Bombë përpara revistës islamike në Stamboll

March 26, 2015 13:28

Bombë përpara revistës islamike në Stamboll

Një bombë ka shpërthyer mëngjesin e sotëm përpara revistës islamike Adimlar.

Nga shpërthimi kanë mbetur 1 i vrarë dhe 3 te plagosur. Revista modeste është afër qarqeve dhe partisë politike te Frontit Nacional Islamike Ibda-C , bën të ditur gazeta kombëtare Zaman.

Akoma nuk dihen shkaqet e shpërthimit dhe cili ka qenë motivi i vendosjes së lëndës eksplozive.

Për momentin nuk ka marrje përgjegjësie nga grupet terroriste.

Ky shpërthim ndodh në një situatë të tensionuar politike ku pas dy muajsh, në 7 qershor Turqia shkon në zgjedhje të përgjithshme./D.T

March 26, 2015 13:28
Komento

3 Komente

 1. informatori TJETER March 26, 15:39

  Mire qe na e dhate lajmin , po kete koke turku gjysem busti perse na i vini perpara , apo na morri malli per te pare diktatore e islamike .

  Reply to this comment
 2. Arben March 26, 17:34

  DUAN TA NDERROJNE EDHE NE TURQI PUSHTETIN, NJESOJ SIC E BENE NE EGJYPT, ME DHUNE, POR NUK KANE PER TJA ARRITUR KURRE.

  Reply to this comment
 3. Shqipe March 26, 18:48

  TURQIA JA KA FUT VETES DHE POPULLIT TE VET…….

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?