Bombardojnë shtëpinë e tyre dhe humbin vajzën; e gjejnë pas 2 vitesh

March 29, 2016 09:51

Bombardojnë shtëpinë e tyre dhe humbin vajzën; e gjejnë pas 2 vitesh

Dy vjet ankth dhe më pas gjejnë buzëqeshjen. Një familje siriane humbi nga sytë vajzën e tyre 8 vjeçe, Amal Ismail, pas një bombardimi që shkatërroi shtëpinë e tyre.

Familja ishte e detyruar që të arratisej por vajza e tyre mbeti në mes të përleshjes  së armatosur në Nawa. Ndërkohë, prindërit besonin se vajza ishte gjallë me pjesën tjetër të familjes që mbeti në qytet.Amal Ismail, Alaa Ismail, Aryam Ismail, Maha Ismail

Ata u strehuan në një fshat aty pranë dhe pasi gjërat u qetësuan, nisën udhëtimin për gjetjen e vogëlushes së tyre, pasi ishin të vetëdijshëm që ajo ishte gjallë, por nuk morën asnjë lajm për vendndodhjen e saj.Amal Ismail, Aryam Ismail

Pas disa ditësh, ata morën edhe lajmin shokues. Vajza nuk ishte me pjesën tjetër të familjes. Ajo shpëtuar nga një mikeshë e familjes, e cila edhe ishte kujdesur për Amal. Falë ndërhyrjes dhe angazhimit të Organizatës Ndërkombëtare për Migracionin, prindërit e gjetën vajzën e zhdukur.

Bashkim u zhvillua në Qipro pas dy vjetësh, ku burri dhe gruaja ishin strehuar së bashku me dy vajzat tjera, ku më e madhja ishte e paralizuar dhe me vajzën e vogël 18-muajshe.

March 29, 2016 09:51
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?