Bombardimet në Siri, 43 viktima

Redaksia Online January 6, 2013 10:17

Bombardimet në Siri, 43 viktima

Të paktën 43 persona kanë humbur jetën në Siri ditën e djeshme, gjatë bombardimeve të forcave qeveritare.

Sipas Komitetit të Koordinimir Lokal të opozitës, bombardimet e qeverisë së Asadit mbi popullsinë civile kanë vijuar në Damask dhe në periferitë Daraya dhe Duma.

Observatori për të Drejtat e Njeriut në Siri lajmëron për përleshje dhe bombardime edhe në provincat Idlib, Hama dhe Daraa.

 

Redaksia Online January 6, 2013 10:17
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*