia nuk ka njohur kurre pergjate nje shekulli te egzistences se saj tradhetar
  me te madh se Sali Milloshevic-Fasllic Berishovici !! !
  Nje dite Ky Kriminel me damke duhet te jape llogari dhe
  sa per familjen e tij dihet se ajo do te pesoje fatin e te gjithe atyre qe jane zhytur ne batakun e krimeve dhe hajnise ! Historia ka deshmuar per kete ,megjithese me-
  katet e atyre qe vane as qe krahasohen me “bemat” e
  monstres se Vicidolit .

  Reply to this comment
 6. J February 7, 14:41

  Shtrigë llapaqene malsie !

  Reply to this comment
 7. I adoptuar me dhune ne Albanistanez. February 12, 09:27

  Pse o Sali krimineli privat eshte sitemi gjyqesor. Oh harrova eshte e vertete pasi nuk eshte me Shqiperi por e ke kthyer ne Albanistan dhe natyrisht qe berishajt duhet te jene ne krye te cdo institucioni.

  Reply to this comment
 8. Aliu nga Selenic February 12, 18:40

  uDHEHEQJA E ASAJ KOHE KISHTE VIGJILENCE SHUME TE DOBET RRETH VETES. aJO SHIFTE LARGE DHE NUK SHIFTE AFER.
  A ju kujtohet deklarat e Berishes.:Me zuri sherri me Enver Hoxhen se i hap kompjutrin. Mendoni ju kush munde te shkonte ne zyren e Enverit dhe ti hapte edhe kompjutrin. Pra vigjilence shume e dobet. Ata mbajten afer vetes gjarperin me helem te ngadalte ku pervec helmimit te tyre helmuan ter shqiperin dhe shqiptaret.

  Reply to this comment
 9. fteri February 13, 08:16

  TI SALI KE FAKTE PËR TI RRUAR BOLET LU-së ,
  -KURSE F.B.I-ja e LU-së, KA FAKTE QË TI KE —-.PUSHKATUAR 4 VETA NË BULEVARD !!!
  -DHE SE JE DOBIÇ !

  Reply to this comment
 10. lexuesi i gazetess February 14, 16:22

  Lere ore Lun rehat,pa na trego per bemat e hajduterise ne kohen kur ishit Kryeminister.Lexova nje artkull,ku thuhej,kur hajduti therret kapeni hajdutin,dhe kjo eshte e verteta,hajduti 200 miljonesh,nxenesi i palodhur,therret kapeni hajdutin.pse ja dhe ket shkolle,sa denove kur ishit Kryeminister,ka vrau Edi Rama.Hajduti,i lekut(euros),duke thena kapeni hajdutin,kerkon te shpetoj vete.Lu nuk do te ike,dhe po i beri krushqi hajduteve,do te kapet per veshi nga Edi Rama,duke e denuar,me shkollim te metejshem!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin